Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

@Janhalb, zawodowego redaktora chyba jeszcze tu nie mieliśmy. Cieszę się, że z nami jesteś i że przekazujesz swoje uwagi, na pewno będziemy wykorzystywać!
Ja też chyba najbardziej lubię formę "dzień dobry", jednak jej używanie skutkuje przenoszeniem takiego tonu komunikacji na forum. Jest elegancki, wyważony, powoduje jednak pojawienie się "odległości" pomiędzy rozmawiającymi, co nie sprzyja pomocy i rozwiązywaniu problemów - dlatego raczej wolelibyśmy go unikać.
Z kolei użycie nazwy użytkownika w mailach chcielibyśmy zachować, bo to buduje poczucie skierowania komunikatu bezpośrednio do odbiorcy maila. Bardziej osobiście podchodzimy do komunikatów z naszym imieniem niż bez niego lub skierowanych do grupy osób.
Może zatem dobrym i językowo poprawnym rozwiązaniem byłoby przeniesienie imienia na początek kolejnej wypowiedzi? Czyli wyglądałoby to mniej więcej tak:
"Witaj,
@Adept, pojawiły się nowe odpowiedzi w temacie, który obserwujesz (...)"

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

Odpiszę za godzinę czy dwie, bo właśnie jestem w trakcie jakiejś straszliwej roboty "na wczoraj" i najpierw muszę ją dokończyć 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!


Artur napisał(-a):

Może zatem dobrym i językowo poprawnym rozwiązaniem byłoby przeniesienie imienia na początek kolejnej wypowiedzi? Czyli wyglądałoby to mniej więcej tak:
"Witaj,
@Adept, pojawiły się nowe odpowiedzi w temacie, który obserwujesz (...)"

@Artur Wprawdzie mnie nie wywołałeś, ale brałem udział w temacie Więc odnośnie ostatniego zdania; mnie ta forma bardziej by odpowiadała... chociaż e-maili od NO i tak nie odbieram 😉 ... jako bardziej uniwersalna, to i do pytań i pomysłów mogłaby być zastosowana.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

błąd językowy w powiadomieniu e-mail!

@Arturjak dla mnie nie jest wielkim problemem wstęp do maila. Pewnie niedługo językoznawcy uznają "Witaj" jako dopuszczalną formę... Natomiast jeśli chodzi o propozycję zdania, brzmi znacznie lepiej.