Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

7 styczeń 2019r. otrzymałem aktualizację do Androida 9.0 Po włączeniu komórkowej transmisji danych dostaję na telefon powiadomienia z różnych aplikacji typu poczta, Facebook, Twitter itd, lecz jeśli chcę np. otworzyć pocztę, aby sprawdzić maila to pokazuje się komunikat Błąd sieci. Wchodząc do Sklepu Play i Chrome komunikat brak połączenia z internetem. Dodam, że Messenger mi działa, przeglądając Facebooka i YouTube jest internet.

 

Kartę przełożyłem do innego telefonu razem Android 8.0 - internet działa.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

Zmień apn na internet i protokół apn na ipv4. Podobny wątek (może inna ciut sytuacja) jest tutaj https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/Roaming-danych/m-p/120302#U120302

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

Zmień apn na internet i protokół apn na ipv4. Podobny wątek (może inna ciut sytuacja) jest tutaj https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/Roaming-danych/m-p/120302#U120302

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

Działa wszystko internet i bardzo dziękuje o pomoc (


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

Tonny mam prosbe moglbys pokazac gdzie to zmieniales screenami bo też mam ten problem na XZ1.  Na Wi-FI mi dziala signal normalnie, a przelacze na transmisje danych to lipton... Odziwo yt, fb dziala normalnie. Ale niestety signal który potrzebuje do pracy nie... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

Wejdź w linka wyżej lub spisz jakie masz opcje w ustawieniach.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 16
  • 0

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

Wasza pomoc mnie uratowała! Od kilku dni nie wiedziałem o co chodzi, dlaczego po aktualizacji do Androida 9.0 Internet mi się popsuł w mojej Xperii XZ1 Compact... Pierwszy raz spotkała mnie taka sytuacja. Dzięki temu wątkowi udało mi się rozwiązać problem, aczkolwiek musiałem się naszukać w sieci informacji odnośnie tego jak znaleźć te ustawienia w telefonie, bo z tym miałem największy problem 😉 Dla takich osób jak ja skopiuję te informacje jak wprowadzić owe zmiany w Sony Xperia XZ1 Compact:

 

  1. Znajdź i stuknij kolejno pozycje Ustawienia > Sieć i internet > Sieć komórkowa.
  2. Stuknij kolejno pozycje Zaawansowane > Punkty dostępu >
  3. Stuknij pozycję Nazwa i wprowadź wybraną nazwę, a następnie stuknij pozycję OK.
  4. Stuknij pozycję APN i wprowadź nazwę punktu dostępu, a następnie stuknij pozycję OK.
  5. Wprowadź wszystkie pozostałe wymagane informacje. Jeżeli nie wiesz, jakie informacje są wymagane, skontaktuj się z operatorem sieci.
  6. Na zakończenie stuknij pozycję, a następnie pozycję Zapisz.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

Dziękuje za pomoc bardzo już działa jak powinno 😉 Patrzyłem cały czas tam, a nie widziałem tego hee nowy android i człowiek patrzy w ten pkt a nie widzi , Jeszcze raz dziekuje 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

Xperia XZ1 Dual i ten sam problem. Od tygodnia szukałem rozwiązania, 

W 3 serwisach nie wiedzieli o co chodzi, także wielkie dzięki za dokładny opis jak to naprawić.

Tylko dodam dla jasności, że nie wystarczy sama zmiana protokołu APN na IPv4, jak podają na wielu forach, ale konieczna jest też zmiana nazwy APN na 'internet'. 


Screenshot_20190203-175043.png

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Sony Xperia XZ1 Compact, Android 9.0 - Komórkowa transmisja danych jest problem o połowa internet

Miałem to samo w Xperii Xz1 "compact. Pomogło!!!! Dzięki 🙂