Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon nie działa z kartą orange

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Telefon nie działa z kartą orange

Witam, dzisiaj przestał działać telefon z kartą sim Orange, nie można dzwonić i wysyłać SMS-ów ani odbierać połączeń i SMS-ów. Dodam, że po przełożeniu karty sim Orange do innego telefonu (Nokia) wszystko jest w porządku. Telefon to Samsung, problem dotyczy tylko karty Orange. Inne karty  np. Virgin Mobile i Play działają w tym telefonie bez problemu. O co chodzi?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 1

Telefon nie działa z kartą orange

Już wszystko wiem.
Miałem uszkodzony numer imei przy zdejmowaniu simlocka kodem. Telefon wskazywał że mój imei to same zera kiedy powinny być to cyfry widoczne na pudełku i pod baterią telefonu.
Sprawdź u siebie czy u Ciebie się wyświetla poprawnie nr imei wpisując *#06#
Jeśli widzisz same zera to masz uszkodzony nr imei. Z jakiegoś powodu orange zablokował mi/nam telefony w w swojej sieci z tego powodu.
Pewnie jest sposób jak to naprawić w domowych warunkach ale ja już to zrobiłem w serwisie i kosztowało mnie to niestety 50zł.
Także teraz wiecie w czym problem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Telefon nie działa z kartą orange

Nie została na telefonie uruchomiona jakaś blokada? Telefon z salonu czy z drugiej ręki? Propnuję kontrolnie zrobić test na innej karcie sim...rejestruje do sieci, czy brak sieci?...Jeżeli telefon jest z drugiej ręki, prawdopodobnie może być tak, że sprzedający przestał spłacać raty za słuchawkę i operator mógł ją zablokować po numerze IMEI...i jeszcze jedno...karta aktywna? Może straciła ważność, jeśli to oferta na kartę, lub uszkodzona SIM. 

 

@edit...nie doczytałem 😉 stąd edycja....


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Telefon nie działa z kartą orange

Telefon nie działa tylko z kartą Orange, na innych kartach wszystko ok. Na telefonie nie ma żadnej blokady, posiadam go już z dwa lata. Dzisiaj kilka razy nie wykrył sieci a nawet jak wykryje sieć to i tak nie można dzwonić i odbierać połączeń i SMS-ów. Dzwoniąc na mój numer abonent niedostępny. Dodam jeszcze, że internet w telefonie teraz działa, wcześniej nie wiem czy działał bo nie sprawdzałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Telefon nie działa z kartą orange

poszukaj w telefonie opcji za pokazywanie numeru przy połączeniach wychodzących, wybierz opcję ustala sieć

druga opcja to przez mój Orange wyłącz i włącz usługę CLIR

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 5
  • 1

Telefon nie działa z kartą orange

Witam, mam identyczny problem.

W dniu dzisiejszym przestała mi działać karta SIM (wczoraj jeszcze normalnie dzwoniłam i wszystko działało), na wyświetlaczu telefonu widnieją 3 kreski zasięgu, lecz w momencie próby wykonania połączenia pojawia się za to lupka, i informacja iż mogę wykonywać połączenia tylko alarmowe,(nie działa nic przychodzące, wychodzące smsy i połączenia). Zaś gdy do tego samego telefonu włożyłam inną kartę SIM to działał bez zarzutu (połączenia przychodzące, wychodzące, sms). Przed godz. 17 w Salonie Orange wymieniłam kartę SIM, odczekałam chwilę i już po wyjściu uruchomiłam telefon lecz sytuacja jest identyczna i dalej nie działają żadne połączenia. (minęła już godzina od wymiany, tym razem 2 kreski zasięgu - nawet 3g). Proszę o wsparcie lub informację co się dzieje i co mam dalej robić. Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Telefon nie działa z kartą orange

Rady jak wyżej.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 5
  • 1

Telefon nie działa z kartą orange

W telefonie od zawsze mam ustawione - ustala sieć,

Na stronie Orange, niczego od wczoraj nie zmieniałam, a żeby cokolwiek zmienić trzeba potwierdzić smsem autoryzującym (ale przecież smsy też nie działają) telefon leżał na stole i przesał działać.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Telefon nie działa z kartą orange

Witam, w telefonie mam ustawioną opcje > pokaż mój numer< domyślna wartość sieci, zmieniałem na wyślij numer i to nic nie dało. Na orange online brakuje mi usługi CLIR w ustawieniach. Nie mogę wyłączyć usługi Blokada połączeń anonimowych, wyświetla się, że nie mam uprawnień do korzystania z tej funkcji:( W telefonie działają inne karty sim więc złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do konkurencji. Pozdrawiam

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Telefon nie działa z kartą orange

@JVC  jeszcze jedno pytanie techniczne, czy karta Orange była wkładana do innego aparatu, a jeśli tak to czy działała? Bo możliwej że doszło do jej uszkodzenia. W grę wchodzi jeszcze opcja że słabo trzyma się w gnieździe SIM, stąd problem z jej logowaniem do sieci. Gdyby potwierdziło się, że karta nie działa w innych telefonach można spróbować wymiany w salonie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Telefon nie działa z kartą orange

Witam, karta nie działa w Samsungu 5610 i w Noki E51. Działa natomiast w Noki C5, N95 i Samsungu 1200. Samsung 5610 i w Nokia E51 jest sprawna bo z innymi kartami np. Play i Virgin Mobile działają. W tej chwili telefon nie działa ale zasięg sieci jest na maxa.