Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

[archiwum] Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Usługa nie jest dostępna od 1.08.2022r. - przypis od moderatora.

 

Z regulaminu usługi "Przelew SMS" (dostępnego: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005308/4106871510.pdf) wynika, że tzw "Przekazujący" musi spełniać tylko jeden warunek, a mianowicie po aktywacji swojego numeru, wykonać choć jedno doładowanie na kwotę min. 10 zł. Warunek 31 dni stażu dotyczy wyłącznie "Odbiorcy".

 

W dniu dzisiejszym chciałem dokonać przelewu na mój regularny numer telefonu z numeru, który w sieci jest aktywny ponad dwa tygodnie (i na który dokonałem doładowanie 10 zł). Po wysłaniu smsa DOLADUJ, otrzymałem odpowiedz z systemu cyt."Doładowania będziesz mógł wykonywać po 31 dniach od dnia aktywacji startera i po doładowaniu konta na kwotę co najmniej 10 zł. Twój obecny staż to 18 dni".

 

Nie rozumiem jednak z jakiego powodu nie mogę wykonać przelewu, skoro doładowałem konto na kwotę 10 zł, a w regulaminie nie ma słowa na temat wymogu 31 dni w odniesieniu do "Przekazującego". Co więcej przed doładowaniem konta kwotą 10 zł upewniłem się, w drodze rozmowy z konsultantem na chatcie, że jest to jedyny wymóg dotyczący "Przekazującego", i że wymóg 31 dni osoby dokonującej przelewu nie dotyczy. 

 

Ponadto system błędnie liczy dni stażu. Mój obecny staż w sieci to 20 dni, a nie 18 (zgodnie z historią). Takie podejście rodzi konsekwencje niekorzystne dla użytkownika związane z ważnością środków na koncie, a co za tym idzie z możliwością przelania środków na inne konto przed upływem ich ważności.

 

Wycinek Regulaminu

„Przelew SMS” („Usługa”) to usługa promocyjna dostępna dla Abonentów mobilnej sieci Orange korzystających z oferty Orange na kartę, z wyłączeniem użytkowników ofert Zetafon i Minutofon (dalej „Abonenci”). W ramach Usługi Abonent może przenieść środki z własnego Konta głównego („Przekazujący”) na Konto główne innego Abonenta („Odbiorcy”). Z Usługi będą mogli skorzystać Abonenci (Odbiorcy), którzy mają co najmniej 31 dni stażu w sieci oraz mogą wykonywać połączenia wychodzące lub wyłącznie odbierać połączenia przychodzące. Abonenci (Przekazujący) mogą skorzystać z Usługi, jeśli po aktywacji swojego numeru wykonali kiedykolwiek choć jedno doładowanie na kwotę min. 10 zł.

43 ODPOW. 43

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Złóż reklamację http://orange.pl/kontakt

Nieprecyzyjne regulaminy na prepaidzie to częsty przypadek.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Taki mam zamiar. Ciachałem się tylko upewnić, czy to nie jest jednorazowy przypadek, czy rzeczywiście regulamin usługi jest błędny.

Starter za 20 zł kupiłem gdyż potrzebowałem na jeden dzień sporą paczkę GB internetu, gdyż odcięto mi internet stacjonarny. Teraz pozostałe środki chciałbym przelać na swój regularny numer. Ponieważ jednak, kierując się regulaminem, dokonałem już przelewu 10 zł, to aby przedłużyć ważność konta o ilość dni (powyżej rzekomo wymaganych 31) wystarczającą do zrealizowania 4 przelewów po 5 zł, musiałbym ponownie doładować konto kwotą przynajmniej 10 zł lub zapłacić 3 zł za KWR. W obu przypadkach jestem stratny jako konsument.

 

I tutaj pojawia się kolejne pytanie. Czy skoro w przypadku wymogów odnośnie "Przekazującego" regulamin zawiera błędy, to czy nie jest tak samo w przypadku "Odbierającego". W przypadku tego ostatniego regulamin wskazuje jedynie wymóg 31 dni stażu. Brak jest natomiast wymogu doładowania kwotą min 10 zł. Jak jest naprawdę?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Spójrz sobie na opis usługi na stronie https://www.orange.pl/kid,4002009758,id,4004889665,title,Przelew-SMS,article.html

Tam jest nieco inaczej i wg mojej wiedzy tak jak jest w praniu.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Co nie zmienia faktu, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości wiążący jest zawsze regulamin, który w tym wypadku mocno odbiega w swym brzmieniu od widniejącego na stronie orange opisu usługi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Masz rację, więc zostaje reklamacja.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Witam 

Problem nie zniknął. Jest połowa lutego, na stronie internetowej nadal zamieszczone są informacje niezgodne z regulaminem a od Przekazującego wymaga się 31 dni stażu. To niby drobna sprawa ale ma wpływ na wizerunek firmy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Widocznie ilość reklamacji mała i nikt nie uznał za stosowne zmienić.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

W każdej usłudze jest jakiś chaczyk.Niedawno zmieniałem taryfę na orange free z orange yes i w czasie zmiany taryfy miałem aktywowany pakiet, który przepadł po przejściu na taryfę Orange free.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

@Jano_Orange pakiety i usługi są wyłączane nie tylko po zmianie taryfu i/lub oferty na kartę, ale i często po aneksach do umowy abonamentowej. Warto w takich sytuacjach zawsze sprawdzić blokady usług premium. Spotkałem się już kilka razy, że po takich zmianach są wyłączane.