Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ważność nowych starterów po rejestracji.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ważność nowych starterów po rejestracji.

Doprecyzowano tytuł oraz przeniesiono z działu Konto Mój Orange - moderator Kinga

 

Kupiłem karty pre-paid 25 sztuk po 50 GB (Allegro: xxXXxxXXxx ► nr aukcji został ukryty - Moderator Wiktor ) każda z wykorzystaniem do końca 2019-go roku, wszystko działało OK do zeszłej niedzieli (pod koniec września) ...., po rejestracji 3 kolejnych karty - okazało się, że karty nie działają .... , zostało mi ich jeszcze 8 ... , u operatora dowiedziałem się, że albo są zablokowane, albo nie ma ich w systemie .... Co ten Orange wyrabia najlepszego  ... ? , ... jak to zareklamować ... ?

23 ODPOW. 23

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

jak zareklamować ?

Jeśli kupujesz lipne karty na allegro, to reklamuj u sprzedawcy. A jeśli kupiłeś oficjalne startery, to metody jak złożyć reklamację są opisane tutaj http://orange.pl/kontakt


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

jak zareklamować ?

... były kupione na Allegro jako startery Orange ... , a co to za nowa sieć "Lipna" ... ? , .... kto jest właścicielem ... ? (Niemcy, Francuzi, Włosi, Rosjanie ... ?)


@Piotrekk85napisał(-a)

Jeśli kupujesz lipne karty na allegro, to reklamuj u sprzedawcy. A jeśli kupiłeś oficjalne startery, to metody jak złożyć reklamację są opisane tutaj http://orange.pl/kontakt


 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

jak zareklamować ?

Ale większość aukcji na Allegro nie dotyczy nie używanych starterów. Ludzie twierdzą, że sprzedają sposoby na ofertę Orange. Problem, że uległa ona zmianie a sprzedawcy nie zmienili aukcji.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ważność nowych starterów po rejestracji.

... mało tego ... , dwa z tych numerów "zatrzymałem" na rok czasu (sms-em 8002 "konto ważne na rok") i działają !!! , więc nie były to karty "lipne"... , jedyne wytłumaczenie, to: operator zmienił reguły gry w trakcie trwania usługi ... - nie mógł poczekać do końca roku, tak jak się zobowiązał ... ? , ... jak teraz kupować coś na dłuższą metę u takiego operatora ... ? , szczególnie, że teraz najtańsza oferta na internet u Niego, to 1 000 GB za 300 zł na rok ... , ale czy znów Orange nie zmieni zdania np po kwartale i unieważni pozostałe GB ... ? , raz - że drogo ... , a dwa to nie do końca wiarygodny Orange ... 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Ważność nowych starterów po rejestracji.

Skontaktuj się z nami na czacie, abysmy mogli udzielić informacji i sprawdzić co się stało.

 

Ogólnie, są 3 rodzaje okresow ważności:

Podany na starterze dotyczy ważności nieaktywowanego startera. To termin w jakim można go aktywować.

Okres aktywny (ważności środkow na koncie głównym, połączeń wychodzących, okres X) - wynosi 31 dni od aktywacji startera, następnie przedłużany doładowaniem konta lub przez konto ważne rok. Może zostać skrócony na skutek aktywacji lub wyłączenia niektórych usług.

Okres pasywny (ważności numeru, połączeń przychodzących, Okres Y) - wynosi on 365 dni od aktywacji zarejestrowanego startera, a następnie może być przedłużany poprzez doładowanie (5-10 zł o 31 dni, 25-35 zł o 186 dni, 40+ o 372 dni), oraz poprzez konto ważne rok. Może ulec skróceniu na wniosek lub po włączeniu lub wyłączeniu niektórych usług.

 

Numery mogą być także zablokowane na skutek blokady kradzieżowej czy naruszenia regulaminu.

 

Z tego powodu, wyjaśnienie sytuacji poza kontaktem z BOK lub bez bardziej precyzyjnych informacji nie jest możliwe.

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Ważność nowych starterów po rejestracji.

Uważam, że na allegro zostały zakupione startery z datą do kiedy powinny być aktywowane. Raczej jestem pewny, że data aktywacji się skończyła i startery nie mogą być już zarejestrowane, jak również nie istnieją w systemie.

Miałem podobną sytuację, ale starter kupiłem na poczcie. Chciałem go od razu po zakupie zarejestrować, ale rejestracja była odrzucana. Dopiero po kolejnej próbie okazało się, że starter ma przekroczony czas na rejestrację. Został wymieniony na starter z dłuższą datą ważności i poszło bez problemów.

Trzeba zwracać uwagę na datę ważności starterów przed zakupem.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ważność nowych starterów po rejestracji.

.... deklarowana przez sprzedawcę na allegro

(https://allegro.pl/internet-orange-50-gb-do-samodzielnej-aktywacji-i7154936396.html?snapshot=MjAxOC0...)

ważność kart do rejestracji, to: 31 grudnia 2019 roku ...

Myślę coraz poważniej o zgłoszeniu sprawy do UOKIK ... - może wtedy Orange zacznie PO_ważniej traktować swoje zobowiązania ..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Ważność nowych starterów po rejestracji.

Nie wiem czy sprzedawca allegro nie zamknie działalności niż UOKIK go dopadnie. Deklaracje na starterze muszą by poparte ofertą. Oferta może ulec zmianie.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Ważność nowych starterów po rejestracji.

Na allegro aukcja już nie jest dostępna. Jeżeli daty ważności starteró są do końca roku, to powinno się dać coś jeszcze z tym zrobić.