Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zawyżone naliczanie transferu w orange free


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

Witam,

 

Mam problem a mianowicie:

Mój darmowy transfer w orange free na kartę po doładowaniu jest zawyżenie naliczany z perspektywy obliczeń operatora (sprawdzane poprzez zalogowanie na mój orange i smsem).

 

Korzystam głównie przez tablet lenowo jako ruter wi-fi na komputerze gdzie w programie NetWorx  jak również na tablecie w 3G Watchdog pokazuje 5gb różnicy na korzyść operatora.

 

Dane w tle są ograniczone na tablecie.

 

Z perspektywy komputera jak również tableta jest kontrolowany transfer i nie zgadza się z tym co podaję operator.

 

Miał ktoś podobny problem ?

 

Pozdrawiam.

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

Miałem takie problemy, zgłoszenie wysmażyłem i 2GB wróciło na konto, trzeba w aplikacji to kontrolować, bywa że 2x liczą za to samo, tak na marginesie danych w tle nigdy nie wygasisz, jak chcesz ograniczyć przesył danych, to trzeba wyłączać zbędne aplikacje.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

Dodam że różnica tych 5GB uzbierała się od 28.06.18r do dzisiaj czyli 18.07.18r z transferu zamiast 19GB mam 14GB. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

Wszystko co tylko się da wyłączone i 3G Watchdog pokazuje że cały transfer idzie na udostępnianie internetu. Gdzie zgłaszałeś problem?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

To częsty przypadek jeśli korzystasz z krótkich sesji. Taktowanie w Orange free na kartę nie jest rzeczywiste a po 100kB. Co porównując liczniki instalowane na urządzeniach powoduje rozbieżności. Tu warto uwzględnić czy nie miałeś jakiś pakietów promocyjnych (za gole czy na festiwal) które może coś zmieniły w liczeniu. Dodatkowo warto sprawdzić czy upload liczy Twoj licznik.

Anonim

Nie dotyczy

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

Kontakt z Orange masz tu. Ja telefonicznie zgłoszenie robiłem.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

Nie mam nic innego tylko od tego 28.06 bonus po doładowaniu za 50zł udostępnianie i dane pakietowe są cały czas włączone wi-fi oczywiście z hasłem. Nie wyłączałem danych i punktu dostępu bo po całym dniu 3G Watchdog pokazywał jakieś KB gdy dane w tle były ograniczone. Możesz wytłumaczyć co oznacza korzystanie z krótkich sesji? zasięg non stop LTE a programy zarówno na PC jak i na tablecie wysyłanie i pobieranie naliczają i podaję oczywiście łączną sumę GB.

Anonim

Nie dotyczy

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

Krótkie sesje to wysyłanie czy odbieranie małych paczek w krótkich odstępach, tak można dużo zużyć danych z pakietu, operator to wszystko liczy w zaokrągleniu, ale i tak GB nie nabijesz, zgłoszenie zrób, Orange wszystko rejestruje, jak będzie coś nie tak to zwrócą ci GB brakujące.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

Np. jeśli masz włączony A-GPS na tablecie (oczywiście tablet może nie mieć tej funkcji, więc to zupełnie teoretycznie) to wtedy urządzenia wysyła co chwilę sesje po 1kB. Na bilingu powstają tysiące pozycji. Podobnie niektóre programy p2p tak robią.

Tu różnica jest spora choć więc nie mam pewności czy to może powodować. Jak masz wątpliwości warto złożyć reklamację, ale liczniki zawsze trzeba traktować z rezerwą, szczególnie jeśli chodzi o ofertę Orange free na kartę.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zawyżone naliczanie transferu w orange free

A czy można zgłosić to drogą meilową bo wszędzie tylko nr telefonu.

Ku mojemu zdziwieniu wszedłem na mój orange wybrałem przeanalizuj/pełen wykaz wybrałem datę od 28 do dziś a tam kilka dni pokazuje i to jakieś MB albo KB nie ma wszystkiego nawet 1GB a godziny korzystania wgl się nie zgadzają.