Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

A jak już jesteśmy przy technikaliach to z drugiej strony OLT jest wymieniany czy ogarnia to dotychczasowy sprzęt?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@agat13są ONT'y z kilkoma portami eth ,problem ze przy okazji maja też i wifi. Ale są też i takie bez wifi i zbędnych pierdół . Z Huawei np. HUAWEI HG8240H ma 4 porty eth gigabitowe +2 porty POTS. Portem WAN w ONT'cie zewnętrznym jest port GPON i on umożliwia taką samą prędkość jak w Funbox6- ograniczeniem jest tylko port eth ktory jest wyjściowy  . Potem ciągniesz kablami z portów eth np do switcha który ma możliwość agregacji portów lan a z niego do swojego routera który już ma port 2,5/5 Wan. A tu model już obsługujący XGSPON Huawei HN8010Ts z 1 portem eth umożliwiający auto-negocjację 10/5/2,5/1GB, tylko swoje już kosztuje


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Emill1 Czyli nie do użycia z FB6 ani z żadnym innym modemem od Orange. Wiedza zaś ciekawa...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Cóż jakby wprowadzili ten model ONT z XGSPON, do tego ten którego widzieliśmy przy testach 10GB Światłowodu to razem by działały bez problemu. Z drugiej strony decydując się na zewnętrznego ONT'a większość i tak potem korzysta z własnego routera, więc przejmowanie się czy kompatybilny z Funboxem z reguły mija się z celem. W każdym razie ciężko znaleźć jakiś model ONT'a zewnętrznego pośredniego (czyli majacego porty 2,5/5 a nie będącego 10 ) i  bez dodatków typu wifi usb itd


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@Emill1napisał(-a)

Komuś z tej strony: https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-2 udało się sprawdzić adres? ja tam widzę tylko zamow rozmowę, chyba, że tylko tak się da sprawdzić i samemu nie da się sprawdzać.


:Podaj adres na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu a zobaczysz dostępność. U mnie jest  2 Gb/s.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@Sebastian1napisał(-a)
:Podaj adres na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu a zobaczysz dostępność. U mnie jest  2 Gb/s.

U mnie max to 1 Gb.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Ja mam 2 kabelki światłowodowe do domu podpięte i mogą mieć 2 usługi, na razie 1 używam, ale to albo awaryjna opcja, albo dla brata, dom obecne ocieplony i brzydko by było go, kiedyś kablami szpecić, jako długoletni klient, bez dopłaty mi tą drugą instalacje dali 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@IreneuszCD Mi tam na razie nie potrzeba tyle prędkości . Mam opcję 600Mb. Gdybym potrzebował to też bez problemu można wziąć kilka światłowodów. Kiedyś poruszałem ten wątek z możliwością mienia kilku światłowodów, z którego wynikła ciekawa dyskusja. Nie mniej jednak to potem kombinowanie zawsze lepiej jak wprowadzą opcję jednak większej prędkości na 1dnym 😛 Rozumiem skąd ograniczenie z ONT'em nie mniej mam nadzieję, że wprowadzą docelowo ONT'a z XGSPON np ten model o ktorym mówiłem , i ten Funbox ktorego pokazywali . Pewnie póki co nie mają go jeszcze w produkcji. A bez zbędnych ceregieli można mieć 2 światłowody bo kabel najczęściej jest dawany 2J o ile wolne jest miejsce w mufie to i go podłączą. A Kolejny gdyby zaszła potrzeba to pewnie można samemu dociągnąć i jakby mieli wolne miejsce to i też by wspawali.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Sebastian1 u mnie na tej stronie w ogóle nie mam światłowodu. wiec jcos pochrzanilo sie

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Nie wiem na ile są wiarygodne dane na stronie z mapką zasięgu, bo ostatnia aktualizacja była 22 czerwca 2022r.

Screenshot_2023-01-23-18-23-16-597_com.android.chrome.jpg