Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


Zespół Nasz Orange
  • 2908
  • 10834
  • 64

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Od dzisiaj jest możliwość zakupu nowej prędkości internetu światłowodowego w Orange:

 

<<<<2 Gb/s pobierania

600 Mb/s wysyłania>>>>

 

Kto może skorzystać?

Najprościej wejść pod adres https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-2, wybrać ofertę i wprowadzić adres. dowiesz się, czy u Ciebie jest to już możliwe (Obecnie jest możliwe tylko zamówienie rozmowy z Doradcą, ten od razu sprawdzi możliwości podłączenia). Dla ciekawskich dodatkowe informacje w spoilerze:

Pokaż szczegóły

-Nowi Klienci, przedłużając umowę, migrujący do nowe prędkości (przy zmianie technologii na światłowód i/lub zmiana na wyższą prędkość).

-Tylko na obszarach zderegulowanych i na sieci własnej Orange Polska.

 

Kto nie może skorzystać?

-Klienci mający - lub nowy Klienci - którzy będą mieli instalację w technologii nakładowej. Także, gdzie zainstalowany jest ONT. Pozostałe w spoilerze:

Pokaż szczegóły

-Na obszarze regulowanym.

-Na obszarze gdzie jest POPC.

-Na sieciach innych operatorów, w tym także Światłowód Inwestycje,
-Brak w ofercie Orange Love Premium.

*Powyższe cztery miejmy nadzieję, że szybko się zmienią i tam również pojawi się ta prędkość 🙂

 

Ile to kosztuje?

Opcja jest droższa tylko o 10 zł względem oferty z 1 Gb/s. Więcej na https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-2, u Doradcy, w salonie.

 

Z jakim urządzeniem jest oferta sprzedawana?

Orange Funbox 6 - z najnowszym routerem jaki posiadamy. Do tego, aby zobaczyć prędkość 2 Gb/s będziesz potrzebować więcej niż jedno urządzenie. Porty w nim zastosowane mają 1 Gb/s. 2 Gb/s zobaczysz dopiero po zsumowaniu prędkości z kilku urządzeń. Przykładowo:

1 Gb/s - na komputerze podłączonym przez port Ethernet

400 Mb/s - na pierwszym telefonie komórkowym przez Wi-Fi

400 Mb/s - na drugim telefonie komórkowym przez Wi-Fi

100 Mb/s - na telewizorze po kablu lub Wi-Fi

^To razem zsumowane da nam upragnione 2 Gb/s.

 

Jak sprawdzę, czy mam rzeczywiście 2 Gb/s?

Gdyby nie satysfakcjonowało Cię to, co jest w puncie pierwszym, to dajemy Wam nowe narzędzie. W nim będziesz mógł/a sprawdzić, czy rzeczywiście posiadasz to co trzeba. W zakładce Wsparcie - na stronie konfiguracyjnej routera - znajdziesz "pomiar prędkości". Nim zmierzysz, jaka jest prędkość dostarczana do routera.

 

Co zrobić jak mam jakieś pytanie?

Jeżeli masz pytanie co do oferty, to załóż wątek w dziale Zakup nowej oferty. Gdybyś miał/a pytanie czysto techniczne, to załóż temat w dziale Internet domowy. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej etykiety 🙂

126 ODPOW. 126

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Wojciech Wyścig...Ciekawe czy będzie popyt? Sporo ograniczeń... Ograniczenie ONT-em zewnętrznym eliminuję grupę użytkowników, którym właśnie może zależeć na takiej prędkości 🙂 Przydałoby się mikroAMA


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Super ze to zostało w końcu wprowadzone. Tylko pytanie czemu znowu upload ma ograniczenie 600 Mbit/s? Nie można było dać symetryka. Ewentualnie za dopłata?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Dziwna sprawa z tym sprzętem, skoro FB 6 nie posiada możliwości to raczej wprowadzając taką usługę operator (Orange) powinien wprowadzić odpowiedni modem do tej usługi, a tak to według mnie dziwne kombinacje. Poza tym jeśli już to nie tego się spodziewałem, myślałem że wprowadzona zostanie usługa symetryczna na istniejących prędkościach bądź usługa prezentowanego w zeszłym roku Widzieliśmy Orange światłowód o przepustowości 10 Gb/s - TECHNOSenior (techno-senior.com)


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Widać na symetryka w Orange przyjdzie jeszcze poczekać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@slav72 Wiesz, wydaje mi się, że to zabieg typowo marketingowy (zerknij na obostrzenia). "Mamy i nie boimy się tego pokazać i komunikować...". Te same zasoby, te same urządzenia i tylko prędkość troszkę wyższa. Nic w sumie odkrywczego.  Z projektem/modemem, który testowaliśmy w zeszłym roku jest więcej problemów, bo i sprzęt wchodzi w grę...a co za tym idzie obsługa, dystrybucja itd..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Ale upload za dodatkowa opłata to nie sposób wprowadzić. Łatwe i bez problemów. Wystarczy dopisać nowa opcje w cenniku. Ze strony technicznej to nic strasznego. Nie wiem jak proceduralnie. Tu możliwe ze pies pogrzebany.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Komuś z tej strony: https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-2 udało się sprawdzić adres? ja tam widzę tylko zamow rozmowę, chyba, że tylko tak się da sprawdzić i samemu nie da się sprawdzać. Te ograniczenia serio likwidują sporą grupę potencjalnie zainteresowanych. Port GPON zarówno w ONT Huawei HG8010Hv6 jak i Funbox6 pozwalają na prędkość 2,5G/1,25G i tyle bez problemu mogą na aktualnym sprzęcie dać . Z ONT'em byłby jednak problem bo jednak port eth ograniczy sprawę. . Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ONT'a z portem 2,5/5/10Gb albo użycie modelu z kilkoma portami eth.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Emill1  tak jak napisał @Wojciech  na początku, na razie jest tylko możliwość sprawdzenia przez konsultanta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Emill1 Z kilkoma też nie, bo modem może być tylko jeden...a w nim 1 WAN. Za to FB6 ma ONT 2,5Gb/sek i to zostało wykorzystane 🙂