Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35957
  • 1364

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE

Jaki model?
Anonim

Nie dotyczy

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE


@iwan82napisał(-a)

Dziękuje wszystkim za pomoc. Czyli jak mam telefon z Chin, który nie został kupiony w Orange, VoLTE nie będzie działać? Dodanie jakiegoś oprogramowania na telefon lub wymiana SIM nie pomogą?


Jeśli chińczyk ale znanej marki, to może aplikacja pomóc, ale bez podania modelu telefonu, to jałowa dyskusja @iwan82 , co do sim karty, jak nie obsługuje LTE to trzeba ją wymienić, na działanie VoLTE nie ma wpływu, to zależne od oprogramowania telefonu, wsparcia producenta.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE


@Anonimnapisał(-a)

@iwan82napisał(-a)

Dziękuje wszystkim za pomoc. Czyli jak mam telefon z Chin, który nie został kupiony w Orange, VoLTE nie będzie działać? Dodanie jakiegoś oprogramowania na telefon lub wymiana SIM nie pomogą?


Jeśli chińczyk ale znanej marki, to może aplikacja pomóc, ale bez podania modelu telefonu, to jałowa dyskusja @iwan82 , co do sim karty, jak nie obsługuje LTE to trzeba ją wymienić, na działanie VoLTE nie ma wpływu, to zależne od oprogramowania telefonu, wsparcia producenta.


oraz @Piotrekk85 obecnie mam Nubię Z17 Lite a aktywnie używam Lenovo S5 Pro, które posiadają fukcję VoLTE..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35957
  • 1364

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE

Ale nie mają ustawień volte dla Orange. Więc tam nie zadziała ta usługa.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE

Ok. Dziękuje za info. A jeszcze mam pytanie. Kiedyś  pamiętam że Orange jako jedna z nielicznych sieci, pozostawiła dla klientów darmowy roaming w eu. Z tego co kojarzę, dotyczyło to też ofert na kartę.

 

Obecnie czytam i pisze, że pomimo aktywnego pakietu no limit za 25 zł, na roamingu są doliczane koszty za SMS-y i rozmowy. Prawda to? Jeśli tak to to całkowicie dyskredytuje orange i ewentualny mój wybór jej jako przyszlego operatora. Dawno temu to wprowadzili?

 

Szczerze to miałem nadzieję, że czasy promocji z ukrytymi gwiazdkami, które były praktykowane lata temu, dzięki którym odszedłem z Orange, minęły. Promo typu minuty do wszystkich a pod spodem gwiazdka z dopiskiem "do wszystkich w Orange". 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35957
  • 1364

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE

Operatorzy tracą na roamingu jak w domu. Obecnie darmowego roamingu nie ma - są dopłaty regulowane przez prezesa UKE. Każdy kij na dwa końce. Dla gratki osób mieszkających za granicą zdrożały przez dwa lata usługi krajowe z których korzysta większość. W innych sieciach jest podobnie.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE


@Piotrekk85napisał(-a)
Operatorzy tracą na roamingu jak w domu. Obecnie darmowego roamingu nie ma - są dopłaty regulowane przez prezesa UKE. Każdy kij na dwa końce. Dla gratki osób mieszkających za granicą zdrożały przez dwa lata usługi krajowe z których korzysta większość. W innych sieciach jest podobnie.

No właśnie w niektórych sieciach jest całkowicie darmowy roaming. Ja obecnie mam tak w A2Mobile. Zero dopłat za rozmowy, SMS-y i Mmsy ze strefy EU i 1.7 gb. I uważam za sporą przesadę stwierdzenie że operatorzy na tym tracą, to jest kwestia podejścia operatora do tej rzeczy. Otworzyła się furtka z napisem "możliwość dodatkowego zarobku na Klientach" i niestety  część operatorów z tego skorzystała...

 

W takim razie temat dla mnie jasny- trzeba się jednak trzymać obecnego operatora i jednak to był zły pomysł by myśleć o przejściu do Orange. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc 😉 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE

Komentarz własny - jako klienta, nie pracownika.

 

Trzymanie się operatora jak operatora. Akurat w marce a2mobile operator się niedawno zmienił. Poprzedni (Aero2) został zastąpiony nowym (Premium Mobile), który jak najbardziej zgody na stosowanie dopłat od UKE otrzymał - ba - nawet stosuje w ofercie na abonament. Bardzo mocno zdziwiłbym się, gdyby w ofercie na kartę, nie zdecydował się ich wkrótce wprowadzić - z prostego powodu. Choć może się to wydawać absurdalne, to operatorzy tracą na zasadach RLAH. A tym więcej tracą, im wyższa jest rozbieżność pomiędzy kosztami usług krajowych, a kosztami stawek hurtowych. Te drugie na dziś mogą mieć wartość bardzo zbliżoną (stosowane tu są bowiem zaokrąglenia) do wysokości dopłat z tytułu FUP, tj. 16 gr za minutę, 4 gr za minutę połączenia odebranego, 5 gr za SMS i niecałe 24 zł za 1 GB.

Pomijając całkowicie koszty krajowe, utrzymania sieci, obsługi klienta, itd.:
Za 25 zł otrzymujesz nielimitowane rozmowy, SMS-y i co najmniej 10 GB w kraju, z limitem 2,09 GB obniżającym koszt transferu danych w Polsce.
Zakładając wykorzystanie tylko 50 minut wykonanych,  20 odebranych, 10 SMS-ów i 1 GB co jest bardzo oszczędnym wykorzystaniem, z maks. opłat hurtowych mamy około 33 złotych z tytułu samych stawek przekazywanych operatorowi z innego kraju, do którego akurat numer się zalogował. Czyli 8 złotych strat tylko z tego powodu. A jak pisałem, nie są to jedyne koszty ponoszone przez operatorów.

Tu warto zauważyć, że warunkiem uzyskania zgody na stosowanie dopłat było udowodnienie przez operatora, że nie tylko ponosi straty z tytułu roamingu (z uwzględnieniem realnie ponoszonych kosztów), ale także, że wysokość tej straty jest wyższa od określonego poziomu przychodów.

 

Nie sposób zatem zgodzić się z żartowaniem, że "sporą przesadą jest, ze operatorzy na tym tracą" - tracą i to bardzo dużo. A zgoda UKE na dopłaty nie jest związana z tym, że zły urząd postanowił działać na niekorzyść obywateli - wręcz przeciwnie. W UKE nie pracują bowiem idioci, i doskonale zdają sobie sprawę, że im więcej operatorzy bedą tracili, tym bardziej będą musieli podnieść opłaty wszystkim klientom - także tym, którzy nawet na chwilę nie wyjeżdżają z kraju. Osobiście nie uważam tego za uczciwe, choć za granicę zdarza mi się wyjeżdżać.

 

PS. Zasady RLAH zostały wprowadzone głównie dla turystów, a także dla osób, które czasami wyjeżdżają służbowo za granicę. Tymczasem: najpopularniejsze kraje, w których Polacy korzystają z roamingu na podstawie ostatniego raportu UKE, jaki pamiętam to:

  • Niemcy (stanowi ponad 40% użycia)
  • Holandia
  • Wielka Brytania
  • Francja
  • Włochy

Ta piątka stanowi zdecydowaną większość ruchu roamingowej w UE. Są to oczywiście bardzo znane i oblegane kierunki turystyczne 😉

 

Ja osobiście dziwie się PM, że zmiana Cenników w marcu nie spowodowała wprowadzenia nowych zasad, ale jeśli mam być szczery - to (jeszcze) nie mój problem, więc jeśli opłaca się im jakimś cudem jeszcze utrzymanie obecnych warunków, to super. Trochę tylko martwię się, czy nie spowoduje to mimo wszystko uszczuplenia ich budżetu. Za PM stoją dość dobrze uposażeni ludzi z doświadczeniem na rynku telko, ale jeśli się przeliczą, to każdy negatywny ruch na rynku (np. zniknięcie operatora) może się odbić się czkawką...
PS. Zbliża się 5G (I to nie ready tak jak Margaryna jest Masło-ready) a co za tym idzie - kolejne absurdalne licytacje pasma radiowego i inwestycje. Nie chciałbym zapeszać, ale mam wątpliwości czy ceny usług nawet bez strat z tytułu roamingu nie zaczną w pewnym momencie rosnąć...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE


@Jareknapisał(-a)

Komentarz własny - jako klienta, nie pracownika.

 

Trzymanie się operatora jak operatora. Akurat w marce a2mobile operator się niedawno zmienił. Poprzedni (Aero2) został zastąpiony nowym (Premium Mobile), który jak najbardziej zgody na stosowanie dopłat od UKE otrzymał - ba - nawet stosuje w ofercie na abonament. Bardzo mocno zdziwiłbym się, gdyby w ofercie na kartę, nie zdecydował się ich wkrótce wprowadzić - z prostego powodu. Choć może się to wydawać absurdalne, to operatorzy tracą na zasadach RLAH. A tym więcej tracą, im wyższa jest rozbieżność pomiędzy kosztami usług krajowych, a kosztami stawek hurtowych. Te drugie na dziś mogą mieć wartość bardzo zbliżoną (stosowane tu są bowiem zaokrąglenia) do wysokości dopłat z tytułu FUP, tj. 16 gr za minutę, 4 gr za minutę połączenia odebranego, 5 gr za SMS i niecałe 24 zł za 1 GB.

Pomijając całkowicie koszty krajowe, utrzymania sieci, obsługi klienta, itd.:
Za 25 zł otrzymujesz nielimitowane rozmowy, SMS-y i co najmniej 10 GB w kraju, z limitem 2,09 GB obniżającym koszt transferu danych w Polsce.
Zakładając wykorzystanie tylko 50 minut wykonanych,  20 odebranych, 10 SMS-ów i 1 GB co jest bardzo oszczędnym wykorzystaniem, z maks. opłat hurtowych mamy około 33 złotych z tytułu samych stawek przekazywanych operatorowi z innego kraju, do którego akurat numer się zalogował. Czyli 8 złotych strat tylko z tego powodu. A jak pisałem, nie są to jedyne koszty ponoszone przez operatorów.

Tu warto zauważyć, że warunkiem uzyskania zgody na stosowanie dopłat było udowodnienie przez operatora, że nie tylko ponosi straty z tytułu roamingu (z uwzględnieniem realnie ponoszonych kosztów), ale także, że wysokość tej straty jest wyższa od określonego poziomu przychodów.

 

Nie sposób zatem zgodzić się z żartowaniem, że "sporą przesadą jest, ze operatorzy na tym tracą" - tracą i to bardzo dużo. A zgoda UKE na dopłaty nie jest związana z tym, że zły urząd postanowił działać na niekorzyść obywateli - wręcz przeciwnie. W UKE nie pracują bowiem idioci, i doskonale zdają sobie sprawę, że im więcej operatorzy bedą tracili, tym bardziej będą musieli podnieść opłaty wszystkim klientom - także tym, którzy nawet na chwilę nie wyjeżdżają z kraju. Osobiście nie uważam tego za uczciwe, choć za granicę zdarza mi się wyjeżdżać.

 

PS. Zasady RLAH zostały wprowadzone głównie dla turystów, a także dla osób, które czasami wyjeżdżają służbowo za granicę. Tymczasem: najpopularniejsze kraje, w których Polacy korzystają z roamingu na podstawie ostatniego raportu UKE, jaki pamiętam to:

  • Niemcy (stanowi ponad 40% użycia)
  • Holandia
  • Wielka Brytania
  • Francja
  • Włochy

Ta piątka stanowi zdecydowaną większość ruchu roamingowej w UE. Są to oczywiście bardzo znane i oblegane kierunki turystyczne 😉

 

Ja osobiście dziwie się PM, że zmiana Cenników w marcu nie spowodowała wprowadzenia nowych zasad, ale jeśli mam być szczery - to (jeszcze) nie mój problem, więc jeśli opłaca się im jakimś cudem jeszcze utrzymanie obecnych warunków, to super. Trochę tylko martwię się, czy nie spowoduje to mimo wszystko uszczuplenia ich budżetu. Za PM stoją dość dobrze uposażeni ludzi z doświadczeniem na rynku telko, ale jeśli się przeliczą, to każdy negatywny ruch na rynku (np. zniknięcie operatora) może się odbić się czkawką...
PS. Zbliża się 5G (I to nie ready tak jak Margaryna jest Masło-ready) a co za tym idzie - kolejne absurdalne licytacje pasma radiowego i inwestycje. Nie chciałbym zapeszać, ale mam wątpliwości czy ceny usług nawet bez strat z tytułu roamingu nie zaczną w pewnym momencie rosnąć...


Na szczęście nic takiego jeszcze nie miało miejsca a z roamingu mogę dzwonić w A2Mobile bez dopłat. Tu nie chodzi nawet o sam fakt darmowego roamingu bez limitu, dla mnie istotne jest, że operator troszczy się o Klienta dając mu albo pakiet minut i smsów za granicą w EU lub całkowicie darmowy roaming. Nie dzwonię za dużo jak wyjeżdzam, ale samo poczucie, że nie będę musiał nic dopłacać...

 

Z ciekawości posprawdzałem, jak to wygląda u innych operatorów w ofercie na kartę. Praktycznie każdy duży, konkurencyjny operator, daje jakiś mały pakiecik smsów i minut do wykorzystania w Unii Europejskiej. A2Mobile i Lyca Mobile (a kysz) no limit. A Orange psinco.

 

Tak jak pisałem, miałem głęboką nadzieję, że czasy promocji z haczykiem z Orange się zakończyły. Aż dokładnie poczytałem, czy czasem darmowe rozmowy i smsy w pakiecie za 25 zł nie dotyczą wszystkich w Orange i czy nie ma haczyka w darmowych GB. Nie ma. Oferta świetna. Ale jest haczyk w roamingu. A szkoda, bo byłbym serio zainteresowany.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35957
  • 1364

Rozliczanie pakietu danych w ramach Orange Free na kartę + pytanie o VoLTE

Jeśli dużymi graczami na rynku nazywa się operatorów wirtualnych, to trzeba mieć właściwe proporcje. Nie dla każdego cena jest jedynym wyznacznikiem usług. Szczególnie jeśli ktoś potrzebuje numeru w pracy bądź używa kombinacji 9 cyfr jak
mój numer", to operator wirtualny nie jestem wyborem. Warto wspomnieć o operatorach też oferujących tanie usługi jak GGAir (GaduAir), MyAvon, FreeM którzy szybko zbankrutowali i sporo klientów pozostało bez możliwości przeniesienia numeru do innej sieci. Kolejne problemy marek jak Rebtel czy Klucz Mobile pokazują, że korzystanie z usług operatorów wirtualnych jest dobre "póki coś się nie zepsuje". Problemy zdarzają się też dużym graczom, pod koniec stycznia T-Mobile, ok rok temu i Orange, ale te sieci w max. tydzień uruchomiły wszystkie usługi z powrotem. A ci mali gracze? klucz już prawie miesiąc nie realizuje wniosków o MNP.