Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędy techniczne Nasz Orange

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Błędy techniczne Nasz Orange

Skasowałem konto, a dostawałem spam na e-maila okazało się, że nawet nick został i nie mogłem zarejestrować się pod nickami, które wcześniej tu wpisałem .

Przecież powinno to być usunięte z bazy danych razem z nickiem i postami aby ktoś inny sobie wykorzystał.

 

Naprawcie to kasowanie konta postów i danych..


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Błędy techniczne Nasz Orange


ultrahd1 napisał(-a):
Przecież powinno to być usunięte z bazy danych razem z nickiem i postami aby ktoś inny sobie wykorzystał.

 


Na wszystkich forach w przypadku kasowania konta nie kasuje się postów i to z prozaicznej przyczyny - wątki w których ten ktoś pisał stracą ciągłość i logikę.

Po skasowaniu nicka autorem tych postów z reguły jest "Gość"  a to oznacza że posty pisał ktoś kto ma skasowane konto. 😄

 

 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Błędy techniczne Nasz Orange

Coś nie tak jest z komunikatorem prywatnych wiadomości. 😞

Chciałem trochę przeczyścić, usunąć niepotrzebne. Zaznaczyłem z lewej strony a usunęło mi wszystkie bez względu na to czy zaznaczone czy nie.

Dodatkowo okazało się że usunięta jest tylko pierwsza wiadomość - reszta czyli odpowiedzi zostały i tak na dobrą sprawę bez sensu, niejako "w powietrzu" bo brak pierwszego wpisu.... 😞 

Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem w czym problem....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Błędy techniczne Nasz Orange


Jozefg napisał(-a):

Coś nie tak jest z komunikatorem prywatnych wiadomości. 😞

Chciałem trochę przeczyścić, usunąć niepotrzebne. Zaznaczyłem z lewej strony a usunęło mi wszystkie bez względu na to czy zaznaczone czy nie.

Dodatkowo okazało się że usunięta jest tylko pierwsza wiadomość - reszta czyli odpowiedzi zostały i tak na dobrą sprawę bez sensu, niejako "w powietrzu" bo brak pierwszego wpisu.... 😞 

Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem w czym problem....


Zrozumiałem, że ze wszystkich konwersacji - wymiana wiadomości z różnymi osobami, "straciłeś" tylko po pierwszej wiadomości. Chociaż nie wiem czy mówisz o wysłanych i odebranych , czy "czyszczenie" usunęło każdą pierwszą z danego rodzaju (wysłane/odebrane).
Tak czy siak zgadzam się że to dziwne działanie serwisu. Moim zdaniem powinno pytać czy chcesz usunąć wątek, albo wybrane wątki - jeżeli zaznaczysz więcej niż jeden. A dla jasności - wątek wg. mnie to i wysłane i odebrane z tym samym tematem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Błędy techniczne Nasz Orange

Jeżeli techniczne kwestie "nasz orange" już rozwiązaliście, to proponuję zatrudnić do zespołu jakiegoś grafika, który spojrzy na stronę główną fachowym okiem.

Ogólnie, teraz jest festyn. :] (róże wielkości czcionek, plecionka wszystkiego ze wszystkim).

Proponuję stronę startową pozostawić na banerach graficznych z podziałem na tematy. W miarę świeżym trendem jest stałe tło i tylko tematy/rozdziały jako banery. (coś jak na www.airbnb.pl). Powoli coś czerpiecie z tego (3 banery - Oferta/Urządzenia/Mój Orange) ale oprócz tego jest mnóstwo innych rzeczy i wygląda to niechlujnie.

Proponuję wszystko na stronie głównej podzielić na tematyczne banery - będzie przejrzyściej i nowocześniej.

 

PS. Rozwala mnie link "Tematy bez odpowiedzi" :] To może sie Adminowi przydać a nie użytkownikom....

 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Błędy techniczne Nasz Orange

Czy można wprowadzić scalanie postów użytkownika pisanych "post pod postem" , w ciągu np 24 godzin?

 Już widziałem jak ktoś napisał 4 posty rządkiem.... Robi to niezbyt dobre wrażenie. 😞

Niektórzy są przyzwyczajeni że na forach jest taka funkcja włączona ale w ten sposób nabijają licznik postów.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Błędy techniczne Nasz Orange


Jozefg napisał(-a):

Coś nie tak jest z komunikatorem prywatnych wiadomości. 😞

Chciałem trochę przeczyścić, usunąć niepotrzebne. Zaznaczyłem z lewej strony a usunęło mi wszystkie bez względu na to czy zaznaczone czy nie.

Dodatkowo okazało się że usunięta jest tylko pierwsza wiadomość - reszta czyli odpowiedzi zostały i tak na dobrą sprawę bez sensu, niejako "w powietrzu" bo brak pierwszego wpisu.... 😞 

Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem w czym problem....


@Jozefg@Misiek62, dzięki za info i przepraszamy za utracone wiadomości prywatne... 😕 Sprawdzimy mechanizm ich kasowania i naprawimy.

 

@sopel, dziękujemy za opinię o wizualizacjach. Czy możesz podać link do jakiegoś forum/społeczności, które Twoim zdaniem jest wykonane dobrze? airbnb jest typem strony, który ma ma celu coś zupełnie innego, niż Nasz Orange, więc trudno porównywać te dwie strony.

Co do "Tematów bez odpowiedzi" to zdecydowanie jeden z najczęściej odwiedzanych działów i to bynajmniej nie przed moderatorów. Zgoda jednak, że nazwa mogłaby być i może będzie inna, np. "Odpowiedz jako pierwszy".

 

@Jozefg, sprawdzimy co możemy zrobić w sprawie scalania, pełna zgoda, że nie powinno być postów jeden pod drugim. Sprawdzimy też alternatywne rozwiązanie - możliwość wyświetlenia specjalnego komunikatu, gdy ktoś odpowiada pod swoim wątkiem, coś w stylu "Zamiast dodawać jeden post po drugim, edytuj swój poprzedni komentarz."

 

 

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Błędy techniczne Nasz Orange

@Artur,

nie ograniczaj się w poszukiwaniu dobrych wzorców tylko na stronach z forami 🙂

Zobacz jak można przejrzyście pokazać stronę na banerach, odpowiednio grupując tematy

http://www.tchibo.pl/-c400068766.html

 

Może do zespołu IT trzeba dobrać kogoś z ASP ? 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Błędy techniczne Nasz Orange


Artur napisał(-a):

@Jozefg, sprawdzimy co możemy zrobić w sprawie scalania, pełna zgoda, że nie powinno być postów jeden pod drugim. Sprawdzimy też alternatywne rozwiązanie - możliwość wyświetlenia specjalnego komunikatu, gdy ktoś odpowiada pod swoim wątkiem, coś w stylu "Zamiast dodawać jeden post po drugim, edytuj swój poprzedni komentarz."

 

 

 

 


A propos pisania jeden pod drugim, albo w tym samy wątku ... trzebaby sprawdzić i ewentualnie zmienić ustawienia, bo po pewnym czasie nie da się edytować swojego postu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Błędy techniczne Nasz Orange

Zastanawiam się czy to prawidłowe działanie, że formatka posta tnie linki (hiperłącza) - przykład w wątku https://nasz.orange.pl/t5/Telefonia/Orange-zagranic%C4%85/m-p/4720#M1085 - gdzie wklejałem odsyłacze do cenników - skraca o daty.