Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dodawanie pytań a rejestracja.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Dodawanie pytań a rejestracja.

Witam,

Taka uwaga:

Forum nie powinno pozwalać edytować nowego pytania niezalogowanemu użytkownikowi.

 

Nie byłem zarejestrowany na forum, ale chciałem dodać pytanie, nie wyglądało na to, że będzie z tym jakiś problem.

 

Napisałem całego posta, kiedy okazało się że jednak trzeba się zalogować, a ja nie mam konta.

 

Proces rejestracji powoduje utratę tego co wpisałem w edycję posta.

 

Wystarczyłoby, aby niezalogowany użytkownik po kliknięciu "dodaj pytanie" musiał najpierw się zalogować, i nie było by problemu, albo chociaż żeby to co wpisałem było zapamiętane i żebym mógł opublikować wpisaną treść po zakończeniu rejestracji.

 

Nie wiem, czy to wynika z przemyślanego postępowania, czy jest to raczej wynik braku myślenia, ale rozwiązane jest to po prostu źle.

 

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dodawanie pytań a rejestracja.

To raczej "feature" a nie błąd. Na początku istnienia forum swego czasu dyskutowaliśmy o tym i tak "góra forum" zdecydowała.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Dodawanie pytań a rejestracja.

"Feature" to po polsku cecha lub właściwość, nie pchajmy korpo-żragonu kiedy jest on zbędny.

 

Szczerze mówiąc lepiej by było gdyby to był jednak błąd wynikający z bezmyślności, niż umyślne konstruowanie czegoś "na złość", żeby było celowo zepsute.

 

Nie wiem, czy rzeczywiście tak było jak piszesz, mam nadzieję że nie.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Dodawanie pytań a rejestracja.

Dzięki @Wojtek9, że zasygnalizowałeś nam ten irytujący błąd Emotikon: zakłopotany

Przetestujemy to sobie, posprawdzamy kilka rzeczy, scenariuszy i... Zobaczymy wtedy, czy jednak nie warto by było zmienić podejścia.

 

Rozumiem, że po kliknięciu w 'Publikuj', przekierowało Cię do strony logowania na portalu i że wtedy przeszedłeś do rejestracji konta na portalu, bo takowego nie posiadałeś jeszcze?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Dodawanie pytań a rejestracja.


@Wiktornapisał(-a)

Dzięki @Wojtek9, że zasygnalizowałeś nam ten irytujący błąd Emotikon: zakłopotany

Przetestujemy to sobie, posprawdzamy kilka rzeczy, scenariuszy i... Zobaczymy wtedy, czy jednak nie warto by było zmienić podejścia.

 

Rozumiem, że po kliknięciu w 'Publikuj', przekierowało Cię do strony logowania na portalu i że wtedy przeszedłeś do rejestracji konta na portalu, bo takowego nie posiadałeś jeszcze?


Dokładnie tak.

Wiem, można było się spodziewać że nie będzie można anonimowo publikować postów, ale w takim wypadku po zarejestrowaniu konta oczekiwał bym przekierowania z powrotem do mojego (zapamiętanego) pytania jakie chciałem opublikować, jeśli nie automatycznie je opublikować po zakończonej rejestracji. (Tylko że jeszcze wymaga ona potwierdzenia linkiem z maila i dodatkowo dopiero wtedy się zalogować, więc sprawa się komplikuje).

 

Pozdrawiam