Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja Mój FunBox już dostępna

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

@ingaDe @Wtorek to czekamy, chcielibyśmy testować coś jako pierwsi 😜 😜 Pozdrawiam.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 19
  • 0

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

@Anonim, jeszcze chwilka bo osoba od nowych "zabawek" jest na urlopie, a bez niej nie dodam Was do żadnych nowy testów. Nie posiadam fizycznie urządzeń u siebie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Aplikacja Mój FunBox już dostępna

Namówiłem szwagra, który ma Neostradę, na instalację aplikacji w samsungu A5 z kartą plusa niestety nie uruchamia się, jakieś pomysły @ingaDe, @Wtorek ?? Stanęło na "ekranie startowym", w zasadzie z 2 podekranami, ale nie uruchomiło opcji logowania do Funboxa, nie puściło dalej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Aplikacja Mój FunBox - propozycja


ingaDe napisał(-a):

właśnie próbujemy wdrożyć funkcjonalnośc testowania wifi - kanały, zapełnienie, moc sygnału, a  może i speedtest.

 

Działamy w temacie 🙂

 

a okreslenie "livebox/funbox" niestety wynika z tłumaczenia, które sama wykonywałam - czasami bez kontekstu nie wiadomo było do którego urządzenia wyświetlona będzie komenda, więc siłą rzeczy szukałam optymalnych rozwiązań 😄


Powróciłem na trochę do appki... Faktycznie niezręcznie wygląda gdy u góry jest napis FunBox albo Funbox2 a poniżej Livebox, czy "uruchom ponownie Liveboxa" ( po kliknięciu w górną ramkę - z info że jestś połączony z FunBoxem, albo u samego dołu "zarządzaj moim modemem Livebox/FunBox) - może należałoby określić najbardziej ogólnie czyli "router" lub "modem". Ten ostatni opis "zarządzaj ... " - zamiast "moim" napisałbym "swoim..."


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 23
  • 0

Aplikacja Mój FunBox już dostępna


Misiek62 napisał(-a):

Namówiłem szwagra, który ma Neostradę, na instalację aplikacji w samsungu A5 z kartą plusa niestety nie uruchamia się, jakieś pomysły @ingaDe, @Wtorek ?? Stanęło na "ekranie startowym", w zasadzie z 2 podekranami, ale nie uruchomiło opcji logowania do Funboxa, nie puściło dalej.


Dziwne. Osobiście mam Samsunga A5 i się wszystko zainstalowało bez problemu...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 23
  • 0

Aplikacja Mój FunBox - propozycja


Misiek62 napisał(-a):

ingaDe napisał(-a):

właśnie próbujemy wdrożyć funkcjonalnośc testowania wifi - kanały, zapełnienie, moc sygnału, a  może i speedtest.

 

Działamy w temacie 🙂

 

a okreslenie "livebox/funbox" niestety wynika z tłumaczenia, które sama wykonywałam - czasami bez kontekstu nie wiadomo było do którego urządzenia wyświetlona będzie komenda, więc siłą rzeczy szukałam optymalnych rozwiązań 😄


Powróciłem na trochę do appki... Faktycznie niezręcznie wygląda gdy u góry jest napis FunBox albo Funbox2 a poniżej Livebox, czy "uruchom ponownie Liveboxa" ( po kliknięciu w górną ramkę - z info że jestś połączony z FunBoxem, albo u samego dołu "zarządzaj moim modemem Livebox/FunBox) - może należałoby określić najbardziej ogólnie czyli "router" lub "modem". Ten ostatni opis "zarządzaj ... " - zamiast "moim" napisałbym "swoim..."


co do zamiany "moim" na "swoim" - do rozważenia 🙂

co do Livebox/Funbox - miałam pomysł, żeby usunąć te nazwy własne, ale jednak one muszą się przewijać często...z różnych powodów, nie możemy z nich zrezygnować w zupelności 😕


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Aplikacja Mój FunBox - propozycja


ingaDe napisał(-a):

Misiek62 napisał(-a):

ingaDe napisał(-a):

właśnie próbujemy wdrożyć funkcjonalnośc testowania wifi - kanały, zapełnienie, moc sygnału, a  może i speedtest.

 

Działamy w temacie 🙂

 

a okreslenie "livebox/funbox" niestety wynika z tłumaczenia, które sama wykonywałam - czasami bez kontekstu nie wiadomo było do którego urządzenia wyświetlona będzie komenda, więc siłą rzeczy szukałam optymalnych rozwiązań 😄


Powróciłem na trochę do appki... Faktycznie niezręcznie wygląda gdy u góry jest napis FunBox albo Funbox2 a poniżej Livebox, czy "uruchom ponownie Liveboxa" ( po kliknięciu w górną ramkę - z info że jestś połączony z FunBoxem, albo u samego dołu "zarządzaj moim modemem Livebox/FunBox) - może należałoby określić najbardziej ogólnie czyli "router" lub "modem". Ten ostatni opis "zarządzaj ... " - zamiast "moim" napisałbym "swoim..."


co do zamiany "moim" na "swoim" - do rozważenia 🙂

co do Livebox/Funbox - miałam pomysł, żeby usunąć te nazwy własne, ale jednak one muszą się przewijać często...z różnych powodów, nie możemy z nich zrezygnować w zupelności 😕


Ależ @ingaDe nie chodzi o prostą rezygnację, lecz o to  żeby program był inteligentny i w każdym polu gdzie ma wystąpić "nazwa własna" urządzenia i używał tam odpowiedniej. Sądzę jednak, że może nie chodzi tyle o nazwę własną ile rodzajową. Chyba że się mylę. Pytanie techniczne - gdy nazwę swojego Funboxa inaczej niż on się sam przedstawia (FunBox2-xxxx) np. wprowadzę "Misiek62" - to czy aplikacja w każdym polu gdzie ma się posłużyć nazwą urządzenia wstawi tę nazwę nadaną przez użytkownika, czy jest na tyle statyczna, że używać będzie rodzajowej - czyli Livebox/FunBox  ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Aplikacja Mój FunBox już dostępna


ingaDe napisał(-a):

Misiek62 napisał(-a):

Namówiłem szwagra, który ma Neostradę, na instalację aplikacji w samsungu A5 z kartą plusa niestety nie uruchamia się, jakieś pomysły @ingaDe, @Wtorek ?? Stanęło na "ekranie startowym", w zasadzie z 2 podekranami, ale nie uruchomiło opcji logowania do Funboxa, nie puściło dalej.


Dziwne. Osobiście mam Samsunga A5 i się wszystko zainstalowało bez problemu...


Hmmm, zainstalowało się ale nie uruchomiłem. Jak się tak zastanowię to dochodzę do wniosku, że pewnie  będąc "pod wpływem" chwili, nie przesunąłem na drugą stronę... zakładając że logowanie MUSI być na pierwszej z pojawiających się odsłon aplikacji 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Aplikacja Mój FunBox - funkcje

@ingaDe, @Wtorek Brakuje mi w mobilnej wersji aplikacji MójFunbox funkcji włączania/wyłączania: rozgłaszaj SSID - chyba że źle szukam.

 

Ps. gdy wyłączyłem rozgłaszanie SSID (przez stronę zarządzania FunBoxem) spowodowało to błąd połączenia z dekoderem TV - czy to pożądane zachowanie urządzeń? Moim skromnym zdaniem NIE... Być może problem po stronie dekodera (używam WHD80) że dla odbierania sygnału TV po WiFi musi "widzieć" SSID.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 23
  • 0

Aplikacja Mój FunBox już dostępna


Misiek62 napisał(-a):

ingaDe napisał(-a):

Misiek62 napisał(-a):

Namówiłem szwagra, który ma Neostradę, na instalację aplikacji w samsungu A5 z kartą plusa niestety nie uruchamia się, jakieś pomysły @ingaDe, @Wtorek ?? Stanęło na "ekranie startowym", w zasadzie z 2 podekranami, ale nie uruchomiło opcji logowania do Funboxa, nie puściło dalej.


Dziwne. Osobiście mam Samsunga A5 i się wszystko zainstalowało bez problemu...


Hmmm, zainstalowało się ale nie uruchomiłem. Jak się tak zastanowię to dochodzę do wniosku, że pewnie  będąc "pod wpływem" chwili, nie przesunąłem na drugą stronę... zakładając że logowanie MUSI być na pierwszej z pojawiających się odsłon aplikacji 😉


no tak, trzeba przesunąć 2 strony w lewo 😄