Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1988
  • 6078
  • 69

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

Dobry wieczór,

Na karcie z szuflady mam taryfę One i od czasu do czasu załaduję za 5pln jak chcę obejrzeć film/mecz w terenie. Wiem że jest ofnk gdzie bonusy za doładowania są korzystniejsze i zastanawiam się nad migracją. Natomiast chciałbym się poradzić czy One ma jakieś usługi których w ofnk próżno szukać? (np. w smarcie była darmowa lokalizacja zaprzyjaźnionych numerów). 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

Twoje numery nie są niestety dostępne w Orange Free, ale od ponad 2 miesięcy, oficjalnie działa już usługa Numer bez limitu.

Jak wspomniałeś, niedostępny jest też Orange ekstra numer.

 

Internet za darmo - główna różnica to dłużej ważny bonus we Free przy doładowaniach za 50 i 100 zł. Do tego lejek czyli ograniczenie prędkości po wykorzystaniu bonusu którego w one brak, możliwość odzyskania utraconego bonusu w ciągu 7 dni i możliwość przedłużenia bonusu odpłatnie dzięki usłudze więcej czasu na internet.

 

Olbrzymia różnica przy koszcie internetu w razie braku pakietu, Lejka i bonusu. W Orange one to 5,12 zł za 1 MB. W Orange Free to 0,1024 zł za 1 MB.

 

W Orange free droższe są za to połączenia do wybranych krajów, tj. Niemiec, Ukrainy (z wyj. Promocji tanio na Ukrainę), Białorusi, Rosji, Litwy, Chin i Wietnamu.

 

Zaletą Orange one jest natomiast, że bonus wpada tam na promocyjny pakiet danych. Co to znaczy? Że np. Bonus za doładowanie przez doładowania.orange.pl (dodatkowe 5 GB) będzie ważny tyle samo co główny bonus z doładowania.

 

Bardzo duża zaletą bonusu we free jest natomiast możliwość sprawdzania bonusu kodem *101*01# bez opłat na bieżąco.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

A masz jakieś promo ze startera na "wieczność" lub "do zmiany taryfy"?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17794
  • 186

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

Znalazłem coś takiego, datowane na 17 maja 2018 - może @spiro sam sprawdzisz, czy coś Cię przy tej taryfie trzyma; nie wiem czy to najaktualniejszy cennik dla taryfy ONE   


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1988
  • 6078
  • 69

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

@Piotrekk85 , raczej nie, mam skarbonkę ale jej raczej ewentualna zmiana nie ruszy.

@Misiek62 , cennik zawiera tylko podstawowe rzeczy. Usługi dodane rządzą się swoimi prawami i o to głównie mi chodzi: Czy i co może mnie ominąć?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17794
  • 186

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

@spiro rozumiem, ale nigdy nie byłem zainteresowany posiadaniem pełnej wiedzy o "usługach dodanych" do taryf prepaid; więc nie wiem co możesz mieć aktywne... a tym samym nie pomogę w analizie różnic starej taryfy do obecnie dostępnej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

To konkrety bez marudzenia.

Usługi w Orange One niedostępne w Orange Free na kartę:
- Internet za doładowania https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/27432/a184e89c-91ff-492f-b088-a0cb04b1d464.pdf - mininalnie różni się usługa
- Orange Extra Numer https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/27441/b19fe10e-91c2-4e51-9cf0-22bb11befb61.pdf (dodatkowy numer na simcie)

Inne różnice:
- droższy jednostkowy sms bez promo - w One 15 gr, w ofnk 20 gr
- droższy jednostkowy mms bez promo - w One 20 gr, w ofnk 40 gr

Info wątpliwe:
- nie wiem jaki na dziś jest stan usługi, ale kiedyś Twoje numery https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1995261/4086295447.pdf byly niedostępne w ofnk

Tu pewnie @Jarek wie więcej.



Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

Twoje numery nie są niestety dostępne w Orange Free, ale od ponad 2 miesięcy, oficjalnie działa już usługa Numer bez limitu.

Jak wspomniałeś, niedostępny jest też Orange ekstra numer.

 

Internet za darmo - główna różnica to dłużej ważny bonus we Free przy doładowaniach za 50 i 100 zł. Do tego lejek czyli ograniczenie prędkości po wykorzystaniu bonusu którego w one brak, możliwość odzyskania utraconego bonusu w ciągu 7 dni i możliwość przedłużenia bonusu odpłatnie dzięki usłudze więcej czasu na internet.

 

Olbrzymia różnica przy koszcie internetu w razie braku pakietu, Lejka i bonusu. W Orange one to 5,12 zł za 1 MB. W Orange Free to 0,1024 zł za 1 MB.

 

W Orange free droższe są za to połączenia do wybranych krajów, tj. Niemiec, Ukrainy (z wyj. Promocji tanio na Ukrainę), Białorusi, Rosji, Litwy, Chin i Wietnamu.

 

Zaletą Orange one jest natomiast, że bonus wpada tam na promocyjny pakiet danych. Co to znaczy? Że np. Bonus za doładowanie przez doładowania.orange.pl (dodatkowe 5 GB) będzie ważny tyle samo co główny bonus z doładowania.

 

Bardzo duża zaletą bonusu we free jest natomiast możliwość sprawdzania bonusu kodem *101*01# bez opłat na bieżąco.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1988
  • 6078
  • 69

Orange One ad 2019 - czy warto dalej korzystać ?

Dziękuję za konkrety.

Na razie zatem zostanę przy One - może uda mi się kiedyś skorzystać z tego bonusa 5gb