Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

20 lat sieci Idea, później Orange.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

20 lat sieci Idea, później Orange.

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/dwie-dekady-idei-orange-swietujemy-razem/ - zgodnie z tym co na blogu można przeczytać, dzisiaj właśnie mija 20 lat od powstania sieci Idea. Macie w związku z tym jakieś ciekawe wspomnienia? Ktoś z Was ma jeszcze kartę z logiem Idei?

44 ODPOW. 44

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

20 lat sieci Idea, później Orange.

Mam, chociaż pewnie mocno zniszczona, bo od paru lat mam kartę nano i starą nosiłem gdzieś w portfelu między bilonem ... kurcze, albo powinienem gdzieś mieć. Numer mam od lipca 2002 albo 2003 r.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

20 lat sieci Idea, później Orange.

U mnie zachował tylko plastik z pukiem ze startera. Wspomnień za dużo 😛 by opisywać to na forum.

A są plany powrotu marki Idea może? OPL jest obecnie jej właścicielem?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

20 lat sieci Idea, później Orange.

Mam papierową mapę zasięgu z okresu początku sieci!


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

20 lat sieci Idea, później Orange.

@BORAXciekawa pamiątka. Nie powiem że zobaczyć zdjęcie tego by było super 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

20 lat sieci Idea, później Orange.

@Wojcieszko mam tylko dawne zdjęcie okładki. Jak dorwę w łapki, to się podzielę(jak się uda, to całością) 🙂

 

IMG_3481.JPGa tak taka mapa wygląda w środku :)a tak taka mapa wygląda w środku 🙂


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

20 lat sieci Idea, później Orange.

Nie powiem, w dobrym stanie ta mapka. Wydaje się też na dość dokładną.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 108
  • 2

20 lat sieci Idea, później Orange.

A ja nadal gdzieś mam kartę z logo Idea i numerem *22. 🙂 Zniszczona jak diabli bo używana kupę lat. Teraz Nju w slocie. Ale numer ten sam od 17 lat. A z ciekawszych to pamiętam jak wprowadzano numer darmowy w Ideii pilotazowo za całe 8 plnow i dzwoniłem o 5 rano do bok by go uruchomić (pula tylko 40 tys) Znajomy sprzedawca z salonu ode mnie się dowiedział o takiej możliwości. Dzisiaj brzmi to śmiesznie w dobie no limitów ale wtedy nielimitowane połączenia na jeden numer to było coś. I radość jak w aneksie udało mi się wyzebrac pakiet 50 MB wapu. Za 50 plnow. I to tez było coś. Gprs a koledzy nadal czasem musieli uzywac Csd.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 92
  • 4

20 lat sieci Idea, później Orange.

Co za wspomnienia. Umowe podpisalem 23 lutego 1999 roku 🙂 19 lat nieprzerwanie ten sam numer na abonament 🙂


umowa.jpg

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

20 lat sieci Idea, później Orange.

15 lat z tą samą żółtą kartą sim z logo Idea 🙂 Od 15 lat ta sama taryfa - POP. Karta siedzi w jednym telefonie od ponad 10 lat 🙂 W telefonie na rok 2018 nie ma już kalendarza. możliwość wyboru roku skończyła się na 2017 - telefon Samsung X660 🙂 Może wieczorem wrzucę Wam foto swojej kolekcji gazetek z czasów Idei, oraz oryginalne pudełko i książeczkę że startera z kartą aktywującą starter za 5 zł 🙂 To był złote czasy 🙂