Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

orange free , zniknęły środki z konta

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

orange free , zniknęły środki z konta

Witam,

Mam problem z kontem orange free:

15 maja doładowałem konto i  w sumie miałem na nim 112 PLN ,które miało mi wystarczyć na 4 następne miesiące ( co miesiąc dokładnie 4 dnia miesiąca ściągane jest 25 PLN). Po zmianie aplikacji i problemach z jej uruchomieniem udało mi się w końcu zalogować na konto ,ale jest ono wyzerowane !

tj. powinny być na koncie jeszcze ok. 12 PLN a jest 0.00 ( teraz 50 bo wczoraj doładowałem żeby mi numeru nie zablokowali).

Co się stało z tymi środkami ? Mam na kocie podgląd na doładowania na potwierdzenie mojego zdania.

wg.moich obliczeń powinno być :

4 czerwiec 112-25= 87 PLN

4 lipiec 87-25 = 62 PLN

4 sierpień 62-25=37 PLN

4wrzesień 37-25 =12 PLN

Na dzień 4 października powinno być na koncie 12 PLN !

 

 

 

To samo stało się z ilością GB internetu. 

 

orange free miałem przez ok. 2 lat i przez ten okres uzbierało się po doładowaniach prawie 600GB, teraz mam te 600GB ważne do jutra... Co jest grane ?  Na czacie nie wiedzą jak pomóc.

Już nie wspominam o tym ,że musiałem nowego maila zakładać ,żeby w ogóle konto reaktywować...

 


orenge free.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

orange free , zniknęły środki z konta


@olihoBB napisał(-a)

powiedzmy ,że temat wyjaśniony.

11 września byłem w Przemyślu i wg. konsultanta telefon połączył się z ukraińskim nadajnikiem i pobrał 0.44MB i stąd brakujące środki .

Dziwna sprawa bo do granic z ukrainą nawet się nie zbliżyłem , bo cały pobyt czyli ok.2h spędziłem w centrum miasta...

 ----------

@ketrasaArturnapisał(-a)

@olihoBB co do odległości, to wystarczy jeżeli jesteś nawet 30 km od granicy. W pewnych okolicznościach może złapać zagraniczną sieć komórkową, wtedy nawet po EDGE zje środki z konta. Staram się zawsze w odległości 30 km od granicy wyłączać transmisję danych w roamingu.


Można też ustawić w telefonie wybór Operatora ręcznie, to bezcenne zalecenie, wolę bez zasięgu być... niż płacić za zagraniczne rozmowy, transmisję danych w roamingu ja, mam na stałe wyłączoną w prepaid, to też dobra porada.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

orange free , zniknęły środki z konta

@olihoBB czy ważność konta została przedłużona? 

Warto zawsze przedłużyć sobie ważność konta na rok, wystarczy wysłać SMS-a o treści START na numer 8002.

Obecnie można odzyskać środki po przez dokonanie doładowania konta, ale nie może być później niż 7 dni od utraty ważności na połączenia wychodzące.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

orange free , zniknęły środki z konta

A po doładowaniu w maju jaka była ważność środków i GB? Bo za samo doładowanie to max tydzień w zależności od taryfy. Nie jest to bezterminowe.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

orange free , zniknęły środki z konta

@olihoBB może po doładowaniu za 50 PLN nie zdążyło się jeszcze przetworzyć na koncie Mój Orange. Proponuję stan konta sprawdzić kodem USSD: *124*# - stan konta ze środkami, oraz *101*01# - stan konta GB. To będą najbardziej wiarygodne dane. W aplikacji i na stronie czasami są opóźnienia po doładowaniu i może potrwać kilka godzin zanim się przetworzą dane.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

orange free , zniknęły środki z konta

konto miałem ważne rok do lutego ( to nawiasem też się wyzerowało i musiałem od nowa aktywować konto ważne rok).

Nie pamiętam teraz niestety jaka była ważność środków ,ale wcześniej już tak robiłem ( doładowanie na 4-5 miesięcy do przodu) i nigdy nic mi z konta nie znikło...

 

po sprawdzeniu tymi kodami dokładnie ta sama sytuacja...

 

kurczę, do tej pory byłem naprawdę bardzo zadowolony z orange ,ale to mnie wkurzyło...

niby tylko 12 PLN ,ale zabrano mi to. 

 

miałem ważność konta na rok do lutego 2021 ( po wprowadzeniu nowej apki to też mi zresetowało).

 

_________________

* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

orange free , zniknęły środki z konta

@olihoBB mam kilka numerów w ofercie FREE, ale nigdy nie wyzerowało mi konta lub nie skróciło ważności środków bez mojego wyraźnego polecenia na infolinii. Proponuję złożyć reklamację niech sprawdzą dokładnie, co zaistniało na koncie i czemu zostały wyzerowane środki.

 

edit:

masz założone blokadę na usługi wysokopłatne, SMS-y, MMS-y itp.?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

orange free , zniknęły środki z konta

Mam założoną blokadę na wszystkie premium ( połaczenia /sms).

Próbowałem pisać na czacie ,ale najpierw zjawia się jakiś bot (max) , a z konsultantem nie mogę się połączyć...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

orange free , zniknęły środki z konta

To zadzwoń na infolinię 510100100.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

orange free , zniknęły środki z konta

powiedzmy ,że temat wyjaśniony.

11 września byłem w Przemyślu i wg. konsultanta telefon połączył się z ukraińskim nadajnikiem i pobrał 0.44MB i stąd brakujące środki .

Dziwna sprawa bo do granic z ukrainą nawet się nie zbliżyłem , bo cały pobyt czyli ok.2h spędziłem w centrum miasta...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

orange free , zniknęły środki z konta

@olihoBB co do odległości, to wystarczy jeżeli jesteś nawet 30 km od granicy. W pewnych okolicznościach może złapać zagraniczną sieć komórkową, wtedy nawet po EDGE zje środki z konta. Staram się zawsze w odległości 30 km od granicy wyłączać transmisję danych w roamingu. Mam wtedy zawsze pewność, że nie połączę się z transmisja danych w roamingu.