Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Środy z Mój Orange


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Środy z Mój Orange

Zastrzeganie PESEL w tej bazie rządowej nie ma na razie żadnych konsekwencji. Specjalnie sprawdziłem. Zastrzegłem numer, odczekałem kilka tygodni i złożyłem wniosek o kartę kredytową. Bank normalnie odpytał BIK i kartę przyznał. Mimo zastrzeżonego numeru. Czy w przypadku usługi Operatora byłoby inaczej? Pewnie tak, bo to jest realizowane, jak rozumiem, na poziomie BIK. Oczywiście można też bezpośrednio w BIK wykupić taką usługę. Generalnie to jest płacenie za pozorne rozwiązanie wydumanego zagrożenia. Kredyt wzięty na czyjeś dane to przestępstwo i nie wierzę żeby ot tak można było jego spłatę wyegzekwować od osoby która nie zgodziła się na to.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Środy z Mój Orange

Mam pakiet rodzinny w BIK i na tym poziomie działa, przetestowałem na samym sobie próbując kupić coś tam na raty 0% przy zastrzeżeniu i dostałem i alerty, a bank obsługujący sklep dostał odmowę.
Nie mniej jednak, jeśli "usługa" rządowa Zastrzeżenia nr PESEL zacznie w pełni funkcjonować za te 3 miesiące (od 01 czerwca) raczej nie będę przedłużał w/w pakietu w BIK.

Odnośnie "niespłacania wyłudzonego kredytu" - gdybyśmy żyli w idealnym świecie to żadne z tych rozwiązań by nie istniało. Niestety to po stronie poszkodowanej osoby spoczywa dowód, że to nie ona zaciągnęła dane zobowiązanie, a najczęściej osoba taka nieświadoma jest do czasu, aż rozpocznie się egzekucja czy to komornicza czy to przez firmę windykacyjną...

Dla przykładu materiał :
https://splatakredytow.pl/ktos-wzial-na-mnie-kredyt-jakie-podjac-kroki/


ps. Przy okazji wycieku danych z Alab'u - w dniu, w którym Niebezpiecznik opublikował tą informację do mojego znajomego zadzwonił "pracownik BIK" aby potwierdził, czy ma u nich wykupiony pakiet. 
Ma takowy, ale zachował się na tyle przytomnie, że zamiast potwierdzić/zaprzeczyć próbował przeciągnąć rozmowę i ją nagrać (ehh te Google broniące prywatności rozmówców - btw jak macie jakieś rozwiązanie na Androida, które będzie się automatycznie włączać przy nawiązaniu połączenia to podpowiedzcie) ale osoba się rozłączyła.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 165
  • 632
  • 0

Środy z Mój Orange

14.02 - i u mnie zabezpiecz PESEL na 2 miesiące za 0 zł

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 165
  • 632
  • 0

Środy z Mój Orange

21.02

Cybertarcza na miesiąc za 0zł 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2032
  • 6296
  • 69

Środy z Mój Orange

28 lutego - bezpieczne dziecko w sieci na 2 mies za darmo


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 165
  • 632
  • 0

Środy z Mój Orange

28.02

Bezpieczne Dziecko w sieci na 2 miesiące za darmo


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 565
  • 1817
  • 2

Środy z Mój Orange

1 GB 🙂 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2032
  • 6296
  • 69

Środy z Mój Orange

6 marca - 15gb


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 165
  • 632
  • 0

Środy z Mój Orange

06.03
u mnie w końcu 15 gb

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 565
  • 1817
  • 2

Środy z Mój Orange

@darusia84  i @spiro  miałem to samo 🙂 

 

Pozdro dla ludzi z no.pl 🙂 oby do wiosny 🙂 miłego wszystkim 🙂