Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

80711


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 64
  • 0

80711

Witam. Wczoraj wysłałem 1 SMS-a z bramki "bramka SMS za darmo pl", i teraz przyszły mi dwa SMSy - jeden z numeru 80711, a drugi z nazwy "Orange" i teraz nie wiem, czy jest to podpucha, czy jednak wysłać ten SMS, żeby zrezygnować, czy jakoś inaczej to zablokować poprzez uruchomienie jakiegoś kodu. Bo wiadomo jak to jest z tymi SMSa i usługami premium.. czyste zło. A nie chcę, żeby każdego dnia pobierało mi z konta pieniądze..

 

Foto 1 

 

 

Foto 2

 

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

80711


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 64
  • 0

80711

Widziałem to. Tylko nie wiem czy to oznacza, że mam się tym nie przejmować, nie odpowiadać, bo żadnych pieniędzy z konta mi nie pobierze?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

80711

@yabbadabbadooSą tam opisy co możesz zrobić i jakie były konsekwencje. Skontaktuj się na czacie z operatorem i zadaj to samo pytanie (co jest również polecane)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 64
  • 0

80711

Bo z niektórych komentarzy wynika, że nie jest to podpucha i rzeczywiście kradną pieniądze z konta, jak się z tym nic nie zrobi / nie zablokowac. 

 

I jednak wolę dmuchać na zimne, i lepiej nie sugerować się tym co ktoś tam napiszę.. w stylu wyślij SMS pod numer XXX i problem zniknie", a potem się okaże, że to kolejni naciągacze, którzy wykorzystują sytuację. 

 

Czyli nie macie pomysłu co z tym zrobic? Może ktoś miał podobną sytuację?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

80711

@yabbadabbadooPółśrodek  to usługa "Limit na Premium", dzięki której możesz ustawić wedle uznania kwotę na korzystanie z tego typu usług dla wysyłania i odbierania takich kosztownych wiadomości. Możesz ją aktywować lub dezaktywować na Mój Orange w zakładce: Umowy, urządzenia usługi dodatkowe> Pakiety i usługi dodatkowe>Blokady

lub normalnie na infolinii (nie wiem czy na czacie się dogadasz)

Możesz próbować wysyłając SMS pod numer 80603 wpisując frazę LIMIT i kwotę ustalonego limitu, czyli 3  (odpowiada kwocie 3 zł)

Kombinuj i daj znać o efektach

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 64
  • 0

80711

Napisałem do Grażyny z BOK-u Orange i poprosiłem o wyłączenie wszystkich usług premium, dziwnych SMS-ów, płatnych subskrypcji i odpisała, że zrobiła z tym porządek. I od razu przyszły takie dwa SMS-y. Więc mam nadzieję, że już wszystko OK, oby.. zostawiam zdjęcia na przyszłość, może ktoś będzie mieć podobny problem. 

 

Foto 1 

 

 

Foto 2