Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zablokowane połączenia przychodzące


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Zablokowane połączenia przychodzące

Sprawa jest następująca - całkowicie przypadkowo dowiedziałam się, że Orange odgórnie zablokował swoim abonentom połączenia przychodzące z Maroko (!) Być może z innych krajów również, tego nie wiem. Na jakiej podstawie, dlaczego nie informowali o tym klientów - nie wiadomo. Od ponad tygodnia nie mogę się doprosić o odblokowanie konkretnego numeru tak, żebym w PL mogła odbierać połączenia od tej osoby.  Jest to dla mnie bardzo istotne, w tamtym rejonie nie zawsze jest płynny internet i czasem po prostu nie ma innego wyjścia niż telefon (w końcu po to jest). Nie wiem już co mam robić, gdzie i w jakiej formie zgłaszać ta sytuację.   Po drodze nastapily różne bzdurne informacje np że usługi działają poprawnie, że nie ma problemu z zasięgiem, że nie ma na koncie klienta (moim) żadnych blokad. No tak, zakładanych przeze mnie nie ma. To można w minutę sprawdzić -pracownikom Orange dojście do tego że firma sama zablokowała połączenia z danego kraju zajęło 4 dni.  W mojej sprawie założone są już chyba 3 zgłoszenia w tym reklamacja która miała niby trafić bezpośrednio do działu technicznego i zostać rozwiązana w ciągu max 24h, które oczywiście dawno już minęły,  rozwiązania brak. Konsultanci przepraszają i mówią żeby czekać. Pytam ile można czekać żeby normalnie moc korzystać ze swojego telefonu- nikt nie wie. Czy ktokolwiek z was trafił na taki problem i czy udało się go rozwiązać? 

5 ODPOW. 5

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 203
  • 817
  • 0

Zablokowane połączenia przychodzące

@salamandra Możliwe że ma wspólnego z nielegalną imigracją na teren UE


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Zablokowane połączenia przychodzące

Ale że niby z tego powodu blokują wszystkie połączenia z danego kraju ?? Przecież to byłby absurd jakiś


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Zablokowane połączenia przychodzące

@salamandra  nigdzie nie ma nic o blokadzie, więc zgłaszaj, bo to może być albo jakaś dziwna akcja, bądź Ty masz blokadę założoną w telefonie dla tego kierunku

Jakimś pomyslem na kontakt będzie połśrodek opisany tu: https://www.goldenline.pl/grupy/Podroze/maroko/rachunek-telefoniczny-za-maroko,2289008/


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Zablokowane połączenia przychodzące

Napisałam wyraźnie, że już zgłaszalam, Orange przyznało (dostałam smsa) że sami zalozyli blokadę na Maroko. To nie dotyczy tylko mnie i tej osoby, to jest blokada dotycząca klientów Orange. Na marginesie dodam, że moje zgłoszenia w tej sprawie wszystkie są   'w trakcie realizacji' i nie  wiadomo ile potrwa. Trochę jestem już w desperacji więc spytałam czy jest jakiś termin do którego reklamacja musi zostać rozwiązana. Otóż nie ma. żadnego. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 203
  • 817
  • 0

Zablokowane połączenia przychodzące

#salamandra druga opcja wyłudzanie kasy