Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerejestrowanie numeru prepaid


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Przerejestrowanie numeru prepaid

Mam problem z przerejestrowaniem numeru na kartę. Karta gprs zakupiona wraz z urządzeniem gps. Karta jest obecnie zarejestrowana na firmę, która sprzedała urządzenie z zainstalowaną i skonfigurowaną usługą gprs. Wraz z urzadzeniem, sprzedawca wysłał podpisany z pieczątką firmy formularz przerejestrowania numeru Prepaid oraz informację, że w ciągu 14 dni muszę przerejestrować ten numer.

Poszedłem do salonu Orange z ww formularzem, kartą sim oraz moim dowodem i fakturą zakupu. Odmówiono mi przerejestrowania numeru i odesłano mnie do strony www orange.pl. Co mogę zrobić w tym temacie?

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Przerejestrowanie numeru prepaid

A byłeś w salonie firmowym czy partnerskim?
Powinieneś być z przedstawicielem firmy (tzw. reprezentantem) w salonie lub mieć pełnomocnictwo do tego. Rozumiem, że na tym formularzu miałeś stosowne pełnomocnictwo?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Przerejestrowanie numeru prepaid

Byłem w salonie firmowym Orange. Mam fakturę zakupu, wypełniony i podpisany formularz przerejestrowania numeru wraz z załączoną kartą rejestracyjną.

Nie ma takiej możliwości, zeby przyjechał reprezentant firmy odległej o 350km, żeby przerejestrować kartę prepaid wartą 30-50zł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Przerejestrowanie numeru prepaid

Podpis na formularz przerejestrowania numeru musi być dokonany na miejscu.
Niestety bez oddzielnego pełnomocnictwa nie dokonasz tego.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Przerejestrowanie numeru prepaid

Orange utrudnia proste sprawy!

Procedura jak w Urzędzie przy odbiorze dowodu osobistego, a waga sprawy zupełnie inna. Jak dla mnie takie podejście to kpina.

Dowiedziałem się też z innego źródła, że przyjęcie tego formularza i wysłanie do BOK zależy tylko od nastawienia sprzedawcy/doradcy salonu Orange do klienta. Brakuje dobrej woli i wyrozumiałości.

Prościej jest załatwić sprawę w Urzędzie niż w salonie Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Przerejestrowanie numeru prepaid

Jak dla mnie waga jest identyczna. Niedługo będą dowody osobiste mobilne, więc chronienie karty sim jest ważne.

Tak samo mógłbym sam wypełnić numer na dane firmy (numery firmowe są dostępne w spisach abonentów, chyba, że to nie są numery rządowe/służb/itp). Więc dane osobowe ma każdy. Teraz mógłbym pójść do salonu i przerejestrować numer na siebie. I nikt do Ciebie się nie dodzwoni...

Niestety jeśli ten numer jest dla Ciebie ważny, to innej procedury nie ma (w innych sieciach jest podobnie).

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Przerejestrowanie numeru prepaid

Poprzeglądałem stronę Orange i uważam, że informacje, które zostały przez Pana podane (musi być pełnomocnictwo) są błędne/nieprawdziwe.

Proszę przeczytać to:

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2636100047,title,zmiana-w-asciciela-numeru-telefonu-i-karty-s...

Fragment dot.: Dotychczasowy właściciel wyraża zgodę na przerejestrowanie

 

Odniosę się do fragmentu wyszczególnionego poniżej:


Piotrekk85 napisał(-a):

Jak dla mnie waga jest identyczna. Niedługo będą dowody osobiste mobilne, więc chronienie karty sim jest ważne.

Tak samo mógłbym sam wypełnić numer na dane firmy (numery firmowe są dostępne w spisach abonentów, chyba, że to nie są numery rządowe/służb/itp). Więc dane osobowe ma każdy. Teraz mógłbym pójść do salonu i przerejestrować numer na siebie. I nikt do Ciebie się nie dodzwoni...

Niestety jeśli ten numer jest dla Ciebie ważny, to innej procedury nie ma (w innych sieciach jest podobnie).


Przypominam, że posiadam:

- fakturę zakupu urządzenia wraz z kartą sim

- kartę sim

- pisemną zgodę sprzedawcy na przerejestrowanie numeru

- mój dowód osobisty - biorę pełną odpowiedzialność za kartę sim

 

Na jakiej podstawie mógłby Pan "pójść do salonu i przerejestrować numer na siebie"?

Na słowo? Nie ma takiej możliwości...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Przerejestrowanie numeru prepaid

Masz na formularzu poświadczony notarialnie podpis?
Nie wiem na ile warto cytować wątek na forum sprzed ostatnich zmian w prawie.

Mówimy tu o ofercie na kartę, więc urządzenie nie jest częścią umowy. Jeśli kupujesz coś od osoby trzeciej, to ona powinna dopełnić formalności.

Jak mogę przerejestrować?
Jak znam numer, szukam w książce telefonicznej do kogo należy.
W miejscu na podpis mogę napisać "w zastępstwie" i wpisać swój podpis (niczego nie podrabiam).
Idę do salonu i przejmuję numer - no taka argumentacja kuleje. Dlatego w przypadku numerów firmowych jest więcej zamieszania.

@Anonim, ale jakieś inne inicjatywy się toczą 🙂 Jak Warszawa nie zrobi, to Bruksela wprowadzi.