Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@gubernator  z tym, że serwery speedtesty są otwarte na takie pomiary prędkości, a serwery użytkowe nie muszą dawać tyle jaką prędkość usługi ma klient, czyli ile fabryka dała....taki z Neostradą do 10Mb/ sek nie miałby szans...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@gubernator Dla Speedtestu dysk nie ma znaczenia, bardziej procesor. FB nie jest wąskim gardłem, Twój sprzęt również. Wszystko zależy od serwera z którego pobierasz dane. Usługodawcy nie kwapią się do udostępniania tak dużych prędkości pobierania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Dobra już nieistotne co to jest, ja odradzam i tyle, chyba że komuś na uploadzie faktycznie zależy. Spadam z powrotem na 1Gb/s. Wrzucam specke żeby nie było, że mitoman. XD spec.png


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@gubernator to ile masz u siebie na łączu nie oznacza że zawsze na maksa będziesz miał przepustowość do wszystkich miejsc w sieci. Wystarczy że serwer docelowy będzie wpięty do neta łączem 1GB i twoje 2GB pójdą się paść. A gdy jeszcze inni użytkownicy tego serwera i obciążenie po drodze.  


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@gubernator Nie ma powodu do irytacji. Twoje postanowienie jest słuszne o ile nie potrzebujesz wyższego uploadu. Nie ma dużego pożytku z takiego łącza dla pojedynczego użytkownika skoro są limity od strony serwerów. Za chwilę będzie można kupić łącze 8/1…


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

W aplikacji nPerf są wylistowane serwery z prędkością jaką są w stanie przesłać.

Screenshot_2024-01-28-13-27-51-346_com.nperf.tester.jpg

Oczywiście wybieranie jakiś egzotycznych serwerów które mają nawet 10 Gbps nie mają z oczywistych względów sensu, nawet ja wtedy nie jestem w stanie wysycić swoich 600 Mbps. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@gubernatornapisał(-a)

Moim zdaniem jest ciasnym gardłem, no bo niby co, platformy które podałem wyżej by były?

...


"...kiedy wykluczy się niemożliwe, wówczas to co pozostaje, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą".*

PS. To "ciasne gardło" inaczej może nazywać się np. QoS, i jest rzeczą pozytywną. Nie potrzebujesz takich prędkości, aby usługa była świadczona poprawnie. Grunt żeby była dostępna.

*Artur Conan Doyle włożył te słowa w usta Sherlocka Holmesa, ale jest to ilustracja wnioskowania dedukcyjnego opartego na alternatywie zupełnej. Jako takie, wnioskowanie takie gwarantuje uzyskanie prawdziwego wniosku, pod warunkiem materialnej poprawności i zupełności. W tym konkretnie wypadku materialna poprawność została sprawdzona (dla FB6 i swojego PC), a z zupełnością jest tylko mały problem, bo nie sposób pozytywnie wykluczyć wszystkie zaangażowane komponenty internetu. Jednak kiedy potraktujemy ich alternatywę łącznie, reguła zaczyna być niepodważalna: ciasne gardło może być gdziekolwiek indziej, tylko nie u Ciebie, być może właśnie na serwerze platformy.