Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Roaming

Jestem w Niemczech od ponad 3 lat i mam dwa numery z Orange na kartę  i nie działają mi pakiety mimo że na jednym numerze mam nielimitowane smsy mmsy i połączenia a na drugim 260GB internetu z których nie mogę korzystać co zrobic? Czy ktoś wie może czy jakieś pakiety na internet działają w Niemczech tak żeby nie zabierało kasy z konta głównego? Bardzo proszę o informację bo bez pakietu na internet czy minuty muszę co tydzień ładować konto ponieważ szybko zjada mi kasę z konta jak włączam transmisje danych czy jak odbieram połączenia z Polski. Bardzo proszę o jakieś informacje i z góry bardzo dziękuję

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Roaming

@123danio skoro podajesz, że od ponad 3 lat jesteś w Niemczech, więc i Twoje karty SIM również częściej są logowane w roamingu niż w kraju, zadziałała tu Polityka Uczciwego Korzystania (FUP).

To jest ochrona przed nadużyciami, czyli w okresie ostatnich czterech miesięcy sprawdzane jest przez Orange, jak często karty SIM były używane poza krajem. Dlatego nie działają żadne pakiety i za każdą usługę (rozmowy, SMS-y MMS-y, transmisja danych) pobierana jest opłata z konta głównego.

Rozwiązanie -  przynajmniej 2 miesiące karty muszą być zalogowane do sieci krajowej, inaczej nic nie zrobisz. Może nie zadziałać, ze względu na długi okres przebywania poza krajem. Wszystko zależy od operatora.

Więcej info:

https://www.orange.pl/omnibook/roaming-w-ue


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Roaming

Czyli nie ma takich pakietów które będą mi działać albo mniej pobierać kasy z konta głównego w Niemczech? Bo o to chodzi że ja wogule nie zjeżdżam do polski ale nie chce mieć niemieckiego numeru więc szukam jakiejś opcji zebym mogła dalej korzystać z Orange i normalnie korzystać z internetu za małe kwoty a nie że co tydzień co dwa tygodnie muszę ładować konto po 30zl bo normalnie idzie zbankrutować zwłaszcza że prowadzenie rozmowy telefoniczne po 2-3 godziny.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Roaming

@123danio niestety nie ma takich pakietow. Pozostaje przejsc na niemiecki numer, albo korzystac z Orange tak jak teraz i doladowywac sie co tydzien lub dwa.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Roaming

@123danio nie wiem jak jest w Niemczech z numerem na kartę, ale wydaje mi się, że połączenia z Niemiec do Polski będą tańsze niż połączenie z numeru Orange. Być może tamte startery mogą mieć pakiety promocyjne w krajach UE.

W innym przypadku pozostaje korzystanie z Orange jak do tej pory.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming

To jest jedyny pakiet gb na roaming bez dopłat na prepaidzie https://biuroprasowe.orange.pl/blog/1-gb-w-roamingu-w-orange-na-karte/

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 332
  • 1678
  • 3

Roaming

Nie lepiej na miejscu kupic startówkę na prepaid jak przebywasz na terenie Niemiec.Pomyśl czy nie warto wprowadzic takiego rozwiązania.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Roaming

@Luki9  dobrze piszesz, ale większość uparcie chce korzystać z sim karty polskiej, choć to mało opłacalne 😉


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Roaming

@123danio zgodnie z polityką FUP dodatkowe opłaty są jeżeli w okresie 4 miesięcy więcej przebywasz za granicą. GB które widzisz to krajowy transfer. W żaden sposób nie przerzucisz tego na UE.. Warto rozejrzeć się za kimś lokalnym operatorem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Roaming

OP był tu ostatnio równo trzy lata temu. Rozumiem że odgrzewamy tego kotleta dla przyszłych pokoleń? To może niech ktoś zrobi rekapitulację zmian jakie w zakresie tematu nastąpiły w przeciągu tych trzech lat? To by dało jakieś wyobrażenie o trwałości ewentualnych rozwiązań w tym temacie.

Dziś zakup lokalnego startera nie zawsze jest najpraktyczniejszy, szczególnie że w wielu krajach obowiązują podobne przepisy o rejestracji jak u nas. Na pewno nie opłaca się to przy krótkich wyjazdach - sprawdzałem ostatnio jak to wygląda w UK i choć jakiś starter można by kupić nawet z dostawą do Polski dość tanio, to i tak pakiet roamingowy był sensowniejszym rozwiązaniem. Chyba dopiero ponad 2 miesiące trzeba by spędzić za granicą, żeby w ogóle rozważać zakup lokalnej oferty. Przynajmniej tak to wygląda w 2023 roku.