Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zablokowany numer i przerejestrowanie


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zablokowany numer i przerejestrowanie

Kupiłem kartę SIM wraz z urządzeniem, karta SIM była zarejestrowana, na potrzeby skonfigurowania urządzenia tak żebym już nic nie musiał robić, sprzedawca dołączył pełnomocnictwo na moje dane. Sprawę olałem korzystałem z urządzenia i nie przerejestrowałem numeru. Po jakimś czasie kartą Orange zablokował i info że trzeba przerejestrować numer, myślę sobie kurcze szybko działają. I spokojnie poszedłem do salonu FIRMOWEGO Orange przerejestrować kartę na siebie, a tam informacja że osoba ma się zgłosić OSOBIŚCIE - bardzo proszę o kontakt tutaj jakieś osoby z Orange bezpośrednio aby szybko rozwiązać problem. Karta jest warta jakieś 20 złotych, pełnomocnictwo notarialne kolejne 24,60 a Orange wymaga żeby osoba stawiała się OSOBIŚCIE. A dzieli nas cała Polska, rozumiem że ustawa, rozumiem że potwierdzenie trzeba, ale powtarzam że mam pełnomocnictwo NOTARIALNE a nie zwykły świstek. Proszę pilnie o pomoc. D.

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zablokowany numer i przerejestrowanie

Niestety na dziś nie jest to możliwe z uwagi na ustawę tzw. antyterrorystyczną.

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Zablokowany numer i przerejestrowanie

Niestety tak jak @Piotrekk85 napisał obecnie w celu przerejestrowania numeru wymagana jest wizyta w salonie Orange "starego" oraz "nowego" właściciela.


@DamianOrange697 niestety bez "starego" właściciela lub pełnomocnictwa notarialnego nie przerejestrujesz numeru.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zablokowany numer i przerejestrowanie

Pełnomocnictwo notarialne jest brane pod uwagę?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zablokowany numer i przerejestrowanie

Napisałem jasno posiadam PEŁNOMOCNICTWO NOTARIALNE - poświadczone przez notariusza. 

@RaDo_sny


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Zablokowany numer i przerejestrowanie

@DamianOrange697 rzeczywiście jest jak byk napisane. @Piotrekk85 swoim zapytaniem sprawiłeś, że zwątpiłem. Dla potwierdzenia rozmawiałem ze znajomymi w salonie i mówią, że na podstawie notarialnego pełnomocnictwa bez problemu dokonają przerejestrowania.

 

Na 1000% będę w stanie sprawdzić to w poniedziałek. Także jak coś dam znać jeszcze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zablokowany numer i przerejestrowanie

Moje nieoficjalne źródła mówią, że przy blokadach za nadużycia nie zawsze jest możliwe na pełnomocnictwo (tu też jest blokada).

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Zablokowany numer i przerejestrowanie

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. @Piotrekk85 w przypadku blokady tego typu gdzie jest prośba o potwierdzenie danych nie ma najmniejszego problemu i otrzymałem potwierdzenie, że na podstawie pełnomocnictwa notarialnego przerejestrowanie powinno nastąpić bez problemu.

 

Anonim

Nie dotyczy

Zablokowany numer i przerejestrowanie

@Piotrekk85 @RaDo_sny ma rację. Jeśli w pełnomocnictwie notarialnym jest zapisane, że upoważnia do danej czynności to pracownik salonu nie ma prawa podważyć takiego dokumentu.

Jeżeli Klient później stwierdzi, że owe pełnomocnictwo było fałszywe to taką sprawę rozstrzyga Sąd, a odpowiedzialność leży po stronie osoby, która podrobiła dokument.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zablokowany numer i przerejestrowanie

To jest też lapsus z prawa cywilnego, że pełnomocnik nie można zastąpić osoby, która go upoważniła.