Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

W okolicach sierpnia/września 2022 zostały wyłączone dwa moje numery w OFnK - prawidłowo z końcem aktywności. Tak z ciekawości sprawdziłem jak jest ich obecny los...

O ile na jednym z numerów mam komunikat "nie ma takiego numeru" to zastanawia mnie odpowiedź z drugiego. Tam jest "połączenie z wybranym numerem jest obecnie zablokowane".

Tak z czystej ciekawości zapytam. Może ktoś wie... Co oznacza ten komunikat? Czy ten numer spotkał inny los niż ten pierwszy z "nmtn"?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

@Ianus72Odpowiadam zgodnie z info z salonu: Numer, który ma taką zapowiedź oczekuje na aktywację jako nowy pakiet z SIM. Leży sobie w kiosku, w salonie czy magazynie i czeka na kupca i rejestrację...

Odczekał swoje (około pół roku w kwarantannie) i jest gotowy do ponownego użycia

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 339
  • 1734
  • 3

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

@Ianus72  to zależy od sytuacji ten pierwszy pewnie nie do odzyskania ten drugi hm można by było spróbować go oddzyskać nie wiem jak jest w sieci Orange każda sieć ma inne zasady wyłaczania i do odzyskania numerów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

Nie chodzi mi o możliwość odzyskania. Ciekawi mnie sam komunikat. Bo "nmtn" jest całkowicie jasne po roku od wyłączenia i pewnie nawet możliwe by było, że numer już ktoś otrzymał jako nowy.

Ale co znaczy ten drugi komunikat? Że numer jest już na nowo przydzielony ale zablokowany? Czy nadal jakimś trafem jest powiązany ze mną? Dla jasności w MO tego numeru już nie mam od dnia wyłączenia.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 339
  • 1734
  • 3

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

@Ianus72  Trudno powiedzieć i przewidzieć jak jest w systemach Orange.Docelowo nie powinno być takiego komunikatu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

@Ianus72  numery po wyłączeniu idą do kwarantanny. Przez pewien okres są możliwe do odzyskania, dlatego operator daje im czas na taki scenariusz. Później są przeznaczane do ponownego wydania. I tu w zależności od tego gdzie trafiają to cześć idzie do bazy danych do wydania ja zamiany itp, a cześć musi dostać nowy SIM, a więc opakowanie...

Jedno jest pewne. Każdy numer ma swoją historię i jest obecny w bazie danych operatora do czasu obowiązkowego jej przetrzymywania.

Twoje numeru zapewne nie są aktywne, a zapowiedzi zależą od tego w jakim trybie pracował numer i dlaczego i kiedy został dezaktywowany


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52692
  • 710

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

@Ianus72 teraz już nie odzyskasz numeru, który jest prawie rok nieaktywny. Ten czas uległ skróceniu, bo operator chce szybciej odzyskane numeru wrzucić do obiegu.

Co i jak dzieje się z numerami wyłączonymi, jakie komunikaty są do nich przypisane, to tylko nasze przypuszczenia. Nikt z nas użytkowników tego nie wie, a operator takich informacji nie udziela.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

Jak pisałem nie chodzi mi o odzyskanie numeru ani nawet nieistotne jest czy ten inny komunikat na to pozwala bo nie powinien. Oba numery wyłączone zostały grubo ponad rok temu. Jedynie ten komunikat jest intrygujący. Numery były ostatnio w OFnK, z tym że jeden od początku na starterze Orange a drugi był przeniesiony z nju (gdzie pochodził ze startera nju). Może tu pojawia się ta różnica. Żaden z nich nie pochodził też z transferu od innego operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

@Ianus72  otrzymałeś kilka informacji. Taki jest opis jaki jest i jeśli nie ma to znaczenia, myślę, że nie ma co wnikać 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

@agat13Niestety odpowiedzi na podstawowe pytanie: co oznacza komunikat  "połączenie z wybranym numerem jest obecnie zablokowane" i przy okazji jaki jest status tego numeru nie uzyskałem. A taki był mój cel.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36205
  • 1366

Wyłączone numery - jaki jest ich dalszy los?

Zacznij od ustalenia w jakiej sieci jest numer.

Potem na bardziej specjalistycznych forach można dostać scenariusze komunikatów. Ale tego zwykle pełnej rozpiski nie opublikuje w sieci.