Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spam na podany przy przenoszeniu numeru numer kontaktowy


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Spam na podany przy przenoszeniu numeru numer kontaktowy

Dzień dobry,

kilka dni temu przenosiłem numer X z sieci Play (prepaid) do Waszej sieci (wybierzorange.pl).

Wymagano ode mnie podania numeru kontaktowego , więc podałem nr Y, na który otrzymałem wiadomość sms od kuriera.

Regulamin określa, że wymagane jest podanie numeru kontaktowego w celu umożliwienia potwierdzenia Zamówienia.

Poniżej należało zaznaczyć zgody obowiązkowe oraz dobrowolnie pozostałe zgody.

Oczywiście obowiązkowe zaznaczyłem, a na pozostałe NIE WYRAZIŁEM ZGODY, choć nie musiałem tego robić, gdyż przyjmuje się, że brak wyboru oznacza brak zgody.

Jednak po lekturze np. Telepolis wiedziałem, że Orange uwielbia spamować i zakłada, że brak wyboru nie jest równoznaczny z brakiem zgody.

 

Proszę o wyjaśnienie dlaczego dzisiaj na mój nr Y zadzwonił do mnie automat z nr 504 451 134 z zapytaniem o ocenę obsługi dostarczenia przesyłki przez firmę kurierską?

 

W jaki sposób mogę otrzymać od Państwa informację dotyczące jakie wyrażone przez klienta zgody macie przypisane w systemie do mojego numeru Y (mimo braku takich zgód)? Infolinia tego nie wie.

 

Na razie chcę tylko się dowiedzieć, dlaczego Orange stosuje takie praktyki.

Jeśli zostanę olany przez różne kanały kontaktu np. rzecznik, forum, infolinia, e-mail z pewnością tego tak nie zostawię - na szczęście warto walczyć ze spamerami, o czym traktuje np. artykuł https://niebezpiecznik.pl/post/jak-walczyc-ze-spamerem/ 🙂

 

Pozdrawiam

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Spam na podany przy przenoszeniu numeru numer kontaktowy

Jeśli wyraziłeś zgodę na kontakty obsługowe, to taki kontakt mógł zostać wykonany. Bo więcej szczegółów wyślij zapytanie na przykład na mój Orange.

Poza tym większość operatorów obecnie badana NPS, więc takie kontakty są częste. Na BOK Orange możesz też wycofać swoje numery tylko z takich badań.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Spam na podany przy przenoszeniu numeru numer kontaktowy

Jeśli masz na myśli "Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. mojego adresu e-mail lub numeru telefonu kontaktowego w celach obsługowych." to wybrałem NIE WYRAŻAM ZGODY.

Nie interesują mnie badania NPS - nie mam pojęcia co to jest, natomiast wiem, że ładowanie klienta w 4 litery to jest ulubiona czynność dużych korporacji, bo wychodzą z założenia, że większość odpuszcza. A ja nie odpuszczę, schronisko lub dom dziecka z pewnością chętnie przytulą kilkaset złotych od Orange Pe El 🙂

 

Jak rozumiem powinienem na bok@orange.pl napisać oficjalną reklamację?

 

Dodam od razu - numer X był w Play i przenosiłem go do OFnK.

Numer Y (kontaktowy) nie jest w Orange, tylko w innej sieci.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Spam na podany przy przenoszeniu numeru numer kontaktowy

Nie, ten adres e-mail zgodnie z aktualnym regulaminem nie służy do składania reklamacji. Jak jesteś zalogowany na portalu masz zakładkę mój Orange, potem obsługa, zgłoś sprawę.

Wątpię byś dostał jakąśkolwiek kasę, ale każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Na pewno jest jakaś podstawa prawna do wykonania takiego kontaktu związanego z zamówieniem.