Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

Chciałem zwrócić uwagę na sposób weryfikacji użytkownika na infolinii. Weryfikację przeprowadził MAX. Ponieważ podałem przez pomylkę błędny numer, nie chciałem się rozłączać i ponawiać całego przebiegu rozmowy z MAX-em, postanowiłem dokończyć weryfikację i na żywo z konsultantem porozmawiać o docelowym numerze.

Zostałem zapytany o numer PUK, a ponieważ go nie znam, więc MAX zadał mi trzy pytania:

1. Rok aktywacji numeru.

     Moja odpowiedź: 2023

2. Data urodzenia.

     Moja odpowiedź: Nie pamiętam.

3. Stan konta

     Moja odpowiedź: 0 zł.

Ku mojemu zdziwieniu MAX odpowiedział:

Weryfikacja przebiegła pozytywnie, łączę z konsultantem.

 

Czy taki przebieg weryfikacji powinien zostać zaakceptowany? Uważam to za poważny błąd.

 

11 ODPOW. 11

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

@ketrasaArtur  i to wskazuje na to i obnaża fakt jak "ułomna" potrafi być sztuczna inteligencja, niemniej jednak według mnie to błąd krytyczny który powinien być jak najszybciej przez specjalistów zweryfikowany i usunięty.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

@ketrasaArtur , Max to mało inteligentna bestia, którą człowiek uczy cały czas, a i tak na końcu konsultant zweryfikuje Ciebie poprawnie. Tutaj nie ma już mowy o pomyłce. Przerabiałem z tym "koleżką" różne triki, by dorwać się do konsultanta i polegnie zawsze😀 Może jak @Remi to przeczyta, to uszy mu zwiędną😀


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

@slav72  teoretycznie uczy się sam i ciągle..oglądaliście film "Gry wojenne"? Uważam, że margines na idiotyzm tej sztucznej inteligencji trzeba przyjąć ... @ketrasaArtur  trafił  na gorszy dzień, a nie na błąd krytyczny 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

Mam nadzieję, że to jest jednorazowa wpadka. Warto jednak sygnalizować niedociągnięcia.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

@ketrasaArtur tak zgłębiając to co widzi MAX, wcale błędu nie widzę 😎

Twój numer jest rejestrowany i MAX ma do niego dostęp, weryfikacja może nie dokładna, ale nie mnie oceniać 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

Raczej przy błędnych odpowiedziach spodziewałbym się weryfikacji niepoprawnej. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

MAX połączy z konsultantem i ta wcześniejsza weryfikacja zbędna, zresztą pewnie dlatego łączy z konsultantem, zero poprawnych informacji od klienta 😃


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

@IreneuszCD , masz rację. Jak nie kuma, to czasem wyrecytuje swoje regułki, a po wysłuchaniu wpiszesz prośbę o rozmowę z konsultantem. Trochę zabawy jest, bo zanim przełączy, to jeszcze pójdzie na udry z klientem i ponowi weryfikację. To zabawa dla cierpliwych😀


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Pytania na infolinii - weryfikacja użytkownika

@IreneuszCD nie sprawdziłem po połączeniu z konsultantem, czy MAX zweryfikował mnie prawidłowo. Miałem pilną inną sprawę, a ponieważ zależalo mi na rozmowie z konsultantem na temat innego numeru, więc weryfikacja była ponownie z docelowym numerem, ale już przez konsultanta. Teraz już się nie dowiem, czy miałbym dostęp do danych na poprzednim numerze.