Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@slav72napisał(-a)

@Sebastian1napisał(-a)
:Podaj adres na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu a zobaczysz dostępność. U mnie jest  2 Gb/s.

U mnie max to 1 Gb.


@Sebastian1  raczej @ketrasaArtur  ma rację że mapki nie ma co się sztywno trzymać gdyż tak jak pisałem według niej u mnie jest to co aktualnie mam czyli max 1 Gb, ale z czystej ciekawości skontaktowałem się z doradcą i w każdej chwili mogę (gdybym chciał) zmigrować do oferty Światłowód Pro 2.0 😊


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

W Internecie już się pojawiają tematy o Internecie 2Gbit/s od Orange. Warto dodać wyjaśnienie. Maksymalna prędkość gwarantowana to 2 Gbit/s dla dwóch urządzeń lub sumy kilku urządzeń. W przypadku dwóch urządzeń, każde z nich osiągnie 1Gbit/s. Przy jednym urządzeniu też będzie prędkość 1Gbit/s, mimo, że łącze PRO. 

Wygląda więc, że to tylko proteza, z nie superosiągi. No ale od czegoś trzeba zacząć.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@ketrasaArtur  czyli to o czym wspomina w swoim wpisie w czwartej linijce @Wojciech .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@slav72 , a to PRO to znowu dla profesjonalistów? 😊


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@bronzub  nie w tym akurat przypadku to bardziej PROteza 😁🤣😉 (o czym wyżej wspomina @ketrasaArtur ).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@slav72 , no i dopytałem się, ale też przez pięć minut słuchałem rozmów w tle, że dziadek nie dał się przekonać do pewnej propozycji. Co usłyszałem i zakodowałem, to moje😀 Światełko może będzie, ale to z innej rozmowy po tej pierwszej, o ile dział techniczny tego operatora na naszym terenie przyjrzy się sprawie. W tym tygodniu powinienem wiedzieć, co w trawie piszczy😊


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Wojciech No niestety ale Orange tutaj się nie popisało za bardzo. Usługa dostępna jest głównie w miastach wojewódzkich. W Małopolsce gdzie mieszkam usługa dostępna jedynie w kilku miastach pomijając Kraków. Pomimo tego iż posiadam 1Gb/s od kilku lat u mnie nie ma możliwości zwiększenia prędkości. Słowa konsultanta na infolinii. Właśnie kończy mi się umowa i chciałem zwiększyć prędkość a tu takie rozczarowanie. Trochę to dziwne. Głośno o testach 10 gb/s a niestety te 2gb/s to rzadkość. Sprawdziłem losowo wiele adresów na mapie zasięgu i nie wygląda to dobrze jeśli chodzi o dostępność. Jeśli ktoś sprawdzał w Małopolsce i w jego lokalizacji działa to niech napisze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@ketrasaArtur No niestety ale częściowo masz rację. Górna granica przepustowości dla GPON to 2,5 gb/s D i 1,25 gb/s U. I tutaj Orange w końcu podniosło prędkość do wartości maksymalnych. Jednak problemem jest Funbox 6 który takich portów (2,5 gb/s) nie posiada. Podejrzewam też że nie ma możliwości sprzętowej lub/i softwarowej aby wypuścić nowy firmware i zagregować 2 porty LAN. W skrócie dołożyć funkcję LACP co by załatwiło sprawę. Większość osób używa switcha z tą funkcją. Żeby całkowicie obciążyć łącze wcale nie trzeba się wysilać. Teraz w każdym domu jest tyle urządzeń że zaczyna brakować przepustowości. Wystarczy 1 PC i 1 telefon i magiczne 2gb/s znika...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@Leptussnapisał(-a)

Wystarczy 1 PC i 1 telefon i magiczne 2gb/s znika...


😂

 

Zależy kto jak używa i do czego, w 90% przypadków prawie nikt nie wykorzystuje 300Mb/s a co dopiero 1Gb/s czy 2Gb/s (z PROtezą). Są osoby, co jak się postarają, to 2Gb/s zniknie na jednym komputerze, ale to są znikome przypadki. Większość osób używa internetu do Netflixa/Facebooka/Youtube'a, a pobieranie gier czy filmów trwa chwile i na ile wysycisz te łącze? Maksymalnie 1Gb/s będzie jeszcze na długo wystarczające dla większości użytkowników. Stare babcie mają w domach 1Gb/s do telewizji, z którego w ogóle nie korzystają, bo konsultant namówił na pakiet.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

tolek_0-1674690943119.png

źródło

Czyli pierwsze wyniki mamy, na WiFi 6.