Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

W tej sytuacji, należy dodać zgłoszenie techniczne. Dział techniczny sprawdzi, czy na pewno zostało przez nas zarejestrowanie SMS-u pod wskazany numer.

Jeśli nie było takiego SMS-u, a zatem był to błąd systemowy (w co wątpię, ale nie wykluczam), to opłata zostanie zwrócona.

Jeśli natomiast SMS został wysłany, to zgodnie z Cennikiem połączeń z numerami specjalnymi, "Opłata jest pobierana niezależnie od treści wysyłanego SMS-a lub MMS-a i rodzaju usługi przypisanej do danego numeru oraz od tego, czy do danego numeru specjalnego jest przypisana jakakolwiek usługa".

Innymi mówiąc - opłata zależy od numeru, a nie treści. Można nawet wysłać pustego SMS (co nawet swego czasu było praktyką jakiejś firmy konkursowej z tego co pamiętam), a i tak będzie pobrana opłata. Pod tym względem, operator nie ma możliwości sprawdzenia kto i w jakiej okoliczności wysłał SMS - mogła to być córka, jej koleżanka, czy ktokolwiek inny. Mogła to być, co było także już sugerowane, aplikacja zainstalowana w telefonie (zwłaszcza jeśli pochodzi ona spoza oficjalnego sklepu aplikacji). Warto sprawdzić, które aplikacje mają dostęp do SMS-ów, aby zawęzić potencjalnych "sprawców".

Jako operator, mamy obowiązek rozliczyć wysyłany SMS i nie mamy narzędzi do sprawdzenia czy dany SMS został wysłany celowo, czy ktoś został wprowadzony w błąd albo czy nie została zainstalowana jakaś niepożądana aplikacja.

Dla zabezpieczenia się, warto rozważyć założenie blokad, a jeśli nie blokad to chociażby LIMITÓW na usługi premium. Nie wiem jak inni operatorzy (nasz chyba główny konkurent ma opcję wyboru 3 wysokości limitów), ale my dajemy pod tym względem użytkowników bardzo duże możliwości - wysokość limitów, jakie można ustawić nie jest sztywna, można je dostosować do indywidualnych potrzeb.

 

Na koniec mam taki apel, aby informować naszych znajomych o kilku podstawowych rzeczach.

Od wielu lat UKE i różne podmioty, prowadzą olbrzymią ilość kampanii informacyjnych (swego czasu nawet jako chyba płatne reklamy w różnych serwisach, pamiętam, że były np. na kwejku czy demotywatorach)  z informacją o tym, jak rozpoznać kosztowny SMS. Tu warto na każdym kroku informować naszych znajomych, że każdy SMS specjalny w Polsce ma określony schemat wg którego można zobaczyć jego koszt.

Dla SMS-ów zaczynających się od 7, kolejna cyfra informuje o koszcie netto, np. 7244 to 2 zł netto czyli 2,46 zł wg stawki VAT 23%. 7588 to 5 zł netto czyli 6,15 zł.
Dla SMS-ów zaczynających się od 9, kolejne 2 cyfry informują o koszcie netto, np. 91034 to 10 zł netto czyli 12,30 zł brutto, zaś 92550 to 25 zł netto czyli 30,75 zł z VAT.

Warto tez informować znajomych, żeby nie podawali swoich numerów na stronach, które wymagają tego np. do obejrzenia filmiku, a jeśli już tak, to niech czytają dokładnie treść SMS-u - każdy SMS aktywacyjny informuje o tym, że jest to subksrypcja i ile kosztuje.

I na koniec - nie podawajmy kodów SMS-owych innym ludziom. To też znany rodzaj oszustwa. Same blokady są świadczone bezplatne - warto się zabezpieczyć.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 13
  • 0

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Witam.wiem ze jest późno. miło mi przeczytać Pana wpis gdyż rzeczywiście to wszystko jest bardzo przykre. Jest mi również bardzo źle,ze mnóstwo ludzi pisze na różnych forum o tych rzeczach. Rzeczywiście nie jestem ani w temacie ani na bieżąco ale wiem, ze córka nie kłamie i nie wysylala sms, nie dostała sms ..nie mogłam nigdzie tego napisać ale zobaczę mój pierwszy wpis skoro Pan Piotr tak twierdzi. Chciałam dobrze z forum z Orange gdyż to może dotyczyć każdego z nas. JEST mi przykro, ze wywiązała się tutaj kłótnia. Pan Piotr jest bylym pracownikiem pomarańczowych więc broni systemu,ale ludzie są tylko ludźmi Panie Piotrze. Ja jestem pianistka klasyczną pracowałam całe życie w materii która dla Pana jest niezrozumiała. I nie żałuję.Ale nie rozumiem komercji internetowej i nie kozystam z niej. .życzę wszystkim miłej nocy i przede wszystkim spokoju. Joanna.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Nikogo nie bronię. Wskazałem w wątku co zrobić.

 

PS. Nie wiem jak to na dziś w Orange, ale Teleaudio jak większość firm ma polubowne tryby rozpatrywania reklamacji. Jeśli sprawa dotyczy tylko jednorazowej opłaty 30zł, może coś się uda anulować  - choć nie daję gwarancji na 100%.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Ktoś by mógł napisać ile taki upór przed płaceniem będzie kosztować do tych 30,75 PLN ile może dojść.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 13
  • 0

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

18 letnie "dziecko" *odróżnia sms od "nie "sms bo powtarza już poraz setny ze sms.
Jaie tematy??ano takie jakie mozesz dobie drogi panie poczytac na ogromnej ilosci forum. o tych 5 cyfrowych sms wpisach logowaniu okradaniu o sciemie o kradzieży. tysiace DOROSLYCH DROGI forumowiczu klika.

 

Prosze Panow.. to staje się męczące.
do strony córka nie może trafić. jak mówię w momencie kiedy rzeczywiście podała numer telefonu zaczął telefon brzeczec i strona ZGASLA...nie było ani "produktu " komercjalnego czyli filmu ani mozliwosci odnalezienia strony. mam już dosyc czytania o "18 latce"..poczytajcie forum gdzie setki ludzi miało taki czy zbliżony problem tzn..ze najpierw na stronie jest płatność groszowa ( około 2 zl) a potem w jakimś załączniku suma 14 razy większa..jakieś lewe firmy z adresami w Europie albo i dalej.z lewym numerami które nie odpowiada ja. sms ktorych NIE MA bo się "uruchamiają gdzie w sieci."..to po prostu skandaliczne chwyty poniżej wszyskiego. chodzi tylko o moje 30 zl?..chodzi o miliony zaikasowane na tej dzialanosci od paru lat. były skargi nawet Onet się tym ostro zajmował. więc apeluje zamiast mi tu wypisywać non stop o "błędzie " prosiłam w pierwszym wpisie o kontakt z ludzi oszukanymi przez Orange który jakoś nie zrywa umowy z tymi firmami i to oni pobierają pieniądze...właśnie te miliony podzielone na indywidualne wpłaty. moje dwa numery sa zablokowane mimo ze płacę faktury i abonament. bo nie zapłacilam tych 30 zl.więc proszę nie odbiegać o tematu i jak nie byliście w tej sytuacji to wasze przykładu i komentarze sa dla mnie zbędne. dopóki Orange nie wskarze mi jasno co stoi za numerem i dlaczego filmu nie można było zobaczyć za te 30 zl to nie zapłacę tylko złoże wniosek do sądu.

no nie wysłano żadnego sms...trzeba czytać co napisałam. nie będę płacić za coś czego NIE BYŁO.
jeżeli logowanie jest zgoda na coś to Orange ma to odnaleźć i mi udowodnić. Ale strona już nie istnieje albo istnieje pod inną nazwę. Przekazaliście tutaj swoje opinie oparte na domysłach i indywidualnych analizach.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Jeśli na rachunku jest opłata za sms na numer 92550, to wejście na stronę nie spowodowało aktywacji. Jak pisał @Jarek czy ja wcześniej, można to zgłosić do działu technicznego/reklamację i będzie sprawdzone. Trzeba pamiętać też że jeśli na telefonie instaluje się "podejrzane aplikacje" (np. facebook też), to te aplikacje w Twoim imieniu mogą wysyłać w tle smsy (także premium).

 

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z Teleaudio. Orange odpowiada tylko za wysłanie sms.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 13
  • 0

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Tak nie czyta Pan ze zrozumieniem Panie Piotrze mimo tylu wpisów. nigdzie nie napisałam że jakkikolwiek sms został wysłany.ani ze przyszedł więc proszę się zająć innymi tematami. Dołączę starań aby ten wpis nie został skasowany jakimś magicznym "sms" z kosmosu i wszyscy mogli to przeczytać.

 

TO JEST POCZĄTEK TEMATU. PISZE ŻE ORANGE TWIERDZI. ...
zostałam oszukana przez Orange które twierdzi że wysłałam sms za 30 zl na numer 92550.strona wyszukiwań ZGASLA w trakcie wyszukiwania nie doszło ani do sprzedaży ani do wysłania SMS. .żaden nie przyszedł bo byłby ślad.

 

► Fragmenty o charakterze personalnym zostały ukryte, a wpisy dodane jeden po drugim (w krótkim odstępie czasu) scalono - Moderator Wiktor ◄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

@milenka: czy jeśli brak argumentów to zaczynają się personalne? mysłałem że jakiś poziom dyskusji będzie trzymany.

Stwierdzasz, że nie został wysłany sms bo nie masz po nim śladu. Nie zakładam sytuacji że ktoś trzeci wysłał i skasował z wysłanych smsa. Ale są aplikacje na telefon które potrafią wysyłać smsy premium (wtedy nawet jeśli telefon leży w drugim pokoju to aplikacja może wysyłać smsy bez Twojej wiedzy). Są bardzo różne sytuacje. Może warto skontaktować się z Teleaudio/Orange i by złożyć tam zgłoszenie? Jeśli kontaktowałaś się, jaka była odpowiedź (oczywiście poza tym co pisałaś wcześniej)?

Niestety z uwagi na ochronę danych nikt z Orange nie odniesienie się merytorycznie do tej sprawy tutaj.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta


@milenikanapisał(-a)
Tak nie czyta Pan ze zrozumieniem Panie Piotrze mimo tylu wpisów. nigdzie nie napisałam że jakkikolwiek sms został wysłany.

 

Szanowna Pani,

 

choć całym sercem jestem w tej sprawie po Pani stronie - i także uważam, że operator zachowuje się nie w porządku zrzucając całą odpowiedzialność na klienta i de facto czerpiąc zyski z działalności oszustów (bo tak to trzeba nazwać) - to muszę powiedzieć, że Pani także nie czyta ze zrozumieniem. Pan Piotr po raz kolejny zwraca uwagę na to, że niektóre aplikacje (na przykład nieszczęsny Facebook) mogą bez wiedzy właściciela telefonu wysyłać wiadomości SMS - także na numery premium.

 

Mówiąc prościej: mogło być tak, że choć Pani ani Pani córka nie wysyłałyście żadnego SMS-a, to jednak ten SMS został wysłany - właśnie przez jedną z tych aplikacji.

 

Zatem PO PIERWSZE - tak, jak już kilkakrotnie zostało tu powiedziane - należy zrobić zgłoszenie i żądać analizy tej sprawy, a PO DRUGIE przejrzeć ustawienia telefonu i wyłączyć uprawnienia do wysyłania SMS wszystkim aplikacjom, które mogą robić to w tle.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 13
  • 0

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

No właśnie to zadam od ORANGE
skoro oni żądają tych pieniędzy to powinni mi udostępnić co to za strona ...Ale twierdzą że nie wiedzą..