Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie pakietu danych internetowych

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Mam po doładowaniach w Orange Free na kartę 40GB internetu. Nie potrzebuję już go powiększać, a jedynie wydłużać. Czy jeśli będę kupował pakiet 500MB za 5zł co 30 dni to wydłuży on ważność tego 40GB?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Nie. Tylko kolejne doładowanie na dziś wydłuża bonus za doładowanie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 ODPOW. 29

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Nie. Tylko kolejne doładowanie na dziś wydłuża bonus za doładowanie.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Nie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych

No to ładnie. Czyli muszę wydać 50zł co 3 miesiące i patrzeć jak setki zł rosną na koncie głównym i internet idzie w terabajty.

Dzięki za informacje. W takim razie konto główne wykorzystam na zakup pakietów 2GB za 12zł co 30dni i spadam z Orange, niestety zajmie to wiele miesięcy.

 

W takim razie mam jeszcze inne pytanie, jak szybko włącza się pakiet elastyczny.

Powiedzmy taki 3GB za 3zł na 3dni? Chodzi mi o to, czy mogę liczyć statystycznie, że włączy się w minutę, czy raczej w 10minut, albo włącza się zwykle w ciągu 2 godzin?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Mi się włącza koło minuty, ale regulaminowe maksimum to 24h.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych

A dostajesz powiadomienie sms-em, że się włączył?

Mam jeszcze pytania jeśli można 🙂 Czy pakiety 500MB za 5zł i 2GB za 12zł mają lejek? Czy jak się skończą to ciągnie z konta głównego po stawkach typu 500MB za 50zł?

Czy te pakiety danych i internetowy pakiet elastyczny się sumują i wzajemnie przedłużają?

Anonim

Nie dotyczy

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Pakiety się nie sumują i lejka brak, jak wykorzystasz pakiety to z konta zabierze dużo kasy (500MB=50zł).

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużenie pakietu danych internetowych

@Kret_1: wiesz z smsami zadałeś trudne pytanie. Niby regulamin mówi o tym, że powinieneś dostać. Ale sprawdziłeś historię i u mnie wygląda to tak:
1) przy aktywacji przez mój Orange - smsa brak
2) po aktywacji sms - mam po chwili.

Pakiety jak pisał @Anonim nie sumują się. Sumuje się tylko dokładnie ten sam rodzaj pakietu.

Co do lejka. Pakiet za 5 zł lejka nie ma. Pakiet 2GB za 12 zł ma lejek. Info szczegółowe w regulaminie http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2002153/4100409770.pdf
Tam przykład bo ten lejek trzeba rozumieć, dla równego liczenia jest cały miesiąc:
1) aktywujesz pakiet 1.10.2017
2) np. dziś 21.10 wykorzystałeś 2GB
3) włącza Ci się domyślnie lejek
4) lejek ważny jest do końca ważności pakietu, czyli 30 dni bez pierwszego dnia, kończy się z upływem dnia, czyli do 31.10.2017 23:59
5) od listopada masz już standardową stawkę 1gr za 100kb czyli podane przez Was 500MB za dokładnie 51,20 zł (chyba że coś włączysz innego)

Drugi przykład:
1) kupujesz pakiet 2GB w dniu 1.10.2017
2) nie wykorzystałeś 2GB do końca października
3) jak nie zrobisz nic, 1.11.2017 masz już standardową stawkę (bez lejka).

Jak masz inne pytania, pytaj śmiało.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 14
  • 0

Przedłużenie pakietu danych internetowych

Dzięki za odpowiedź.

A co będzie jak kupię pakiet 2GB za 12zł, przed zakończeniem tego pakietu doładuję pakietem 500MB za 5zł wydłużając pozostałą całość. Czy będzie lejek, gdy się skończą dane?

 

A to nie jest teraz tak

http://gsmonline.pl/artykuly/orange-freee-na-karte-bonusy-za-doladowanie-lejek

Anonim

Nie dotyczy

Przedłużenie pakietu danych internetowych

@Kret_1, ten regulamin jest ważny.

Czytałeś też, to wiesz, że "Nowością jest możliwość korzystania z lejka po wykorzystaniu bonusowego pakietu. Bezpłatny transfer danych dostępny jest z prędkością ograniczoną do 64 kb/s. Abonent może bezpłatnie wyłączyć lejek i odblokować pełną prędkość. Aby go wyłączyć należy wysłać SMS o treści "STOP LEJEK" pod bezpłatny numer 80733".