Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwroty środków na prepaidzie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwroty środków na prepaidzie

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=17035

 

PS. Nie czytajcie pseudo-newsów na niektórych portalach bo podają swoją interpretację.

7 ODPOW. 7

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Zwroty środków na prepaidzie

Cudna wiadomość! choć podejrzewam, że działało to od dawna to jednak teraz mamy uregulowane to prawnie i mogę spokojnie szukać konkurencyjnego prepaida i nie blokuje mnie już spora zaoszczędzona kwota na prepaidzie 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwroty środków na prepaidzie

Przeczytaj warunki zwrotu. Na pewno się opłaca? Nie lepiej wypalić złotówki w Orange? 🤔

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zwroty środków na prepaidzie

W niedługim czasie planuję skorzystać z tej dobroci u konkurencji. Ciekawe, jak ten zwrot wyjdzie.

Jeżeli chodzi o ofertę na kartę, to nie logo doładowuję konto euększá kwotą, żeby zaraz przenosić się do konkurencji, a w Orange składać wnioski o zwroty. Jeżeli wygłaszałem numer, to zgromadzone środki najczęściej szły na internet.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Zwroty środków na prepaidzie

Oczywiście, że mi się opłaci bo wybiorę sporą gotówkę, a poza tym są prepaidy z tańszą stawką minutową i takimi udogodnieniami jak zawieszenie poł. poł. oczekujące których mi tak brakuje w Orange na kartę.

Screenshot_20201217-072100_Samsung Experience Home.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Zwroty środków na prepaidzie

Koleżanka przechodziła z a2mobile do Virgin i jak przenieśli nr to napisała pismo z dyspozycją przelania pozostałych środków prepaida na konto bankowe i wysłała skan pisma na bok mailem i przelali jej na konto bankowe tyle, ile zamrozili ( nie pobrali żadnej opłaty manipulacyjnej 20zł)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zwroty środków na prepaidzie

@Sandrusia może i wirtualni są tańsi, ale nie będę ryzykował utraty numeru. Odkąd pamiętam, to na naszym rynku wirtualnych było już ponad 100 operatorów. Sporo z nich już dawno nie funkcjonuje. Pojawiają się i za rok, dwa już ich nie ma. Są drobne wyjątki, ale nie będę się pchał w wirtualnych. Spora część z nich działała lub działa na sieci PLUS, a ta sieć jakoś kiepsko funkcjonuje w mojej okolnicy.

Tu część wypisanych operatorów wirtualnych którzy byli lub są jeszcze dostępni na krajowym rynku:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operator_wirtualny

W Orange do roku czasu istnieje możliwość odzyskania numeru, oczywiście w skrajnych przypadkach, a co jak wirtualny się sprzątnie z dnia na dzień?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Zwroty środków na prepaidzie

Należy pamiętać, że opłata manipulacyjna może być w wysokości 0-20 zł. Operator wybiera 🙂

 

Tak jak napisał @ketrasaArtur  w przypadku Orange jesteś pewien swoich środków a operator wirtualny może się zamknąć z dnia na dzień.

 

Pozdrawiam.