Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakończenie współpracy z Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

A kontaktowałeś się w sprawie usunięcia samego adresu?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Dzwonić jeszcze nie dzwonięłm ale zadzwonie w przyszłym miesiącu albo teraz na dniach. A jak napisałem do nich pismo to napisali mi, że dane przechowywane w systemach Orange przez cały czas trwania umowy i nie ma możliwości ich usunięcia ale przecież te dane powinny już dawno przestań istnieć u nich a nie wolna amerykanka zadzwonie jeśli to nie podziała napiszę w ostatnim dniu aktywności mojego nr o ich usunięcie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

A czy nie wystarczy, że napiszę coś takiego i moje dane znikną, czy niestety coś takiego nie przjedzie?

 

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych, Ja niżej podpisany/a zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

Zaprzestanie przetwarzania - może być zrealizowane.
Usunięcie - nie. Musisz wskazać jasno że chodzi o adres.

 

Jeszcze na Twoim miejscu bym dopisał, że w przypadku odmowy usunięcia danych proszę o wskazanie przeczyny "przechowywania" danych przez Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Dobra a czy jak nie będę przedłużać już ważności konta to czy w tym przypadku będę miał możliwość usunięcia również danych osobowych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

Zależy jakich. Pisane było wyżej. To nie zmienia nic, czy przestaniesz doładowywać, czy numer przeniesiesz do innej sieci, czy coś innego zrobisz.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Tak tylko ja poczekam do czasu wygaśnięcia numeru, czyli numer już będzie wyłaczony, czy w tym przypadku mogę rządać usunięcia swoich danych osobowych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

Żądanie zgłosić można zawsze. Ale są przepisy ustaw np. o policji, które wymagają "przechowywania" danych. Tego nie przeskoczysz. Ew napisz do polityków by zmienili prawo, bo u każdego operatora jest tak samo.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

No dobrze to jeśli to nie podziała to z dniem wygaśnięcia numeru wrzuce go do kosza i już więcej do Orange nie wejdę skoro oni nie szanują użytkowników i przetrzymywają dane z przed ustawy, która niedawno wszedła w życie to ja podziękuje i więcej do tej sieci nie przyjdę choć by dawali sztabki złota do numeru, bo jak bym ja wiedział, że oni przez tyle lat moje dane u siebie trzymają to nawet bym nie włączył się do tej sieci!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zakończenie współpracy z Orange

@PawelPL  sądzisz, że inni operatorzy gromadzą mniej danych? Poczytaj, to o czym wcześniej pisałem w tym temacie, na stronie GIODO można znaleźć sporo decyzji dotyczących gromadzenia i przetwarzania danych przez różne podmioty... zobaczysz jakie decyzje są wydawane najczęściej na wniosek osób prywatnych (fizycznych) ... Jeszcze raz proponuję Ci ustal co Orange ma w bazie, zadaj pytanie co im obecnie wolno... wtedy podejmij stosowne kroki, jeżeli okaże się że "wiedzą o Tobie" za dużo.