Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamykanie tematów?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Zamykanie tematów?

To rozwiązanie pilotażowe i zobaczymy jak się sprawdzi. Wydaje mi się, że działanie takich rozwiązań zależy od nas, jako Społeczności i nie potrzebujemy ich formalizowania, ale jeśli się sprawdzi to przy okazji kolejnej aktualizacji dodamy odpowiednie zapisy.

No i gwoli ścisłości, bo widziałem jakieś zgłoszenia "tematów do usunięcia"... Mówimy tu wyłącznie o zamykaniu tematów, aby nie mogły zostać dodane kolejne komentarze. Tematów i postów nie usuwamy, ukrywamy jedynie te, które szkodzą szeroko rozumianemu dobru Społeczności (np. wulgarne, rasistowskie czy ksenofobiczne) albo są oczywistym błędem, np. dodanie dwóch takich samych komentarzy pod rząd.
Anonim

Nie dotyczy

AZamykanie tematów?


Artur napisał(-a):
To może zakładajmy, że autor tematu ma prawo do jego zamknięcia, nawet bez wskazania wyraźnej przyczyny, a jeśli ktoś poza autorem chce zamknąć temat to musi PORZĄDNIE uzasadnić 🙂

@Artur, to jest rozwiązanie bliskie mojej sugestii, pod warunkiem, że autor (oprócz moderatorów) będzie "pod ścisłym nadzorem"). Kiedyś byłem na prywatnej grupie chomikowej i niebezpieczeństwo usuwania nie swoich postów było realne. @Piotrekk85, moim zdaniem, też ma trafne sugestie.

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

@Piotrekk85Po co nam "NO" jak możemy  też otrzymać pomoc na Facebooku.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Zamykanie tematów?

@Anonim: o co chodzi? jaki to ma związek z tematem wątku?

 

Każdy tu chyba ma jakiś powód jeśli wchodzi. Ja osobiście lubię pomagać i podzielić się wiedzą. Pomoc znajdę 🙂 Ale nadal nie rozumiem po co tu pytasz i jaki to związek ma z tematem wątku?

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

 

Piotrekk85 napisał(-a):
Dla mnie kwestia tego czym być NO? Dla niektórych mimo wszystko komputer, przeglądarka, internet, NO są pewną "barierą cyfrową". Możemy równie dobrze dawać bany za dublowanie tematyki. Tylko po co? Takich tematów za 5 lat będzie jeszcze więcej...

Takie tematy póki nikt w nich nie napisze lub nie zaznaczy rozwiązania nie są nigdzie eksponowane.

Spójrzcie też, że wiele klasycznych liniowych forów umiera. Bo niestety świat się zmienia. O wiele jest wygodniejsze dla większości dyskutowanie nieliniowe jak np. na Facebooku. Jest o wiele mniejszy tzw. próg wejścia.

Kolejne pytanie do kogo ma być skierowane NO? Obecnie mamy dość szeroką przepaść tematyczną - zaczynając od tematów wynikających pozornie z lenistwa (jaki problem znaleźć sobie cennik i sprawdź stawki za połączenia lub komendę sms do włączenia usługi np. nie chcę schodków) do mocno technicznych (głównie konfiguracji urządzeń np. do światłowodu). O ile w sprawach technicznych ścisłość i porządek jest potrzebny, o tyle np. temat rejestracji czy "nie chcę schodków" (mimo, że łatwo znaleźć informacje) powodował wiele zapytań.
Pozornym rozwiązaniem jest kasowanie/ukrywanie, ale podejrzewam, że i statystyki polecą w dół, jak mogą się pojawić się problemy techniczne - bazodanowe.
Zamykanie? Dałeś @pablo_ck przykład rejestracji. Jeśli wątki od razu były zamykane, to czy osoby co pisały lub dopisały się po kliku miesiącach znalazły by inne miejsce by rozwiązać swoją sprawę? Może zadzwonią na BOK, może zapytają się na profilu OPL na fejsie, a może pójdą do konkurencji (także tej magnetowej 😛 ).

Z jeszcze innej strony wiele osób narzekało, że ciężko dodzwonić na bok. Podejrzewam, że ciągle sporo osób dzwoni w sprawach na tyle ogólnych, które z powodzeniem mogą być rozwiązane na NO - tu chyba jest rola NO. I nie rozumiem po co osobom poszukującym rady/pomocy - utrudniać zadanie pytania.

 


 Tu co miałeś na myśli ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Zamykanie tematów?

Dla mnie dyskusja o zamykaniu (lub nie) tematów jest ważna, dlatego założyłem wątek. Dlatego zadałem pytanie też w świat do kogo skierowane ma być NO. @Anonim napisał wcześniej, że każdy ma swój mózg. Nie chcę nikogo obrażać, ale widać po niektórych wpisać, że jakiś stanowi to problem. Otrzymuję też wiele wiadomości prywatnych - wiele osób ma problem z założeniem nowego wątku. Dlatego masowa zamkniętość nie będzie dobra. A w pojedynczych przypadkach określonych wyżej - nie widzę nic złego.

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

@Piotrekk85 z dniem 03/06 /2017 znikam z NO czyli w dniu moich urodzin


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Zamykanie tematów?

W urodziny robić sobie odwyk od Społeczności? To nie brzmi jak miły prezent... 

 

Batman-Sad-Meme

 

Mam nadzieję, że jeszcze przemyślisz, @Anonim, piszę na PW 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

Może warto to wrzucić do pomysłu ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Zamykanie tematów?

A jakiś powód?