Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy Funbox 6 dostępny od dzisiaj w Orange


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

To jest bełkot marketingowy. Jeżeli liczysz, że pion coś zmieni, to postaw pionowo swojego funboksa - co za problem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@pirenejNie tak do końca...liczba anten i nadawanie kierunkowe do odbiornika...to jest ważne


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 39
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

Z ciekawostek to jakiś czas temu  zauważyłem u siebie że z bliżej niewyjaśnionego powodu w przypadku gdy  laptop jest dość blisko routera kwestia 2-4 metrów potrafi mi się przełączyć z 5ghz na 2.4ghz i automatycznie spada mi mi prędkość przesyłania danych, widzę to szczególnie jak przerzucam jakiś duże dane z laptopa na NAS'a. Rozłączam wtedy połączenie wifi nie ruszając się z miejsca i po ponownym podłączeniu  się już na 5 ghz i odpowiedni szybki transfer.

Mam tez nowego laptopa ,telefon które wspierają standard AX dlatego liczę na zauważalny wzrost wydajności sieci wifi po wymianie na nowy sprzęt lepsza stabilność itp. No nic cierpliwe jeszcze poczekam szkoda że mi umowa nie wygasła 3 tygodnie ponies 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

"sprawdź w Mój Orange, czy przy zwiększeniu prędkości do 1 Gb/s masz możliwość wymiany, przy przejściu z 300 na 600 w trakcie umowy jest taka możliwość" 

@mniedzielski  Dobry pomysł ci tu kolega przedstawił. Sprawdź czy jest taka możliwość, być może się da i będziesz mógł korzystać FB 6 już zaraz, oczywiście będziesz musiał płacić więcej ale i prędkość będzie szybsza a do testowania wifi kat. 6 napewno się przyda 😉


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@pirenej  Rozumiem, że bazujesz już na swoich doświadczeniach z Funbox 6?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 39
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

właśnie sobie przeglądam ale nie bardzo widzę gdzie jest taka możliwość nie ma nic w : Umowy i urządzenia, PakietyPakiety i usługi ,Zlecenia, Ustawienia.

Cholera gdzie tego szukać ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 39
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@pirenej to nie jest kwestia obudowy w pionie czy poziomie ale ilości i typu zastosowanych anten tak naprawdę najlepiej jakby były zewnętrze regulowane ale chyba wtedy "marketingowo" jest słabo 🙂 Generalnie przy antenie do okólnej w przypadku obudowy pionowej propagacja sygnału powinna być lepsza tak jak w przypadku zewnętrznych anten .Jak cos jest zaprojektowane aby leżało w poziomie jak przestawisz do pionu to możesz sobie tylko pogorszyć sytuacje z propagacja sygnału WIFI pomijam już fakt że chyba trzeba byłoby go czymś podeprzeć  itp.

Zależy mi też na standardzie AX przy oglądaniu z Nas'a filmów 4k z dużym bitrate np z gopro przy ac potrafi być problem z buforowanie i przycięciami. Wcale nie mówię że ten nowy router będzie na pewno lepsze ale specyfikacja każe mi wierzyć że tak będzie i warto spróbować


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

u mnie jest to w zakładce Umowy i urządzenia w wierszu: koniec umowy, po prawej stronie jest przycisk pokaż umowę a pod nim powiększ pakiet i tu można zmienić


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@mniedzielskiWarto zrobić analizę czemu tak się dzieje, bo bitrate swoją droga, ale może jest dodatkowy powód tego typu działania wifi...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@mniedzielskiPrzy przełączaniu z 5 na 2,4, czyli z "szybszego" na "wolniejszy",ale silniejszy sygnał działa mechanizm SMART (tylko przy sieciach połączonych jednym SSID i hasłem). Możesz rozdzielając sieci utrzymywać tą, do której jesteś połączony, a nie zdawać się na modem i ten mechanizm...