Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

@ŁysaKaszankaINC dzięki, fajne zestawienie. 👍

Anonim

Nie dotyczy

Sens istnienia lejka na Internet w Orange


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Anonim forum działa bez pomniejszania transmisji danych:

https://nasz.orange.pl/t5/O-spo%C5%82eczno%C5%9Bci/Nasz-Orange-bezp%C5%82atnie-na-telefonach-w-Orange/m-p/35458

 


Taa? a jak to wiarygodnie sprawdzić?, bo właśnie dziś zapisałem sobie godzinę bytowania wyłącznie na nasz.orange przez kwadrans i potem sprawdziłem billing i jest wykazany transfer kilka MB w szczegółach, więc nie bardzo wierzę by było darmo. Skolei śledzić saldo ogólne nie sposób bo jest zaokrąglane do GB a nie MB więc musiałbym siedzieć tu kilka godzin by pobrało więcej danych, bo nasz.orange to bardzo proste textowe forum.


Znajomy mi natomiast podął ciekawostkę, że gdy karte będzie się mieć całkiem pustą czyli 0zł i brak pakietu Neta to można wejść na konto Mój Orange w kompie. Natomiast jak się ma jakieś środki to MO zeżre transfer. Tak było jakiś czas temu, stosunkowo dawno temu - mi powiedział.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

@Anonim to się zgadza, forum typowo tekstowe, więc trudno te kilobajty wychwycić. Dodam jeszcze że transfer może być pobierany jak tylkonklikniesz na link kierujący poza forum. W trakcie korzystania z Internetu nie da się idealnie odizolować. Wystarczy, że w tym czasie jakaś aktualizacja przyjdzie i już masz trudność zweryfikować, gdzie poszedł transfer.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

Transfer z nasz Orange jest na bilingu bo musi być. Ale nie zmniejsza pakietu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

czy te limity 16kbit/s nie umożliwiają ruchu M2M ? Tak, wiem o taryfach telemetrycznych dedykowanych temu...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

@impetiginisatio z doświadczenia wiem, że jeden z zakładów energetycznych używa kart SIM do spisu stanu licznika i wystarczy połączenie EDGE, czyli 240 kbit/s. Być może i 16 kbit/s mogło by wystarczyć. Ale tego nie mam jak potwierdzić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

Mnie zastanawia co innego.

Zajętość pasma radiowego.

Nie.ma ZE tam w technologii LTE-M

 

Anonim

Nie dotyczy

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

Właśnie sobie testuje współczesnego lejka orange po usłudze nolimit jednorazowej.

W MO napisali, że prędkość wynosi 64KiloBit. Program badający transfery w kompie pokazał mi 8 KiloBajt czyli dokładnie 64KiloBit. Czasem ciągnie nieco szybciej ten lejek.

 

Radia na takim transferze nie posłuchasz. Forum za to działa z racji swej mega prostoty, MO też działa. Z doładowaniami idzie za wolno. Stronę główną orange.pl można przeglądać na pełnej prędkości urządzenia bez ograniczenia. BRAWO

 

P.S.

Kiedyś jeszcze przebadam osobiście jak aktualnie wygląda sprawa transferów i dostępności stron gdy konto ma absolutne zero zł i zero pakietów i bez prawa do lejków, ale ma jeszcze ważne połączenia wychodzące. Będzie ciekawe doświadczenie 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1597
  • 5461
  • 59

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

@AnonimWyczyść pamięć przeglądarki i wtedy sprawdź jak  chodzą strony na lejku.

Anonim

Nie dotyczy

Sens istnienia lejka na Internet w Orange

Na różne sposoby już sprawdziłem. Jest tak jak wyżej napisane. Nawet gdyby doladowania.orange.pl śmigały na pełnej to i tak do banku sie nie dostaniesz.