Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z Internetem mobilnym w roamingu

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Problemy z Internetem mobilnym w roamingu

Mój problem zaczyna się za każdym razem gdy jestem w Niemczech. Mój telefon reslme c21 nie łączy się z żadną siecią 4G tylko 2G. Gdy wyszukuje ręcznie łącze się z siecią 4G ale trwa to kilka minut i znów wskakuje 2G co mój telefon odbiera za brak połączenia z Internetem. Nie wiem co zrobić pozostało 4G. Zaznaczam że funkcje roaming jest włączony oraz GB w UE także

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Problemy z Internetem mobilnym w roamingu

Hej @Anna610 

jeśli jesteś pewna, że masz aktywowany roaming (zweryfikuj?) to spróbuj starą metodę IT - po przekroczeniu granicy do Niemiec wyłącz telefon całkowicie i włącz ponownie 😉

Teoretycznie Twój telefon - Realme C21 - w Niemczech nie powinien mieć problemów z zasięgiem 4G ponieważ siecią współpracującą (preferowaną?) z Orange jest O2, a Twój telefon wydaje się mieć wszystkie obsługiwane tam częstotliwości:

O2
  • 5G
    0 z 2
  • 4G
    Wszystko (5)
  • 3G
    Wszystko (1)
  • 2G
    Wszystko (2)

Sprawdź dla pewności, że miejsce, w którym jesteś w Niemczech, znajduje się w zasięgu sieci O2 (ja używam do tego aplikacji NetMonster).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z Internetem mobilnym w roamingu

Roaming w UE ma być wyłączony bo to chodzi o wybór alternatywnego dostawcy internetu w roamingu.

Jaki masz apn ustawiony? internet czy euinternet?

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Problemy z Internetem mobilnym w roamingu

Hej @Anna610 

jeśli jesteś pewna, że masz aktywowany roaming (zweryfikuj?) to spróbuj starą metodę IT - po przekroczeniu granicy do Niemiec wyłącz telefon całkowicie i włącz ponownie 😉

Teoretycznie Twój telefon - Realme C21 - w Niemczech nie powinien mieć problemów z zasięgiem 4G ponieważ siecią współpracującą (preferowaną?) z Orange jest O2, a Twój telefon wydaje się mieć wszystkie obsługiwane tam częstotliwości:

O2
  • 5G
    0 z 2
  • 4G
    Wszystko (5)
  • 3G
    Wszystko (1)
  • 2G
    Wszystko (2)

Sprawdź dla pewności, że miejsce, w którym jesteś w Niemczech, znajduje się w zasięgu sieci O2 (ja używam do tego aplikacji NetMonster).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Problemy z Internetem mobilnym w roamingu

Dziękuję za pomoc. Zrobiłam tak jak radziłeś i po kłopocie. Wszystko działa. Dziękuję