Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

Ciekawe, że Orange zabrało się za informowanie o zmianie standardu nadawania naziemnych kanałów TV z DVB-T na DVB-T2. Uważam, że inne cele są ważniejsze niż dostęp do TV, z którego Orange nic nie ma poza sprzedażą sprzętu, które wprowadzone zostały do oferty sprzedażowej lub zwiększenie oglądalności strony. Widocznie taki model biznesowy, jak to często pada nie tylko na forum NO 😎 

Tylko ten model biznesowy w internecie kuleje. Na hasło:

  • dvb-t2 dekoder, strona Orange w Google znajduje się dopiero na 4 stronie
  • telewizja dvb-t2, strona Orange osiąga zawrotną pozycję, wynik na 2 stronie w Google 
  • telewizja naziemna dvb-t2, strona Orange osiąga powalający wynik 2 strona w Google

Więcej informacji o dekoderze DVB-T2: https://www.orange.pl/esklep/inne/Inny/Dekoder-DVB-T2-Tuner-TechniSat-ALMA-2820

Informacje z blog Orange: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/zapraszamy-do-orange-po-dekoder-dvb-t2/

Oraz strona dotycząca nowego wprowadzanego standardu DVB-T2 w TV naziemnej: https://www.orange.pl/zobacz/dvbt2

 

Na stronie blogu jest podana informacja o sprzedaży we wszystkich kanałach. Ciekawe, że o FLEX zapomnieli. Zapraszam więc na głosowanie na pomysł:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Wprowadzenie-do-sprzeda%C5%BCy-dekoder%C3%B3w-DVB-T2-w-apce-F...

 

Co sądzicie o rządowym dofinansowaniu 100 zł do zakupu dekodera?

 

 

 

______________________

*Temat przeniesiony z działu "Urządzenia" - moderator Wojciech.

21 ODPOW. 21

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

@ketrasaArtur  według mnie te rządowe dofinansowanie do dekodera jest bez sensu - powiedzmy sobie szczerze, po co to komu? Wydziwianie jakby ten dekoder kosztował nie wiadomo ile, co to jest w dzisiejszych czasach 120 zł 🤔 Rząd niech się weźmie za ważniejsze rzeczy, a nie mydli oczy pierdołami udając że coś robi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

@slav72 ktoś na blogu napisał, że w sieci sklepów z logo owada w czarne kropki ten dekoder jest w cenie poniżej 100 zł. Czy korzystając z dotacji różnica w nadpłacie wróci do mnie, czy do rządu?

 

Poza tym uważam, że to jest specjalna sieć na wyłapanie osób niepłacących abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jak taki klient wpadnie w sieć, to założy mu się smycz na opłaty i te 100 zł dotacji szybko odda. To jest sprzedaż swoich danych osobowych za 100 zł. Moje dane nie są tyle warte.

 

Już kiedyś jedną szansę na ściąganie abonamentu z ludzi była. Grube miliony zostały zmarnowane. Teraz nadarza się kolejna okazja, więc czemu nie skorzystać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

@ketrasaArtur  o tej teorii że w ten sposób chcą wyłapać nie płacących abonament też słyszałem, osobiście uważam jednak że nie płacący abonamentu i tak nie pójdą po dotacje tylko sami kupią dekoder za stówkę lub poniżej z własnej kieszeni.

PS.

Chyba chciałeś napisać że Twoje dane osobowe są więcej warte.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

@ketrasaArtur  można kupić i nie oczekiwać zwrotu tej stówy..Ja sam tak zrobię, bo w pokoju gościnnym przyda się tv..I z ciekawości 😁


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

@agat13 , @ketrasaArtur  można jeszcze taniej, znalazłem ten sam za 89 zł 😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

@agat13 @slav72 po całym bumie z DVB-T2 dekodery znowu stanieją. Teraz jest moment na ściągnięcie dużo większej kwoty niż jest wart sprzęt.

 

@slav72 pewnie, że więcej są warte, dlatego za stówkę ich nie sprzedam 😊


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

Coś mi dzisiaj pisanie z telefonu nie chce się udać...

 

Jeśli chodzi o potencjalne zbudowanie bazy osób które powinny płacić abonament rtv i opinii,  że stworzy,  albo uzupełni się ją o klientów którzy zechcą skorzystać z dopłaty do dekodera,  to też uważam, że nie da to spektakularnych efektów.  A co do samej dopłaty,  to śmiało może z niej skorzystać grupa ludzi którzy są zwolnieni z płacenia abonamentu,  a jest to grupa dość liczna i przez to ważna. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

@Misiek62 

dokładnie, są osoby zwolnione z abonamentu i ci mogą brać ten bon bez obaw.

Zdaje sobie sprawę że Orange chcę na tym zarobić ale co w tym złego ? Popieram pomysł Orange, to duża zmiana i każdy dodatkowy punkt z takimi dekoderami jest dobrym pomysłem.

Osobiście mam telewizor z DVB-T2 ale niektórzy zapewne skorzystają z oferty Orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange informuje o zmianie na DVB-T2 i zaprasza po dekoder DVB-T2

Tylko żeby nie było tak, że te dekodery będą tak samo krytykowane jak dekodery, które Orange daje do TV kablowej (iptv) lub satelitarnej...