Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

W moim przypadku to nie jest aktywacja usługi tylko zmiana wariantu z 30 dniowego na 7 dniowy

 

  • andrzej1441 robisz wiele dobrego dla innych na tym forum, ale rzeczywiście moderatorem może się to aż tak nie do końca podobać.

Wszystkie regulaminy trzeba czytać z bardzo dużą dokładnością a większość w której ja tez jestem niestety nie potrafi.

 

 

 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8387
  • 53

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

@andrzej1441 Bez obaw, akt moderacji dotyczy jedynie niezgodnych z zasadami i netykietą wypowiedzi. Generalizowanie z użyciem słowa "cokolwiek" nie jest sprawiedliwe Szczęśliwa kobieta


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 5377
  • 56

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

I jeszcze jedna ważna uwaga.

Najlepiej nie pisać o aktywacji lub zmianie, bo to prowadzi do nieporozumień.

Mówimy tylko o postępowaniu zgodnie z 7 pkt. obecnego regulaminu.

Od strony klienta usługi jest to:

Przedłużenie ważności usługi oraz powiększenie pakietu danych.

To, ze prowadzi to do zmiany cyklu z 31 na 7 dni lub odwrotnie to sprawa usługodawcy.

 

Są graniczenia w możliwościach przedłużeń dostępnych na stronie NMO i tylko na stronie, bo w aplikacji 4.15 nie polecam tego robić.

Trzeba bardzo uważać, aby nie wyłączyć usługi.

 

PS.

@BartłomiejCo do likwidacji to z tym cokolwiek przesadziłem.

Dokupowanie ważności usługi oraz powiększanie pakietu danych zgodnie z pkt. 7 regulaminu było od początku bardzo utrudnione. Różne komunikaty wyskakiwały o nie możności wykonania. Trzeba było mieć szczęście, żeby to prawidłowo zrobić.

Te szczęśliwe możliwości są bardzo ograniczane a może likwidowane


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

Ja już nic z tego nie rozumiem 

Dzisiaj dzwoniłem po raz drugi  do Orange i zrobiłem reklamację bo uważałem że przechodząc z cyklu 30 dniowego na 7 dniowy będą dalej naliczało mi Gb zgodnie liczbami odnowień .

Miałem 36 odnowieniń +15gb za starz co dało mi 51gb.

Rozmawiając z konsultantem który przyjmował reklamację powoływałem się na punkt 7 (według  konsultanta regulaminu był to 6 punkt) każdy z nas miał inaczej punktowany regulamin.

I co otrzymałem odpowiedź reklamacyną:

 

Sprawdziłam, że po włączeniu usługi 29.05.2020 nie przepadł Panu pakiet GB. Nowo przyznany został dodany do niewykorzystanego. Aktualnie posiada Pan w ramach powyższej usługi pakiet 1006,41 GB.

Przykro nam, jednak mając na uwadze powyższe nie uznaliśmy reklamacji.

 Teraz nie wiem czy konsultant inaczej  zrozumiał moje zgłoszenie bo nie wiem co on napisał.

Albo ja źle rozumiałem regulamin i mnie się nie należy.

 

Jestem tu nowicjuszem więc wytłumaczcie mi po ludzku czy mam o co się upominać 

Według skrinów andrzeja1441 to coś tu nie gra do końca.

Punkt 7 też mówi:

Abonent może włączać kolejne warianty Usługi cyklicznej w dowolnym momencie. Okresy ważności
i pakiety danych będą się sumować. Dla odnowień Usługi obowiązuje cykl przypisany do ostatniej wersji aktywowanej Usługi.

 

Ja uważam że ostani aktywowany wariant   był 30 dniowy 

A ta którą włączyłem jest  jest obecną 

Nic mi się nie sumowało do odnowień ponieważ zaczynam kolejny cykl  od 3GB 

A Tylko w 15 punkcie piszą że żerują się po wyłączeniu usługi.

Potraktowali mnie jak bym wyłączył  usługę według regulaminu punkt 24.

 

Mam składać jeszcze raz reklamację ?

Można jeszcze raz złożyć reklamację ?

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

Sęk w tym, że usługa ma kilka wariantów technicznych widocznych od zaplecza. Obecnie jest tak jak w punkcie 7 i jak pisał @Jarek. Zmiana wariantu powoduje to co jest napisane: "Dla odnowień Usługi obowiązuje cykl przypisany do ostatniej wersji aktywowanej Usługi. " Czyli zerowanie licznika bo ostatnią aktywowaną wersją jest nowa wersja.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 5377
  • 56

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę


@Piotrekk85napisał(-a)
Sęk w tym, że usługa ma kilka wariantów technicznych widocznych od zaplecza. Obecnie jest tak jak w punkcie 7 i jak pisał @Jarek. Zmiana wariantu powoduje to co jest napisane: "Dla odnowień Usługi obowiązuje cykl przypisany do ostatniej wersji aktywowanej Usługi. " Czyli zerowanie licznika bo ostatnią aktywowaną wersją jest nowa wersja.

Tylko trzeba dobrze zrozumieć te zdanie i cały punkt regulaminu co w innym miejscu już wyjaśniałem.

Tu nie chodzi o licznik odnowień, a rodzaj cyklu do automatycznego odnowienia.

Teoretycznie zgodnie z regulaminem moglibyśmy do przodu dokupić ręcznie wiele i to różnych cykli. Po zakończeniu ważności z automatu będzie brany ostatni.

Jest tu jakaś blokada na liczbę, albo raczej przedłużenie czasu ważności ręcznie dokupionych.

To jest za drogie do testowania na używanej karcie za darmo.

@Piotrekk85  jak jest tak jak piszesz to jest podstawa do reklamacji.

Zresztą wszystko można reklamować, a uznanie to zupełnie inna sprawa.

Niestety często przy reklamacjach wygrywa siła a nie zasadność - patrz uznanie reklamacji przy Majówce. Mikołajki lepiej opisali i zabezpieczyli chociaż tu straciłem licznik cyklu 7 dniowego. Aktywowały się mikołajki jak brakowało gotówki na automat cyklu 7-dniowego. Miałem taką kartę, ze raz na miesiąc było wystarczająco gotówki na koncie głównym do automatu albo wyrażenia zgody na pożyczkę. Licznik działał kumulacja mnie nie interesowała, bo nie było nawet co kumulować. I na dobre wyszło bo już nie inwestuję w tą kartę.

 

 

PS.

Należy czekać do automatycznego odnowienia i wtedy ewentualnie reklamować.

Nie wiem co tu jest niejasne.

@Góral76na razie nie masz co reklamować. Licznik zawsze chwilowo znikał.

Każde ręczne dokupienie ma licznik odnowień = 0 i to teraz widzisz.

Liczy się licznik przy automatycznych odnowieniach, a to dopiero  zobaczysz w piątek może nawet przed 12:00.

O zerowaniu tego licznika mówi pkt. 15 regulaminu.

 

 

 

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

No to będę czekał do piątku i zobaczymy jak z tymi automatycznymi odnowieniami bedzie

Dziękuję Panowie za pomoc!!!! 

 

Mam jeszcze jedno zapytanie czy jest szansa na zakup startera z OFnK żebym mógł uruchomić taką samą usługę czyli 7dni za 7zł plus dodatkowy 1GB za kolejne odnowienie 

Bo to już chyba jakaś oferta archiwalna ale  może jakieś rozwiązanie się znajdzie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 5377
  • 56

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

 

starter-free30-wiz-1.png

 

Starter za 30 zł w ofercie Orange Free. Na starterze włącza się automatycznie po rejestracji karty SIM oferta „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + 30 GB” w cenie 25 zł. Starter wspiera technologię LTE i zawiera Multi SIM (karta standardowa, micro lub nano). 

 

Za 30 zł klient dostaje:

 

5 zł na rozmowy, SMS-y, MMS-y i połączenia z internetem – ważne 31 dni
Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + 30 GB” w cenie 25 zł ważne 31 dni

 

Piotr kiedyś podawał. Można poszukać w internecie u Idiotów.

Tak znalazłem  najbliższy Mnie adres

al. gen. Sikorskiego 2B, 10-088 Olsztyn

 

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 5377
  • 56

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

Zareklamowałem.

Mają wyżej przekazać.

Nie liczę na wiele, ale zabezpieczyłem się skumulowanymi środkami, a już po 3 miesiącach będę do przodu.


@Piotrekk85napisał(-a)
Sęk w tym, że usługa ma kilka wariantów technicznych widocznych od zaplecza. Obecnie jest tak jak w punkcie 7 i jak pisał @Jarek. Zmiana wariantu powoduje to co jest napisane: "Dla odnowień Usługi obowiązuje cykl przypisany do ostatniej wersji aktywowanej Usługi. " Czyli zerowanie licznika bo ostatnią aktywowaną wersją jest nowa wersja.

Jak już to można powołac się na 14 niemniej jednak dopiero po wprowadzeniu możliwości kupienia pakietu 5GB za 5 zł w starej usłudze cyklicznej bez MMSów zmienił się sposób oddziaływania na nr licznika odnowień przy postępowaniu zgodnie z punktem 7.

Po prostu pakiet 5 GB przywłaszczył sobie wyłączność na neutralność.

Usługa i tak do odstrzału.

Do kiedy można zarejestrować stary starter za 30 zł.

Data ważności tego startera może być gilotyną dla tej usługi.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Zmiana w taryfie Orange Free na Kartę

Udała się reklamacja ?