Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

Jak masz otwartą konfigurację Orange Internet, dopisz w miejscu:

  • Serwer: 194.204.159.1
  • Nazwa użytkownika: Internet (lub zostaw puste)
  • Hasło: Internet (lub zostaw puste)

Podałeś również konfigurację do MMS-ów. Czy jak wyślesz MMS-a na swój numer, do docierają?

Daj znać, czy zadziałało

 

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

@Halvik wg mnie ustawienie do internetu mogą pozostać bez zmian. Sprawdź jaki efekt da włączenie opcji o których wspomniał irek


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

Poza tym W zaawansowanych ustawieniach do Wi-Fi znalazlem jeszcze cos takiego

 

2019-11-21_10.46.24.jpg

U mnie jak widac Telecom z tego now korzysta I now man problemow z przelaczaniem wifi-operator.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM


@Halviknapisał(-a)

jeszcze nigdy tych opcji nie włączałem i tam pod "Mobilna transmisja danych zawsze aktywna" jest włączone. Teraz myślę, ze jak wylacze to może rozwiązać mój problem. Przetestuję i dam znać.


przetestowałem i mimo, ze myślałem, ze dobrze idzie, bo z list interfejsów zniknęła sieć komórkowa (z tą opcją inferface jest zawsze aktywny) to jednak kiedy wstałem rano i wyłączyłem wifi - nic się nie zmienło  Interfejs znów miał IP bramy jaki była ostatni działającay, a nie nowy.

 

aaa. zapomniałem dodać, ze po pewnym czasie, tak mniej więcej po 1-2 godzinach, jak nic nie robię tylko zostawiam tak niedziałający internet, to w końcu "zaskoczy" i już działa. Z nowym IP bramy ofc.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM


@ketrasaArturnapisał(-a)

Jak masz otwartą konfigurację Orange Internet, dopisz w miejscu:

  • Serwer: 194.204.159.1
  • Nazwa użytkownika: Internet (lub zostaw puste)
  • Hasło: Internet (lub zostaw puste)

Podałeś również konfigurację do MMS-ów. Czy jak wyślesz MMS-a na swój numer, do docierają?

Daj znać, czy zadziałało

 

 

 


MMS docierają, ale jeszcze sprawdzę jak sie znów zablokuje net komórkowy. Bo teraz wszystko śmiga, od rana się nie zblokował bo nigdzie długo nie byłem na wifi i prawdopodobnie dopiero rano się dowiem co i jak.

Anonim

Nie dotyczy

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

@Halvik  dziś jakiś mono tematyczny jestem, ale obstawiam u ciebie jakiś bug, proponuję Twardy Reset, tylko kopie wszystkiego zrób.

Czasem takie cuda jak masz, są po aktualizacji Androida, czasem same z siebie wyskakują, tak na 80% ten Twardy Reset pomaga.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM


@ketrasaArturnapisał(-a)

Jak masz otwartą konfigurację Orange Internet, dopisz w miejscu:

  • Serwer: 194.204.159.1
  • Nazwa użytkownika: Internet (lub zostaw puste)
  • Hasło: Internet (lub zostaw puste)

Podałeś również konfigurację do MMS-ów. Czy jak wyślesz MMS-a na swój numer, do docierają?

Daj znać, czy zadziałało

 

 

 


o dziwo - zadziałało. Jeszcze jutro rano zobaczę, może to jakiś przypadek? Co to daje, to co mi zaproponowałeś i czy wskazuje w czym jest problem?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

To jest serwer DNS od Orange. Ostatnio komuś też na forum podpowiedziałem, aby w MMS-ach to wpisał i też poszło.

Z tego co widzę, to działa na nietypowych telefonach, które nie są wyszczególnione w listach konfiguracyjnych Orange.

 

EDIT

Serwer DNS tłumaczy nazwy np: orange.pl na numery IP: 80.48.169.1. Zamiast wpisywać w przeglądarkę internetową adres IP serwera z którym chcesz się połączyć, to piszesz po prostu nazwę, którą łatwiej zapamiętać niż ciąg cyferek.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

Niestety to był tylko przypadek, dziś rano jednak net zblokowany, sprawdziłem, da się wysłać i odebrać MMSy. Dziwne.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

W ustawieniach telefonu poszukałbym jeszcze ustawień dotyczących danych pakietowych.

Czy jest włączane jak trzeba, czy nie ma jakiegoś czasu bezczynności, uśpienia itp.

Jak by się dao, to screeny wrzuć, to jeszcze może coś się znajdzie i podpowie.