Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rejestracja - dorejestrowanie numeru na czyjeś dane wbrew woli


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Rejestracja - dorejestrowanie numeru na czyjeś dane wbrew woli

Witam,

 

Pewna osoba zakupiła nowy starter w Orange, następnie korzystając z chwili nieuwagi mojego znajomego dostała się do jego telefonu i ten nowy numer dorejestrowała na jego dane za pomocą rejestracji SMS

 

Tak że teraz ta niepowołana osoba dysponuje numerem zarejestrowany na dane mojego znajomego.

 

Jakie są dalsze możliwości aby skasować powiązanie tego numeru z danymi znajomego? Ew. zablokować ten numer? lub co innego można zrobić aby zablokować tej osobie użytkowanie numeru zarejestrowanego na dane znajomego.

4 ODPOW. 4

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Rejestracja - dorejestrowanie numeru na czyjeś dane wbrew woli

Nie rozumiem do końca. Jest starter i ktoś sobie starter (numer telefonu) zarejestrował na dane Twojego znajomego ?? I obca osoba używa numeru telefonu zarejestrowanego na Twojego znajomego ??

 

 

Można zlecić zablokowanie numeru telefonu w BOK lub w salonie wymienić kartę SIM z dowodem osobistym i ta osoba nie będzie miała dostępu do numeru. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja - dorejestrowanie numeru na czyjeś dane wbrew woli

Osoba na którą jest numer może założyć blokadę kradziezową na bok (blokada na prepaidzie jest tylko na usługi wychodzące). Dodatkowo w salonie można wyrobić odpłatnie duplikat sim to użytkowana karta sim przez drugą osobę zostanie wyłączona. Niestety nie ma opcji na wyłączenie numeru.

Można też pójść na policję, ale to długo trwa i może nie przynieść skutku.

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Rejestracja - dorejestrowanie numeru na czyjeś dane wbrew woli

Uzupełnie to co @Piotrekk85 napisał. Po wyjaśnieniu sytuacji, tak jak tutaj, da się na BOK wyłączyć taki numer. Osobiście takie coś robiłem chociażby wczoraj.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja - dorejestrowanie numeru na czyjeś dane wbrew woli

O to zmiana na plus jak można skrócić ważność przez bok i wyłączyć numer.