Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA SMS 60968 11,07 pln

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 32
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Jest dokładnie jak napisałeś z tym komornikiem-złodziejem.Orange pełni rolę EGZEKUTORA nieistniejącego długu.Dzięki pośrednictwu Orange odwracają się role.Normalnie oszust gdyby chciał wyegzekwować nieistniejący dług musiałby pisać pozwy do sądu więc nic by nie ugrał,  a tak jest dokładnie odwrotnie i o to chodzi.Oszust kasuje dole,Orange kasuje dole, a frajer jak machnie ręką to płaci, a jak nie to on musi składać pozew bo kasa już poszła.Ci którzy bronią na tym forum operatora nie znajdują się tu przypadkowo. Tak to działa w bananowej republice jedyna nadzieja w dobrej zmianie...Mam nadzieję że UOKiK zajmie się tym ,Orange dołoży się do 500+ w ramach kary  i później odda wszystkim to co ukradł ze swoimi wspólnikami oszustami.Dzisiaj czytałem już że sądy biorą sie za banki i za ich kredyty jak tak dalej pójdzie to trzeba wyciągać kasę bo może być za późno.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Ja nie wiem czemu nie napiszecie/zadzwonicie do Mobilteka czy innych firm, które świadczą takie usługi. To jest adresat Waszych roszczeń. Na starym forum jedna osoba poprosiła o zwrot za moją radą i dostała hajs.

Dajecie nieadekwatne przykłady, a dyskusja jest jałowa. Kierujecie roszczenia w złą stronę i tyle.
Anonim

Nie dotyczy

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@GK mocne słowa. Proszę o jedno.....o nie ocenianie i analizowanie osób które tutaj na stałe goszczą i pomagają ludziom w różnych problemach. Ja jestem tutaj przypadkowo. Tak jak pisze kolega @Piotrekk85 kierują Państwo swoje rozszczenia pod niewłaściwy adres. Ja czytam wszystkie regulaminy, w szczególności te dotyczące konkursów oraz smsów premium. Droga Pani @GK za pazaerność się płaci. W naszym narodzie jak tak, że jak ktoś dostanie smsa że "odeślij wiadomośc na nr XxXx to wygrasz to i to" to dostaje "głupawki", a często jest to swoistego typu "oszustwo". Orange nie zmusza nikogo do zabawy. I jeszcze raz to podkreślę...za głupotę i naiwność trzeba płacić. Drodzy czytajcie regulaminy, sami dajecie się oszukać. Wysłanie smsa jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. To Wy odsyłacie wiadomość, nie Orange!!! Pozdrawiam.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Hej, hej, Panie i Panowie, wycieczki osobiste są absolutnie niepotrzebne, do niczego nas nie doprowadzi ocenianie co myślą inni. Uprzedzając z góry - nie ma też sensu dochodzenie kto zaczął, więc BAAARDZO proszę - nie idźmy w tę stronę.

Zamiast stwierdzać, że "ktoś się nie zna", tak jak wcześniej rozmawiajmy proszę o tym jak coś naszym zdaniem wygląda i jak naszym zdaniem można to naprawić. A skoro o tym mowa to nam również bardzo zależy, aby ograniczać nawet możliwości wykorzystywania niewiedzy i mam nadzieję, że takich sytuacji będzie jak najmniej.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Dałem 3 zdjęcia z przykładami jak chciano mnie naciągnąć - i co z tym zrobisz ? 

Wszystkie 3 przykłday są jawnym oszustwem - orange powinno zablokować te serwisy oraz możliwość łatwej i PRZYPADKOWEJ aktywacji usług. 

A co do składania roszczeń do tych firm - to są tam automatyczne sekretarki. Roszczenia na maila - najlepiej w języku hiszpańskim - życzę powodzenia. 

A i przepraszam nie orange ale wszystkie telekomy. Ja bym był dumny gdyby orange zrobiło to jako pierwsze - i to jest dopiero reklama i powód do chwalenia się. 

Wtedy reklama orange - dziękujemy za zaufanie miała by sens. 

 

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Poniżej wklejam odpowiedź, którą dostałam dzisiaj z Orange na moją reklamację. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się innej. Jestem tylko małym pionkiem oszukanym przez dwie wielkie korporacje - Orange i Mobiltek. Strasznie jestem rozgoryczona, że muszę płacić za usługę, której nie zamawiałam i wcale nie zamierzałam z niej korzystać i nawet nie wiem na czym ona polega. Nie mam pojęcia, w jaki sposób aktywowałam usługę i jak to jest mozliwe że każdorazowe otrzymanie sms-a od niejakiego Mobiltek wiąże się z naliczeniem opłaty w wys. 11 zł.

Nigdy nie blokowałam usług premium, bo nigdy z nich nie korzystałam. Teraz mogę jedynie przestrzec innych - blokujcie odbieranie i wysyłanie takich usług.

 

"Dzień dobry

otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące przychodzących płatnych SMS-ów specjalnych.

Sprawdziliśmy połączenia wykonane z numeru xxxxxx. Analiza potwierdziła prawidłowe zarejestrowanie połączeń i naliczenie opłat za wykonane usługi zgodnie z cennikiem oferty Smart Plan LTE. Potwierdziliśmy, że subskrypcja usługi o nazwie VIDEO INBOX została włączona 27.08.2016 na stronie internetowej. Dostawcą usługi jest firma MOBILTEK. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy usługa została włączona świadomie czy przez przypadek. Zarejestrowaliśmy natomiast SMS informujący o fakcie włączenia wspomnianej subskrypcji, związanych z tym opłatach oraz sposobie rezygnacji. Zgodnie z regulaminem usług, Orange nie może ponosić odpowiedzialności za sposób użytkowania karty SIM przez Abonenta i jest uprawnione do naliczenia cennikowych opłat za świadczone usługi.

Blokada Usług Premium została włączona 22.09.2016. Nie zarejestrowaliśmy takiego zlecenia we wcześniejszym terminie.

Przykro nam, że doszło do takiej sytuacji jednak nie mamy podstaw do uznania Pani reklamacji i anulowania prawidłowo naliczonych opłat.

Pozdrawiamy,

Orange

Paweł ************, Doradca ds. Klienta"


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Jeśli to jest jawne przestępstwo to powinieneś firmę która to robi (czyli wystawia te serwisy) zgłosić na policję i do sadu.

Orange pełni tutaj rolę środka płatności tak karty kredytowe.

Niezaleznie przekazalem Wasze uwagi do osób które zajmują się tego typu usługami aby zwrocic uwagę na tego typu firmy.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 32
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Tak,  jasne, to jaką rolę pełni Orange to wiadomo.POMOCNIKA W OSZUSTWIE i EGZEKUTORA  nieistniejących należności.Gdy Orange pośredniczyło w sprzedaży samochodów tak legalnych jak rzekomo zawarte umowy z firmą Mobilitek czy jak to się nazywa to nazywałoby sę to PASERSTWEM. Nie m już tłumaczenia że Orange nie wie co robi, za dużo poszkodowanych osób się do was zgłasza.Mam nadzieję żę wreszcie ktoś się za was weźmie.Osoby prywatne powinny zgłaszać to oszustwo do Rzecznika Praw Konsumenta  on powinien interweniować u Orange i dodatkowo poinformować UOKiK o praktykach Orange które naruszją zbiorowe interesy konsumentów.Oczywiście każdy może i powinien zgłosić to do UOKiK im więcej zgłoszeń tym większa szansa że w końcu zrobią z nimi porządek.I proszę nie słuchać tych co tu piszą że to wasza wina, że to nie Ornge że oni tylko was obciżąją itp. głupoty.Tak jak pisałem Orange jest EGZEKUTOREM bez niego nikt nie zobaczyłby od ws żadnej złotówki z tego tytułu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Poczytaj strony UOKIKu.
To nie jest wina operatorów.
Tylko usługodawcy.
I wiele decyzji UOKiK powiela takie stanowisko.
Rolą operatora jest oferowanie blokady na usługi premium. Wtedy taki klik nie zadziała.
I nie wprowadzaj ludzi w błąd. Naprawdę warto napisać do Mobilteka czy nawet tej firmy na Malcie - oni mają polskojęzyczny support (w ramach outsourcingu w Polsce).

Przykładowa decyzja http://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/0/285FCE4E4DF67FC9C1257EC6007B9803/$file/RBG-61-13_11_JM...

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Może jednak trzeba monitorować dostawców usług. Ile osób nie doczyta i wyśle sms TAK po otrzymaniu takiej wiadomości z nr 92549 ?

Nr 505xxxxxx prosimy o KONTAKT! POKWITUJESZ ODBIOR PRZESYLKI z konkursu Twoja Przesylka?PRZESYLKA WYMAGA POKWITOWANIA OSOBISTEGO!odp TAK do 18!30,75zl re-g.pl/p

Jak widać kosztuje to bagatela 30,75 zł.