Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane

chcialem aktywowac zarejestrowac moj taki drugi nr na karte rzadko uzywany ,ale zawsze dbalem o waznosc np konto na rok itp, numer mi wpadl pod koniec 2015 roku i trafilem w propozycjach nr po kupnie sim niemlze zloty numer, dlatego tak mi na nim zalezy i lezal sobie zawsze aktywny, zapomnialem o terminie rejestracji bo naprawde rzadko go uzywalem i dzialal ciagle , dzis w infolini dowiedzialem sie ze pod koniec stycznia byla rejestracja , zdradzil mi tylko konsultant ze kobieta. ja akurat wtedy lezalem w szpitalu psychiatrycznym i tam caly czas swirusy lataly i graly na miom telefonie, ale jakby dokonali rejestracji?? znalazlem PUK, wyjasnilem cala historie uzytkowania tego nr odkad go mam , pani uwierzyla , ze to rzeczywiscie moj nr bo zgadaly sie smsy w mniejwiecej datach opowiadalem ze 3 miesiace mialem go w anglii co tez to stwierdzila i teraz tez prawie 3 miesiace mnie nie ylo chcialem odpalic nr i go zarejestrowac na swoj abonament poprzez sms, zeby mi nie przepadl a tam mi nic nie dziala, jakies ograniczone funkcje w zwiazku z naruszeniem regulaminu, a jak probbowalem moim tel abonamentowym wyslac ten nr do rejestracji to mi wyszlo ze juz jest zarejestrowany. a jakos kwiecien 2017 nawet bez problemu mi wszystko dzialalo , zalozylem sobie profil na orange.pl ktory teraz tez zblokowany z funkcjami. no tragedia, jak to mozliwe ze ktos bez wizyty w salonie z moim simem go zarejestrowal?
teraz czekam na decyzje i opinie jakiegos eksperta w innym dziale orange , konsultantka wyslala innemu od tych spraw i opisala wszystko jak jej mowilem. i aja mi ddac znac co mam zrobic zeby zarejestrowac na siebie i nie stracic nr. dodam jeszcze ze nawet te mega bonusy nie zostaly aktywowane po tamtej rejestracji, bo moze te swiry w psychiatryku wykozystaly moja chorobe i okrez nieogarnania co sie dzieje naokolo mnie zeby mi bonus zuzyc, ale nawet nie.
spotkal sie ktos z takim czyms?
co proponujecie ,zeby wywalczyc tego prepaida na swoje dane i nie stracic zajefajnego numeru!

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5483
  • 18234
  • 186

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane

@Martin83  skoro ktoś z Orange zajmuje się wyjaśnieniem sprawy... to teraz zostaje poczekać na odpowiedź.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1057
  • 73

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane

Czy karta SIM, którą posiadasz działa i jest z tym numerem?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane

Tak, karta Sim dziala, ale odbiera przychodzace , a z wychodzacych to niemoge nawet na darmowe nr orange wyslac zapytania itp, ale np. dzwonic moge na *500 ,ale juz kodem *124*# niemoge sprawdzic konta, ze chwilowo niedostepne,
autom.biuro mowi mi ze mam jeszcze ponad 5 zł wazne 78dni , odbierac moge jeszcze 108 dni , , ale juz np inne opcje gdy wybieram 3-info o uslugachg i taryfach rozlacza.
Na stronie orange.pl zalozylem bez problemu konto jakos w kwietniu 2017 , i wtedy dzialalo, i juz wtedy powinienem sie domyslec ze karty nierejestrowalem a dziala , no to sobie uzywalem, coprawda rzadko, i niebylo zadnych komunikatow , wiedzialem ze konto wazne rok doladowane , bo  tego pilnowalem aby niestracici jak juz mowilem baaaaardzo fajnego nr ktory udalo mi sie wygenerowac po kupnie startera z opcja wyb.swoj nr, i trafilem perełke. a na codzien uzywalem wujka abonamentu w nju gdzie mam wszystkiego no limit za 29/mc.
Jak aktywowalem ten starter pod koniec 2015r to bombardowaly mnie smsy (na bank do poprzedniego wlasciciela) o zaleglych oplatach z roznych firm, i ze np operatorP4<to chyba play>  wylaczy mi uslugi i wniesie sprawe do sadu , jeszcze najsmieszniejsze to jak przyjechalem do anglii to dostalem akurat po paru dniach smsa od jakiegos czlowieka z ang nr ,po polsku ze potrzebuje nr do jakiegos tam ich znajomego bo slyszal ze ja w angli moge z nim miec kontakt", to dopiero zbieg okolicznosci. ktos juz wczesniej mial ten nr i chyba w play<operatorP4> , i dziesiatki smsow z roznych firm ze zalegam z platnosciami. ale jakos sie uspokoilo.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 519
  • 964
  • 3

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane

BARDZO ciekawy przypadek - sam jestem ciekawy, jak się to zakończy 😉 Jak to nie problem, to prośba o kontynuowanie wątku! 😄


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane

dostalem smsa ze zgloszenie zostalo rozpatrzone czy jakos tak.
no ale jak bylo tak jest wiec pytam na czacie co z tym zgloszeniem , a ona mi mowi ze ,w zwiazku z niedopelnieniem zmian danych osoboiwych , i aby odblokowac pelna obsluge nr musze przerejestrowac na siebie, ale oczywiscie przy obecnosci terazniejszego klienta.

Czyli takie cos to oczywiste , wogole nie rozpatrzyli tego pod katem opisanej szczegolowo przezemnie sytuacji ,ktora miala przekazac do rozpatrzenia konsultantka.

Teraz znow opislem konsultantce na czym sprawa konkretnie polega , wszystkie mozliwe dane i informacje ze to ja kupilem starter z opcja wyboru nr ok listopada 21015. nr caly czas pilnowalem aby nie przepadl, konto rok i doladowania a uzywalem go bardzo rzadko , trzymalem go jak juz pisalem bo udalo mi sie wygenerowac taki zloty nr jak to mowia. dopiero teraz majac okazje chcialem go zarejestrowac poki nie strci waznosci i lipa bo juz figuruje jakas kobieta przypisana pod moj nr. przy okazji zauwazylem ze mam zablokowane wychodzace bo niby naruszylej jakistam pkt regulaminu , ale nie sa w stanie mi teraz online wyjasnic w jaki sposob to sie mogglo stac, jak wlaczalem ten nr rzadko kiedy, wykonywalem tylko telefony i sms do znajomych a tak SIM sobie lezal. teraz konsultantka powiedziala ze zlozy wniosek o ponowne rozpatrzenie problemu bo widziala tam w kompie ze tamta wczesniejsza slabo i niedokladnie opisala sprawe. teraz znow podalem wszystkie dane osobowe swoje , PUK , nr SIM , i tym razem obiecala ze opisze to szczegolowo do dzialu reklamacji. wiec czekam znowu...hehe . w czasie cztatu kilkakrotnie pytalem o to w jaki sposob i gdzie i przez jaka osobe upowazniona dokonala tej rejestracji bez SIM, ale jakos konsultantka mnie zbywala i zmieniala temat mowiac tylko ze zdarzaja sie bledy pracownika i pewnie zle wpisal ktoras cyferke.
a wogole to jeszcze mi zasugerowala ze istnieje szansa ze zglosze sie do salonu z sim i puk i dowodem, napisze oswiadczenie ze nie znam osoby zarejestrowanej na moj nr i chcialbym przerejestrowac na siebie jako rzeczywistego wlasciciela nr. - ale jakos wedlug mnie to raczej taka tylko jej sugestia na biegu i raczej nie licze na zgode ,jutro pojde do salonu.
ale wyraznie chcialem uzyskac dane w jaki sposob i gdzie i przez kogo zostal zarejestrowany na dane tamtej kobiety, bo nieodpuszcze tej sprawy zebym stracil unikalny nr ktory jest od kupna startera tylko i wylacznie moj , i jesli trzeba to zglosze na policje ze jakas kobieta bezprawnie przywlaszczyla sobie moj nr telefonu , a do tego musialo dojsc przy okazji do zlamania procedury przez osobe uprawniona do rejestracji.
No to wam sie rozpisalem , ale no chyba widac ze prada jest po mojej stronie .
Dam znac co jutro w salonie udalo mi sie zalatwic.
nie popuszcze tego,


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32699
  • 38295
  • 1382

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane

W salonie niewiele Ci pomogą.
Anonim

Nie dotyczy

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane

a tak pozatym zastanowil mnie taki fakt ze termin byl jakos do lutego 2017 z ta rejestracja , a ja z tego co pamietam chyba moglem z niego dzwonic i smsowac , , wiec dlaczego dopiero teraz jak chcialem zarejestrowac to zauwazylem ze np.kod*124*# wyswietla mi niedostepne przy obecnej taryfie, potem chcialem wyslac smsa tego z moim nr abonamentowym , zeby nielatac po salonach bo sie dowiedzialem ze tak mozna jesli abonent potwierdzi w otrzymanej wiadomosci o probie rejestracji. to tez niechcialo mi wysylac smsa i pisalo ze mam ograniczone uslugi, pomyslalem moze ze przez brak rejestracji, wiec sprobowalem odwrotnie z abonamentu wyslalem prosbe o rejestracje na siebie to wyskoczylo i wlasnie tak sie wtedy dowiedzialem ze nr juz jest zarejestrowany. napoczatku na infolini myslalem ze to od reki zalatwie to mi tylko powiedzieli ze moze jakas kolezanka bo wlascicielka jest teraz kobieta tego nr. ale to niemozliwe.
Ale to jak to sie stalo ze zblokowali mi nr czesciowo , skoro jakas tam kobita dokonala rejestracji. wiec w sumie jakbym calkiem zapomnial zeby rejestrowac to powinien dzialac.
jeszcze dodam ze do mojego nr nikt nie mial dostepu zeby jakos wykozystac moj nr , nawet niebyl aktywowany ten promocyjny bonus.
tak wiec w jakim celu jeszcze ktos rejestruje obcy nie swoj nr na siebie, do czego mogl byc wykozystany ?
ewentualnie do wyrobienia duplikatu i przejecia mojego nr i np sprzedaniu go bo mysle ze taka kombinacje jaka udalo mi sie trafic mozna sprzedac jako zloty nr czy jakos tak.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 519
  • 964
  • 3

moja karta sim okazala sie juz zarejestrowana bez mojej wiedzy na nieznane dane

Oprócz podanych danych na "rzecznika" spróbuj jeszcze na blogu orange - może ktoś zainterweniuje:

Piotr Domański często tam pisuje 😉

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/karnawalowy-konkurs-z-htc-i-orange-odslona-iii/