Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA SMS 60968 11,07 pln

ROZWIĄZANE

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

W dniu dzisiejszym otrzymałem 4 SMS- o aktywacji tej usługi.  Moja aktywacja nastapiła w czasie kiedy jechałem samochodem i nie dotykałem nawet telefonu. Nie ma takiej opcji zebym cos gdzies wysyłał. Przyszło że dziękują za aktywację usługi i że będa mnie kroić za płatne SMS-y. Nocoś  mnie trafiło na miejscu. Normalnie mnie okradaja w biały dzień. Czy wysłanie tego sms-a ze STOP-em spowoduje naliczenie mi jakis opłat?

 

Wyczaiłem na swoim koncie ORANGE że mam włączone płatne SMS-y specjalne od własnie FUNSTREFY. Zleciłem wyłączenie i był do tego potrzebny kod. Kod wyslał mi kto? ORANGE! Nie organizator tego gówna z Hiszpani. Czyli kto probował mnie orżnąć? Bo ja uwazam że ORANGE. Skoro Orange jest niby tylko pośrednikiem usługi to proces jej wyłaczenia powinien przebiegac między mna a tą firmą z Hiszpani. Czyz nie? I kod potwierdzający dezaktywacje powininem dostac od firmy "mobiltek" albo Aloe Consulting, S.L.. Skoro ORANGE może te usługe wyłączyć to ja się pytam jakim KUR.... prawem wogóle mi ją włączyli bez mojego zamówienia tejże? Jesli organizatorem lub współorganizatorem tego  nie jest ORANGE to dlaczego na moim profilu w ORANGE ta usługa była widoczna jako aktywna? 

Subskrybuje świadomie inna usługę w innej firmie i nie ma jej widocznej na moim profilu w ORANGE. W tym przypadku ORANGE jest faktycznie tylko przekazywaczem treści. I jesli zechce ja wyłączyć to zrobie to nie w ORANGE tylko u dostawcy tej usługi. Ale co do tej FUNSTREFY to śmiem twierdzić że ORANGE jest w to  poprostu zaangazowany i włączyli mi to na siłę chcąc mnie zwyczajnie okraść.

 

:-((((

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 32
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Kolego Piotrek85 aktywacja usługi premium jest UMOWĄ wyłacznie wtedy gdy zawarłeś ją świadomie a nie w wyniku podstępu czy oszustwa a w tym  przypadku tak jest, więc nie pisz bzdur.Poczytaj sobie KC a później zabieraj głos.Zgodziłem się w umowie z Orange na pobieranie opłat za SMS premium ale wyłącznie wtedy gdy taką usługę chciałem uruchomić. O tym czy zawarłem umowę czy nie, nie decyduje Orange bo po pierwsze nie jestem osobą ubezwłasnowolnioną przez Orange, a po drugie Orange nie jest sądem.Oświadczasz firmie Orange że nie zawarłeś żadnej umowy i nie upoważniasz firmy Orange do obciążania z tego tytułu twojego konta i Orange nie ma prawa obciążać cię takimi kosztami. A jeżeli oszust chce coś od ciebie to niech cię pozwie do sądu.Ilość reklamacji świadczy o tym że ta firma łamie prawo a Orange zajmuje się pomocnictwem w tym procederze.Prokurator ,UOKiK i rozwiązanie umowy to najlepsze co można zrobić i oczywiście jeśli się da nie zapłacić niech piszą pozwy do sądu zobaczą środkowy palec.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Ot ile jest warte orange online .... 

odpowiedź na reklamację 

"Informujemy, że Orange Polska S.A. nie jest stroną odpowiedzialną za naliczanie opłat za ww. usługi. Nie jesteśmy

usługodawcą. Reklamację należy kierować bezpośrednio do FUNSTREFA....." 

 

W kwestii uruchomienia usługi informujemy, że blokada na usługi Premium na numerze xxxxxxxx została

włączona w dniu 13.09.2016 natomiast na numerze xxxxxxxxx w dniu 2.03.2016 jednak, aby blokady przestały

działać wystarczy ponownie wysłać SMS na numer jakiejkolwiek usługi Premium lub zaakceptować Regulamin

poprzez połączenie internetowe i tak się stało w dniu 26.08.2016.

Aby uniknąć w przyszłości opłat za usługi Premium radzimy zwracać uwagę na jakie numery kierowane

są wiadomości SMS oraz zapoznanie się z Regulaminem usługi przed akceptacją."

 

 

No to ja się pytam po co te blokady skoro można wyłancza się je tak samo jak zwykłe zamówienie usługi ??? Przecież to przed niczym nie chroni .... a UKE nakazało ...

No właśnie może jakiś pozew zbiorowy ???? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@GK, jest umową, ale nie z Orange.

@Marcin_Wdowiak, na tym drugim numerze "w dniu 2.03.2016 jednak, aby blokady przestały działać wystarczy ponownie wysłać SMS na numer jakiejkolwiek usługi Premium lub zaakceptować Regulamin poprzez połączenie internetowe i tak się stało w dniu 26.08.2016."

To jest bzdura. Nie można w ten sposób wyłączyć blokady na SMS MT.

Anonim

Nie dotyczy

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Zazwyczaj należy wysłać smsa o treści STOP na numer z którego otrzymujemy sms premium. Jeszcze jedna kwestia - może Cię źle zrozumiałem - włączenie blokady na smsy premium po tym jak stałeś się już subskrybentem to jak musztarda po obiedzie. Wysyłając tego smsa zaakceptowałes warunki regulaminu, więc jesteś świadomy tego co zrobiłeś. To tak jak z podpisaniem umowy, podpisujesz a nagle stwierdzasz że chcesz ją anulować. Nie da się od tak tego zrobić. Sam kiedyś naciągnąłem się na takie oszustwo - uwierz nauka nie idzie w las. Następnym razem 10-ć razy się zastanowisz czy odesłać wiadomość zwrotną czy nie. Pozdrawiam.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Piotrekk85 to wytłumacz to proszę pani  ***** ********, Doradca ds. Klienta bo Ona w oficjalnym piśmie stwierdziła to co napisałem i w dalszym ciągu nie uznaje mi reklamacji.

 

pablo_ck poniekąd Ciebie rozumiem ale w takim razie po co są takie blokady ????

 

 

Sprawa wygląda tak - dostaje dwuznacznego SMS-a że coś zamówiłem choć nic nie wysyłałem i nie zamawiałem. Nie zamierzam na tego SMS-a odpowiadać bo uznają to za akceptacja usługi. W takim przypadku co powiniemem zrobić ano szybko zalogować się na stronie orange online i zablokować usługi---- źle myślę ??? 

 

A powiem że się mylisz podwójnie bo jak zadzwoniłem i powiedziałem że miałem zablokowane i że nic nie zamawiałem to zablokowali mi to tak że teraz nic nie dostaje i rachunki już nie rosną. I dodam że nadal żadnego sms-a o treści stop nie wysyłałem a wię co MOŻNA ? - jak widzisz można.  Wystarczą tylko chęci i uczciwość ze strony operatora a takowej w dalszym ciągu tu nie widzę. 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@Marcin_Wdowiak: sorry, nie wiem jak. Poddaje się.

Sugeruję może napisać tu jeszcze http://rzecznik.klientow.orange.pl/

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 32
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

To standardowa regułka też mi przysłali. Skoro Orange twierdzi że nie jest stroną to jakim prawem cię obciążają.To tak jak z paserem on nie ukradł tylko sprzedaje kradzione .Czy popełnia przestępstwo ??? Oczywiście że tak i to samo robi Orange. Poproś o wystawienie faktury korygującej ja tak zrobiłem i nie cackaj sę z nimi.Będą ci takie brednie wypisywać licząc że się zmęczysz i sobie odpuścisz.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

GK powiedz proszę czy orange spełnilo Twoją prośbe i wystawiło faktruę korygującą ?

Jeśli tak to jakich argumentów użyłeś i gdzie to napisałeś - konkretnie 🙂

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@GK: dam porównanie. Masz kartę płatniczą lub kredytową? Jeśli sklep Cię oszuka, to nie masz pretensji do Visy czy Mastercard. W przypadku kard masz chargeback, tu prawo do odstąpienia.@GK: dam porównanie. Masz kartę płatniczą lub kredytową? Jeśli sklep Cię oszuka, to nie masz pretensji do Visy czy Mastercard. W przypadku kard masz chargeback, tu prawo do odstąpienia.