Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA SMS 60968 11,07 pln

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Pomijając już nawet, że od strony prawnej odpowiedzialna jest firma dostarczająca Funstrefę, jak w przykładach przytoczonych przez @Piotrekk85, to uwierzcie, że jesteśmy po Waszej stronie. Jednak dopóki zewnętrzna firma nie działa wbrew prawu nie możemy jej ot tak odmówić udostępnienia usług za pomocą naszej sieci. Informacje, które tu podajecie mogą być jednak uznane za działanie na szkodę naszych klientów i to będziemy mogli wykorzystać.

 

Od kilku dni przyglądam się temu tematowi i zanim zaczniemy działać proszę powiedzcie czy dobrze rozumiem:

  1. Na rynku jest usługa o nazwie "Funstrefa", która należy do firmy Aloe Consulting.
  2. Udostępniliśmy tej firmie numery SMS Premium, które wykorzystuje do świadczenia swoich usług.
  3. Usługa polega na wykupieniu dostępu do treści multimedialnych, a opłata pobierana jest za pomocą 3 płatnych SMS przychodzących (11,07 zł każda wiadomość).
  4. Aktywacja usługi polega na wpisaniu numeru telefonu i kodu otrzymanego w SMS na stronie www.funstrefa.net lub przez odpowiedzenie na wiadomość SMS promującą usługę. Włączenie jest możliwe również na stronach mobilnych wyświetlanych na telefonie przez kliknięcie potwierdzenia aktywacji.
  5. Wyłączenie usługi następuje dopiero przez kontakt z BOK (bezpłatnie można zadzwonić przez aplikację mobilną) i wyłączenie tzw. "subskrypcji SMS MT".
    (Można też wysłać SMS o treści STOP FUNSTREFA na numer, z którego otrzymuje się wiadomości, ale lepiej tego nie robić, bo to płatne).

Przy okazji proszę, a właściwie ostrzegam: od tej pory wulgaryzmy będą "nagradzane" banem. Chcemy pomóc, jednak oczekujemy, że będziemy tu rozmawiać kulturalnie. Podobnie, proszę, nie publikujcie danych typu imię i nazwisko pracownika - w kontakcie bezpośrednio z nami jak najbardziej - to przydatne informacje, ale wpisywanie ich na stronach dostępnych dla wszystkich w niczym Wam nie pomoże, a może prywatnie zaszkodzić osobom, które nie są odpowiedzialne za cały ten galimatias.

 

Czy wpisane powyżej informacje są prawidłowe? Czy możecie napisać jak u Was została aktywowana usługa? Czy macie może treść SMS, która zachęcała do jej włączenia?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

 

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 32
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Witam !

Miło że wreszcie ktoś z Orange napisał coś rzeczowego.Otóż firma tak jak najbardziej działa niezgodnie z prawem.Jak widać bardzo dużo osób jest zaskoczonych tym że zawarli umowę, w moim przypadku było dokładnie tak samo.Zawarcie umowy jest dokonywane podstępnie i jako takie, zgodnie z prawem, nie jest skuteczne.Nie jest dokonywane w sposób świadomy i klient, jak widać z informacji, które pojawiają się również na tym forum ,mając pełną świadomość i informację przede wszystkim o tym, że wogóle zawiera umowę klikając w jakiś przycisk który absolutnie nie sugeruje nawet że w tym momencie zawieram jakąś umowę, by jej nie zawarł i jako takie z mocy prawa nie jest skuteczne.Największym grzechem Orange jest to, że bierze w tym udział,ten proceder firmuje, a przede wszystkim jest jego EGZEKUTOREM. Gdyby nie Orange, ta firma nigdy by nikogo nie naciągnęła, bo nie miałaby możliwości wyłudzić pieniędzy. Wyłudzeniem zajmuje się Orange. Gdyby ta firma działała samodzielnie i na własny rachunek, to chcąc cokolwiek wyłudzić, musiałaby załatwić to przez sąd, co byłoby nierealne, a tak nie musi. Trudno więc dziwić się ludziom że są wkurzeni na Orange które umywa ręcę i kasuje swoją dolę od poszkodowanych abonentów jednostronnie oceniając czy klient zawarł umowę czy nie i bawiąc się w sąd. Wybaczy Pan ale pośrednictwo w takim procederze trudno nazwać legalnym działaniem.Tak jak przytaczałem na przykładzie komisu samochodowego.Jeżeli właścicie lkomisu  wie, że pośredniczy w handlu kradzionymi samochodami to jest zwykłym paserem i ponosi za to odpowiedzialność karną.Takie tłumaczenie, jakie w swoich odpowiedziach udziela Orange, że wy  nic nie możecie i jesteście wyłącznie pośrednikiem a reklamacje klient ma składać u wyłudzacza są naiwne.Czy takie tłumaczenie w przypadku właściciela komisu pozwoli mu uniknąć odpowiedzialności karnej za paserwstwo ??? Ja już pisałem wcześniej i powtarzam -działania Orange naruszją zbiorowe interesy konsumentów i stanowią uzasadnioną podstawę do wszczęcia postępowania przez UOKiK.Sprawą powinny również zająć się organa ścigania.Ja nie wspominam o szkodach wizerunkowych które ponosi Orange z tego tytułu bo to zupełnie inna kwestia ale skoro kasa jest najważniejsza ...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@Marcin_Wdowiak@GK, proszę potwierdźcie: dobrze rozumiem, że jeśli zostanie sprawdzony biling, to uda się potwierdzić, że z Waszych numerów nie zostały wysłane SMS aktywacyjne, ani nie otrzymaliście SMS z kodem tymczasowym do aktywacji usługi na stronie?

Proszę odpowiedzcie szczerze, nawet jeśli usługa tej firmy została aktywowana z Waszych telefonów to nie znaczy, że nie zostaliście wprowadzeni w błąd, ale dobrze byłoby, abyśmy wiedzieli "od której strony" się za to zabrać.

 

+ napiszcie też proszę z jakich numerów otrzymujecie płatne wiadomości specjalne.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 32
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Zrobiłem film w jaki sposób nastąpiło aktywowanie usługi jak tylko znajdę to prześlę.Po chwili przyszły do mnie kolejno smsy też mogę przesłać.Profilaktycznie wysłałem smsa stop funstrefa który miał być rzekomo darmowy.Też chętnie bym się dowiedział za którego z tych smsów została naliczona opłata.Aktywowanie usługi nastąpiło w ten sposób że wszedłem na stronę republika.pl tam pomiędzy artykułami znajdował się niby film chyba imitacja you tube jak kliknąłem na zobacz przerażający film  czy coś takiego nie otworzył się,  nie zauważyłem że zostałem przekierowany na inną stronę i tam ponownie kliknąłem zobacz teraz czy coś takiego.Po chwili zaczęły przychodzić smsy o aktywowanej usłudze.Jak później się przyjrzałem malutkimi literkami w tle ogromnego czerwonego przycisku był jakiś regulamin ale no sory w telefonie te literki były kompletnie niewidoczne zresztą nie zwróciłem nawet uwagi na nie.Czy to można nazwać zgodnym z prawem sposobem zawierania umowy ???


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Sms mt mogą być aktywowane przez połączenie z internetem (wap). Zwykle mały druczek jest na stronie www. Lub w aplikacji reklamy typu masz wirusa.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 32
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Możliwe, nie zmienia to stanu prawnego czyli tego, że tak zawarta umowa jest bezskuteczna.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Ja dla pewności sprawdziłem biling i mam czarno na białym że nic nie aktywowałem. A na pewno nie przepisywałem treści z sms-a na stronę bo tą metodę to znam już od kilku lat i nie dał bym się nabrać. 

Dodatkowo w dniach aktywacji usługi nie było korzystane z internetu mobilnego tak więc i ta metoda odpada. 

No i ciągle twierdzę że mam włączoną blokadę na te śmieci ! której nie wyłączałem 

 

A SMS-y przychodzą z numeru 60968

 

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@GK, zdecydowanie nie brzmi to dobrze i wygląda na wyłudzenie ze strony internetowej, to działanie zbliżone do wymuszania klikania lajków na Fb tylko gorsze, bo włącza subskrypcję płatnych SMS 😕

Byłoby naprawdę super, gdybyś mógł odnaleźć ten film z aktywacją i umieścić tu treści SMS, które otrzymywałeś + numer/y, z których przychodziły. To nam pomoże w szybszym zbadaniu sprawy i przygotowaniu argumentacji do zablokowania usługi.

 

@Marcin_Wdowiak, dzięki serdeczne za numer SMS. Co do blokad to sprawdź proszę czy masz aktywną "Blokadę SMS/MMS MT", to ona odpowiada za przychodzące płatne SMSy specjalne, choć nie jestem pewny czy pakiety blokad też jej automatycznie nie aktywują.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Teraz już mam wszystko poblokowane. Nawet 801 . Za każdym razem miałem wszystko poblokowane co tylko było choć, zauważyłem że po mojej interwencji powiększyła się możliwość blokad niż ta która była przed złożeniem reklamacji. Co nie zmienia faktu że mam włączoną blokadę sms-ów podwyższonej opłacie i czy to się nazywa blokada czy zawieszenie zrobiłem to świadomie i nie wyłączałem jej.