Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Jak na to samo wyjdzie ??

 

Przecież 2 Neostrady po 1 GB wyjdą około 200 zł

 

A jedna 2 Gbps wychodzi około 110


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Emill1 

To jeszcze pod warunkiem że z takiego serwera pociągniesz z prędkością swojego łącza…można mieć łącze i 10gbps i dalej to nie gwarantuje transferu z interesujących lokalizacji…zobaczymy jak pierwsi użytkownicy zaczną się dzielić swoimi opiniami ile realnie są w stanie pociągnąć z różnych serwerów w internecie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 433
  • 1223
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Paweł__b. To ja wiem. Ale odniosłem się do kwestii że na 1 urządzeniu nie wyjdzie więcej niż 1 Gb na Funbox6 . Na wifi wiadomo AX pozwoli więcej ale i na kablu mozna jednak mimo ograniczeń portu 1gb. Albo jak było wspomniane wprowadzenie funkcji LACP. No ale to jest taka okrężna droga. Muszą wprowadzić porty eth 2,5/5/10Gb to będzie inna gadka. To tak od strony technicznej. Inna sprawa, że faktyczne wykorzystanie póki co jest nierealne ze względu na prędkości serwerów. Póki co to jedynie na speedtescie wyjdą takie prędkości.

 

@Onkentechnicznie podobnie wyjdzie, i gdy ktoś faktycznie potrzebuje to wtedy takie rozwiązanie może być jedynie możliwym rozwiązaniem jeśli na danym adresie nie jest możliwe


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

LACP ma jedną podstawową wadę o której zapomina wielu użytkowników, w tym również zaawansowanych technologicznie seniorów 😉

Konkretne połączenie klient serwer odbywa się za pośrednictwem jednego fizycznego linku a nie dwóch jak się niektórym wydaje, oba linki wykorzystywane są w przypadku kiedy dwóch klientów łączy się z serwerem i wówczas funkcja hashująca dystrybuuje połączenie na poszczególne linki, to tak gwoli przypomnienia…dlatego tak ważny jest w routerze abonenckim port Ethernet o większej prędkości niż 1gbps


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@pawel__bnapisał(-a)

LACP ma jedną podstawową wadę o której zapomina wielu użytkowników, w tym również zaawansowanych technologicznie seniorów 😉

...


Zgoda, choć akurat o tym zdają się zapominać głównie niedouczeni juniorzy których fascynują dwie rzeczy: gry i wpatrywanie się w ekran speedtest. Dyskusja póki co jest jednak dość akademicka.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

To nie jest dyskusja akademicka, część użytkowników w necie regularnie dopytuje o LACP bo nie ma tej wiedzy że LAG nie jest panaceum na takie ograniczenia, taka usługa musi się wiązać automatycznie z innym urządzeniem abonenckim zwłaszcza że coraz więcej płyt głównych czy NASów domowych jest wyposażanych w port co najmniej 2.5gbps


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@pawel__bnapisał(-a)

To nie jest dyskusja akademicka, część użytkowników w necie regularnie dopytuje o LACP bo nie ma tej wiedzy że LAG nie jest panaceum na takie ograniczenia, taka usługa musi się wiązać automatycznie z innym urządzeniem abonenckim zwłaszcza że coraz więcej płyt głównych czy NASów domowych jest wyposażanych w port co najmniej 2.5gbps


No i dobrze. Ale chodzi mi o to, że to nie jest wąskie gardło. W internecie bardzo rzadko będzie się dało wysycić 1Gbps jednym połączeniem. Nawet między centrami obliczeniowymi w projekcie PLGRID to tak nie działa. Ergo: w zastosowaniach domowych tym bardziej nie będzie to (przynajmniej na razie) zasadniczym ograniczeniem. Że powinny być (i będą) nowe urządzenia, z szybszymi portami? No pewnie. Czy te porty będą się na coś przydawać typowym klientom Operatora? Śmiem wątpić. Może kiedyś...

PS. Co do NAS to problem bardziej dotyczy LAN niż internetu i jest jeszcze bardziej lekceważony przez przeciętnych klientów. IMHO LAN jak najbardziej opłaca się mieć już dziś w szybszej technologii niż 1Gbps. Ale do tego wystarczy własny sprzęt i odrobina determinacji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Port 10Gbps trudno byłoby wysycić ale można przypuszczać że port 2,5gbps już łatwiej, zresztą Sagem ma w swoim portfolio home gateway z XGSPON, być może jest wyposażony w port 2,5gbps skoro GCB6 sprzedawany w UPC to tak naprawdę Sagem na chipsecie Broadcoma i ma taki port 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Witam społeczność nasz-orange po dłuższej przerwie. Dziś zobaczyłem w TV reklamę Orange światłowód PRO 2.0 myślę sobie, sprawdzę co tam Orange wymyśliło. Z jednej strony to dobrze, że Orange trochę przyspiesza(szczególnie z uploadem) ale wprowadzenie prędkości 2Gbit i brak wypuszczenia w tym samym czasie urządzenia, które bedzie miało porty obsługujące takie prędkości to faux pas. Zabawię się we wróżkę i przepowiadam, że nowe urządzenie, z portem 10Gbit bedzie wypuszczone dopiero przy Orange światłowód PRO 10.0 a do tego czasu jak parę osób tu wspomniało, Funbox 6.0 bedzie pełnił funkcje protezy jako urządzenie przejściowe, bo raczej wątpliwe jest żeby Orange wypuściło coś pomiędzy Funboxem 6 a Liveboxem 6(taka jest nazwa nowego urządzenia we Francji, u nas pewnie bedzie Funbox 7). Komercyjnie i w ograniczonej dostępności 10Gbit pewnie najwcześniej pod koniec tego roku lub w 2024, dlatego ja osobiście pozostanę przy 1Gbit na bezterminowej do czasu aż wyjdzie nowe urządzenie i pewnie wtedy poleci przedłużenie umowy z nowym sprzętem(no chyba, że znowu bedzie jakiś konkurs na forum ;), a co do prędkości to zobaczymy jak zaszaleje Orange z cenami 😉 Co prawda 600mbit uploadu kusi ale nie tak bardzo, żeby się zablokować cyrografem na dwa lata 😉 Wiele osób przy premierze Funboxa 6 i AMA zwracało uwagę na to, że urządzenie ma "tylko" porty 1Gbit, no ale ktoś od tabelek z excela sobie tak wymyślił w Orange. Zobaczymy czy dużo ludzi się rzuci na PRO 2.0, sam jestem wielkim fanem nowych technologii, ale tym razem Orange mnie nie przekona ze wzgledu na brak odpowiedniego routera 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Być może tym routerem będzie nowy Livebox Infinity z XGSPON ale on ma port 10gbps Ethernet, Livebox 6 ma port 2.5gbps ale nie jestem przekonany, że obsługuje XGSPON a nawet wydaje mi się że tylko GPON