Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@pawel__bnapisał(-a)

...

trudno oczekiwać u przeciętnego seniora żeby był biegle obeznany ze zmianami technologicznymi

...


Możesz sobie oczekiwać czego chcesz, ale jestem przekonany że wielu seniorów zapędziłoby Cię w przysłowiowy kozi róg technologiczny.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Leptuss A żebyś wiedział. Ile ja się nagadałem zeby przekonać tą czy inną wspólnotę aby wyrazili zgodę na światłowód to głowa mała. Są i tacy co dzwonią do mnie po roku i mówią panie my byśby teraz chcieli a ja mówię teraz to już za późno. Firma zakończyła inwestycje na Państwa osiedlu i nie da rady. Proszę dzwonić za rok może coś w tym temacie się zmieni. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Bez wprowadzenia zarowno ONT jak i funboxa z portami 2.5Gbit i/lub 10Gb to jest niepełnosprawna usługa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


@mardernapisał(-a)

@Leptuss A żebyś wiedział. Ile ja się nagadałem zeby przekonać tą czy inną wspólnotę aby wyrazili zgodę na światłowód to głowa mała. Są i tacy co dzwonią do mnie po roku i mówią panie my byśby teraz chcieli a ja mówię teraz to już za późno. Firma zakończyła inwestycje na Państwa osiedlu i nie da rady. Proszę dzwonić za rok może coś w tym temacie się zmieni. 


@marder , jest takie powiedzenie: " bez łaski"...przyjdzie drugi i z pocałowaniem ręki zrobi. Właśnie dzisiaj podjechali do mnie obczaić światełko😁 Stary człowiek i może (nie Ernest Hemingway i nie morze😀)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@marder Nie musisz mi mówić bo akurat jestem w temacie. Zarządcy spółdzielni / wspólnot blokują takie inwestycje. Już nie mówiąc o ignorancji i nieznajomości prawa. W moim budynku sieć powstała tylko dlatego że jednej osobie będącej w zarządzie na tym zależało. W innych blokach wykonawca musiał uzyskiwać zgodę przez sąd aby wykonać przyłącze. Najlepsze w tym jest to że część mieszkańców chce tego ale właśnie zarządca odmawia, co jest chore. Pomijając fakt że nic za to nie płaci a prawo i tak zobowiązuje do wykonania lub modernizacji infrastruktury teletechnicznej w budynku. I oczywiście wzrasta wartość lokalu. Reasumując, od 2016 mam ftth i jestem zadowolony. Na dzień dzisiejszy pozostałe bloki w okolicy dalej nie mają przyłącza z wyjątkiem kilku po drugiej stronie miasta i osiedli domków  jednorodzinnych. Internet działa naprawdę niezawodnie, jak uruchomiłem router tak o nim zapomniałem. No z jednym wyjątkiem... przez 2 dni nie miałem neta i musiałem zgłosić awarię w orange. A na końcu okazało się że cała sieć w budynku została odłączona na prośbę... domyślcie się kogo.

 

Ale tak na poważnie, kto sprawdzał na stronie lub / i weryfikował w BOK i ta usługa tj. 2gb/s na jego adresie jest dostępna? Proszę o podanie miasta (województwa) i jaka prędkość jest obecnie lub była wcześniej abonowana. Bo z tego co sprawdzałem to chyba mniej niż 1% użytkowników jest w jej zasięgu.

 

_________________

*Scalenie wpisów - Rafał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@j131 

Zważywszy że w branży ISP pracuję od 20 lat a sieciami zawodowo zajmuję się od 30tu to prędzej sam siebie zapędziłbym w kozi róg…ale spoko, daj mi namiary na tych seniorów 😉

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

A wracając do tematu to nawet UPC wprowadziło router abonencki GCB6 z interfejsem 2,5Gbps  więc należałoby oczekiwać podobnego ruchu ze strony Orange 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Mam pytanie techniczne.

Czy wszyscy komu odmówiono migracji do 2Gbps mają goły abonament ?

Tzn chodzi mi o brak lub mają opłatę 20 zł "za domek"

Reasumując, czy macie czy nie macie tej opłaty a odmówiono Wam podpisania aneksu ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@pawel__b 

Skoro tak, to popatrz w lustro. 😉

Ani się obejrzysz i sam będziesz traktowany jak ułomny. Ja rozumiem, że to jest skrót myślowy i generalnie w dobrej wierze, ale dla mnie to stereotyp z którym się nie zgodzę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

W sumie na 1 urządzeniu też można by wyciągnąć pełną prędkość wystarczy karta eth z 2 ma portami do komputera . Albo 2 karty eth i zmostkować 2 karty takie połączenie działa jako 1 więc ...

 

@Leptuss nie dzwoniłem al.e skoro jestes z małopolski to gdzie ci mówili, że jest? Jak faktycznie potrzebujesz to zawsze możesz wziąć 2 gą usługę i podobnie wyjdzie. A ta mapa to ściema .Według niej nie mam światłowodu a mam. Mogę mieć 1Gb , ale póki co wystarcza 600Mb.

 

________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej