Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 13
  • 0

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Witam
zostałam oszukana przez Orange które twierdzi że wysłałam sms za 30 zl na numer 92550.strona wyszukiwań ZGASLA w trakcie wyszukiwania nie doszło ani do sprzedaży ani do wysłania SMS. .żaden nie przyszedł bo byłby ślad. zostałam więc oszukana jak po pierwsze
zrobiłam już blokadę na sms 5 cio cyfrowe.
nie dostałam ani nie POTWIERDZILAM żadnego sms.
strona już nie istnieje
Orange nie podał mi nazwy strony czyli dostawcy sms twierdząc że Nie WIDZI ŻADNYCH NASZYCH WYSZUKIWAŃ.
(Ci jest nieprawdą )
nie zapłaciłem 30 zl. mam zablokowane dwa numery.
sprawa Nie została jak dla mnie wyjaśniona gdyż Orange udający niewiniatko twierdzi ze nie ma z tym Nic WSPÓLNEGO nie potrafi wskazać mi kto stoi po drugiej stronie numeru 92550 jak to może być sto rzeczy
szukam WSZYSTKICH CO ZNALEŹLI SIĘ W MOJEJ SYTUACJI
zamierzam zgłosić do prokuratury wniosek o kradzieży. nie mam pomysłu na Orange ale myślę że Pan @Piotrekk85 znajdzie jakąś podpowiedź. dziękuję panu za bardzo szybkie odpowiedzi chyba Pan ma gorącą linię z orange gdyż odpowiada Pan po 8 min...

70 ODPOW. 70

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Jestem chwilowo w drodze, poszukam w domku i odpiszę.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Prokuratura to długa droga, może zacznij od rzecznika praw konsumenta?

Anonim

Nie dotyczy

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na SMS-a z numeru 92550

Internauci skarżą się na nowy proceder, wykorzystujący naiwność użytkowników telefonów komórkowych. Jeśli otrzymaliście SMS informujący o aktywacji usługi premium z instrukcją jej dezaktywacji, nie róbcie tego pochopnie. Może okazać się, że wysłanie takiej wiadomości będzie słono kosztować - nawet kilkadziesiąt złotych!
 
Tak było już 2013r. 
 
 

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Numer 92550 należy do Teleaudio.
Dane można zweryfikować https://archiwum.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo-list.do?execution=e1s1 tu lub tu http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2003444/4103055293.pdf
Mail do reklamacji: reklamacje@teleaudio.pl
Reszta danych:
Al. Jerozolimskie 81
02-001 Warszawa
tel. +48 22 244 40 00,
+48 22 244 40 01
fax +48 22 244 40 02

Jeśli kwestionujesz samo wysłanie smsa, to warto sprawdzić najpierw samemu. Sugerowałbym sprawdzić aplikacje w telefonie - często mogą wysyłać smsy w Twoim imieniu np. facebook (wtedy też nie widać w historii aparatu - zależy od modelu). Nie wiem czy ustaliłaś na mój Orange datę i godzinę rzekomego wysłania smsa? być może ktoś dla żartu wysłał takiego smsa z Twojego numeru, sytuacje są różne.

Na priv poruszałaś kwestie związane z otrzymywaniem smsów (przynajmniej tak Cię zrozumiałem). Dla wyjaśnienia: smsy otrzymane z numer 92550 są bezpłatne. Za to nie płacisz. Opłata w przypadku numerów skróconych od 9 naliczana jest dopiero za wysłanie smsa.

Niestety odpowiedzialność Orange jako operatora ogranicza się do obsługi sms. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jaka to komenda, na jaki dokładnie serwis poszło, to sugerowałbym skontaktować się z Teleaudio (dane wyżej). Często jest tak, że to jeszcze firmy trzecie wykupują usługi w Teleaudio by móc świadczyć różne usługi zwykle rozrywkowe.

Nie wiem czy składałaś już formalną reklamację, czy tylko rozmawiałaś z doradcą BOK. Ale w razie czego można złożyć odwołanie lub napisać do UKE https://pue.uke.gov.pl/#/ConsumerForm

Co do blokad: na stronie http://orange.pl/kontakt można jedynie wycofać smsy reklamowe przychodzące. U Ciebie opłata dotyczyła wysłania smsa. Więc warto sprawdzić czy na mój Orange masz blokadę na wysyłanie smsów specjalnych.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 13
  • 0

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

drogi Panie Piotrze
nie wiem w jakim języku mam napisać że
NIE BYŁO ŻADNEGO SMS...
właśnie to jest spór sprawy.
nikt nie dostał i nie odesłać żadnego sms..
nie wiem co mi Pan odpowie ale to mało ważne. pisze Pan na dodatek ze ten numer jest SMS DARMOWYM.
odesle więc Pana komentarz do bok.
z zadaniem o anulowanie mi płatności która jak podkreślam jest zlodziejstwem. pisze Pan dokładnie to co pracownicy Orange którzy niby sa niewinni jak wiadomo że podpisuje umowy z komercja różnego typu którzy wspólnie tylko żerują na ludziach. to jest niedopuszczalne fakt użycia strony internetowej nie jest objęte zadna płatnośća chyba ze jest jasno napisane teraz zostanie naliczone 30 zl jak odeslesz sms..I Orange macza w tym palce i Pan to wie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Mój komentarz dla BOK raczej mało wiążący będzie. Lepiej sprawdzić po prostu cennik taryfy. W każdej smsy na pulę numerów 9xxxx są płatne za wysłanie. Mogę podesłać cennik w pdf jak podasz nazwę planu/taryfy.

A co do braku smsa w telefonie. Tak jak pisałem - różne aplikacje mogą wysyłać nieświadomie (zgodę zwykle udziela się instalując aplikację). W teleaudio powinny podać info dokładniej jaki to serwis.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 13
  • 0

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

Pan mi naprawdę pomógł wysyłając różne dane.dziękuję. zdenerwowana się bo nikt nie zrobił żartu. moja córka ma drugi numer z którego została oszukana. jak mi powiedziano w BOK "dzieci różne rzeczy robią. .." córka ma prawie 18 lat.nie bawi się w telefon. szukała jednego filmu nie znalazła . strona zabrzeczala i zawartość zniknęła. nie obejrzała nic. nie dostała sms i nic nie wysylala. mogła najwyżej się zalogować..więc to jest złodziejstwo. a to maly przyklad innych..


witam, z tej strony córka. opiszę sprawę jak wyglądała. szukałam filmu którego nie było na żadnej sprawdzonej stronie. wpadłam na jedna, postanowilam założyć "bezpłatne konto", podałam numer telefonu. Wiem, ze to był ogromny błąd, bo nawet po założeniu konta oczywiście nie mogłam obejrzeć filmu, który był "niedostepny". Nie udało mi się odnaleźć tej strony, nawet po historii wyszukiwania i szukania filmu po tytule w wyszukiwarce.
A TO PRZYKŁAD KATI..
Kati
rok temu
Uważajcie na numery 92550 lub 92022. Na portalach są podawane ceny za rejestrację np 1,23 zł ale sms na te numery kosztuje ponad 20 zł. Jeśli trzeba gdzieś potwierdzić rejestrację smsem, czytajcie dokładnie regulamin!!! Mało kto go czyta a takie firmy tylko liczą na frajerów. W regulaminie dopiero jest podana prawdziwa kwota.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

A mam pytanie, nie mają Państwo może w historii przeglądarki adresu gdzie była błędna cena za sms? Bo czasem (ale dużo trudu) w teleaudio można uzyskać zwrot opłaty np. na konto lub na rachunek w Orange... ale to tam można przedzwonić i podpytać.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Problem z numerem 92550 - pobrało 30 zł z konta

szukałam filmu którego nie było na żadnej sprawdzonej stronie. wpadłam na jedna, postanowilam założyć "bezpłatne konto", podałam numer telefonu. (…)


Ludzie, błagam… Dziewczyno, masz 18 lat - gdyby to zrobił mój młodszy, dziesięcioletni syn, może bym zrozumiał, ale tak? Wiadomo nie od dziś, że wszystkie "strony z filmami" (czy dowolną inną zawartością) żądające przy rejestracji podania numeru telefonu to oszuści.

 

W czasach, kiedy telefon służy już do tak wielu rzeczy, kiedy mamy w nim listy kontaktów, numery kont bankowych, możliwości wysyłania drogich SMS-ów, kiedy coraz częściej ludzie PŁACĄ za pomocą telefonów trzeba się naprawdę dobrze zastanowić, zanim "gdzieś w Internecie" poda się ten numer.