Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

YES na dobre, czy nie?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

YES na dobre, czy nie?

Właśnie zostałem zaskoczony w mailu odmowną reklamacją o treści, cytuję jej część: "Dzień dobry, otrzymaliśmy Pana zgłoszenie, które dotyczyło ważności konta głównego. Sprawdziliśmy, ze posiada Pan ofertę Orange Yes . Doładowanie konta kwotą 25 zł w ofercie którą Pan posiada wydłuża ważność środków o 25 dni. Reklamację rozpatrzyliśmy negatywnie."

Przewertowałem doładowania i każde poprzednie przedłużało o miesiąc. Tym razem tak nie jest i próbowałem to różnymi kanałami informacyjnymi Orange poskładać to jakoś w całość. Chyba zabrakło mi determinacji i cierpliwości w dociekaniu. Im dalej w las, tym ciemniej. Wyszło mi więc na to, że albo telefon zamilknie, albo za cenę 30 dyszki(drożej!) będę miał np. to:

Darmocha na kartę.PNG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

YES na dobre, czy nie?

Dokładnie tak jak pisze nasz forumowy heros.

 

Ważność doładowania w Orange Yes to 1:1 (z wyj. minutofona i zetafona ze zobowiązaniem, gdzie za 25 i 30 zł jest 31 dni; oraz doładowania za 35 zł, które też daje 31 dni).

Jeśli w okresie ważności, włączysz płatną usługę (np. rozmowy bez limitu na komórki za 25 zł), to usługa ta będzie ważna 31 dni od włączenia, nawet po zakończeniu ważności konta głównego (ale wtedy niewykorzystane środki na koncie głównym są mrożone na 7 dni).

 

Uwaga! Niektóre usługi, np. Wybrane numery w Orange za 6 zł wymagają ważnego konta głównego, by działać. Dotyczy to także wszystkich usług zależnych od konta głównego, jak Numer bez limitu czy Za darmo w Orange.

Jeśli nie masz usług zależnych od konta głównego ani umowy w ofercie Zetafon/Minutofon, możesz włączyć Konto ważne rok. Dzięki temu,nie będziesz musiał się obawiać ważności konta głównego.

 

Ważność konta głównego zależnie od planu taryfowego i kwoty doładowania przedstawia poniższa tabelka:

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

YES na dobre, czy nie?

A masz Zetafona lub Minutofona na tym numerze?
Anonim

Nie dotyczy

YES na dobre, czy nie?

@Piotrekk85, tyle widzę:

mobilka.PNG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

YES na dobre, czy nie?

Mylisz dwie kwestie. Ważność pakietu lub usługi a ważność doładowania. W Orange Yes zawsze kwota doładowania to liczba dni. Wyjątkiem są niektóre Zetafony i Minutofony gdzie 25zł jest na 31 miesiąc.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

YES na dobre, czy nie?

Dokładnie tak jak pisze nasz forumowy heros.

 

Ważność doładowania w Orange Yes to 1:1 (z wyj. minutofona i zetafona ze zobowiązaniem, gdzie za 25 i 30 zł jest 31 dni; oraz doładowania za 35 zł, które też daje 31 dni).

Jeśli w okresie ważności, włączysz płatną usługę (np. rozmowy bez limitu na komórki za 25 zł), to usługa ta będzie ważna 31 dni od włączenia, nawet po zakończeniu ważności konta głównego (ale wtedy niewykorzystane środki na koncie głównym są mrożone na 7 dni).

 

Uwaga! Niektóre usługi, np. Wybrane numery w Orange za 6 zł wymagają ważnego konta głównego, by działać. Dotyczy to także wszystkich usług zależnych od konta głównego, jak Numer bez limitu czy Za darmo w Orange.

Jeśli nie masz usług zależnych od konta głównego ani umowy w ofercie Zetafon/Minutofon, możesz włączyć Konto ważne rok. Dzięki temu,nie będziesz musiał się obawiać ważności konta głównego.

 

Ważność konta głównego zależnie od planu taryfowego i kwoty doładowania przedstawia poniższa tabelka:

 

 

Anonim

Nie dotyczy

YES na dobre, czy nie?


Piotrekk85 napisał(-a):
Mylisz dwie kwestie. Ważność pakietu lub usługi a ważność doładowania. W Orange Yes zawsze kwota doładowania to liczba dni. Wyjątkiem są niektóre Zetafony i Minutofony gdzie 25zł jest na 31 miesiąc.

@Piotrekk85, jak to wytłumaczyć? Bo czegoś tutaj nie rozumiem. Sms - nadawca: Orange>przesłano 11:22:55 06-07-2017:"Zmieniono stan:KONTO GLOWNE 25.00PLN. Srodki ważne do 2017-08-07.

Otrzymałem zestaw startowy, którego dystrybutorem jest Orange, ważny do 2018-12-31. Informacje na starterze przedstawiają stan oferty na 1 czerwca 2015. Wybrałem Za darmo w Orange, tak długo jak aktywne jest konto*110*47# zadzwoń i poza jedną uznaną reklamacją, wszystkie doładowania były z taką treścią, lecz wiadomo iż daty się zmieniały. Kwota doładowań zawsze 25 zł.

Zdjęcie-0001.jpg

Schrzaniło się po doładowaniu ostatnim w dniu 6 sierpnia br.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

YES na dobre, czy nie?

Może błędnie miałeś przypisanie do promocji zetafon - jeśli jej nie masz to bo prostu przez bug byłeś do przodu. Ale bez promocji opisanych wyżej dokładnie przez nie powinieneś korzystać z dłuższych doładowań. Na starterze nie masz info że doładowanie ma być na 31 dni.

edit: a nie brałeś dwa lata temu startera z telefonem z Orange? może dwa lata Zetafona się skończyły i wskoczyła krótsza ważność

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

YES na dobre, czy nie?

To jest jedna z opcji.
Druga jest taka, że może wcześniej ładowałeś z telefonu na abonament?

Anonim

Nie dotyczy

YES na dobre, czy nie?

@Jarek i @Piotrekk85, więc tłumaczę genezę zestawu startowego z pierwszym sms-em powitalnym:

Witaj w Orange YES(29gr/min,15gr/SMS,12gr/100Kb). Wlacz darmowe rozmowy i SMS-y w Orange. Wyslij START pod 131 (koszt 15 gr). Wiecej na orange.pl/yes. Nadawca:Orange Przesłano 20:50:30 24-01-2017.

Drugi sms: Zmieniono stan:KONTO GLOWNE 0.00PLN. Srodki wazne do 2017-02-24 (Przesłano 21:01:41 24-01-2017). Kolejny sms to: Usluge Skarbonka bedziesz mogl wlaczyc po upływie 31 dni od aktywacji startera. Twoj obecny staz to 29 dni. Szczegoly na www.orange.pl Przeslano:18:54:53 23-02-2017

Reasumując, to te 5zł było ważne (31 dni) na start w zestawie startowym, w którym była karta SIM i książeczka informacyjna, jako mój klucz dostępu do sieci komórkowej Orange. Informacje na starterze przedstawiają stan oferty na 1 czerwca 2015r. Regulamin, któż to wie jaki? Pierwsze doładowanie z telefonu abonamentowego na ten z YES było potwierdzone sms-em (DOLADUJ 25 xxxxxxxxx) pod numer 8088 o 20:43:21 24-02-2017, oraz że uzyskałem bonus 20% podstawowego doładowania na konto promocyjne. Stan srodkow sprawdzisz pod *500. To tyle w temacie, który rodzi pytania, czy to był bug, trwający 5 miesięcy, czy "wrzucenie" postępowania reklamacyjnego do wspólnego worka doładowań na kartę? Czy w takim stanie rzeczy jest podstawa do mojego ustosunkowania się na odpowiedź mailową w sprawie reklamacji? W tej odpowiedzi są też załączniki i PDF się otwiera, natomiast pobranie pliku binarnego noname??? skutkuje tym, że niby: [nie jest obsługiwany typ pliku lub jest on uszkodzony(np. został wysłany jako załącznik i niepoprawnie rozkodowany)].

Regulamin http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1997213/4090293231.pdf w dodatkowych informacjach pkt 6 mówi:". W ramach Taryfy Abonent może korzystać z usług promocyjnych, chyba że warunki tych usług promocyjnych stanowią inaczej. Sposób korzystania z usług promocyjnych regulują regulaminy tych usług. Pkt 7 mówi:"Taryfa obowiązuje do odwołania. Operator zastrzega sobie możliwość zmiany lub wcześniejszego odwołania Taryfy w każdym czasie bez podania przyczyn, co nie będzie naruszać praw nabytych przez Abonentów przed dokonaniem zmian lub odwołaniem Taryfy.

Natomiast http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1997213/4090293251.pdf uwzględnia zmiany obowiązujące od dnia 15 czerwca 2017, co nie powinno mieć zastosowania wobec mnie (pkt 7 powyżej).

Regulamin http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1999183/4094327672.pdf mówi w pkt. 13, że:„Okres aktywny” - wskazany w Cenniku, regulaminach promocji lub w inny sposób podany do wiadomości Abonenta czas określony w miesiącach lub dniach, w którym Abonent może wykonywać i przyjmować połączenia oraz korzystać z innych usług telekomunikacyjnych do wysokości aktualnego Limitu jednostek taryfowych. Okres ten liczony jest od dnia włączenia się do sieci albo ostatniego Doładowania, z tym zastrzeżeniem, że dla Umów zawartych od dnia 25.07.2016r. włącznie, Okres aktywny liczony jest od momentu skutecznej i potwierdzonej przez Operatora Rejestracji albo od ostatniego Doładowania dokonanego po Rejestracji.

§16 Sposób płatności-poddaje, w mojej ocenie, w wątpliwość realizacyjną zapisu, ponieważ świadczą o tym sms-y otrzymywane od pierwszego do ostatniego doładowania w dniu 06-08-2017r.

Zdjęcie-0003.jpg


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

YES na dobre, czy nie?

Muszę Cię przeprosić, ale za chiny nie zrozumiałem o czym piszesz... Mniej więcej się domyślam.

 

Ważność doładowań w Orange Yes nie została zmieniona od momentu wprowadzenia taryfy.

 

Doładowanie z telefonu z rachunkiem to osobna usługa, która nie jest standardowym doładowaniem konta. Ważność takich doładowań jest w związku z tym inna - wynosi dla doładowania kwotą 25 zł - 25 dni w taryfie Orange One lub 31 dni w pozostałych taryfach (także Yes).

 

Podejrzewam zatem, że ostatnie doładowanie dokonałeś standardowymi kanałami doładowań (zdrapka, terminal, bankomat, banki, strony internetowe agregatorów płatniczych, doladowania.orange.pl, payback, itp.), zaś wcześniejsze dokonałeś za pomocą usługi "doładowanie konta z telefonu z rachunkiem", której zasady są odmienne.