Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

Witam,

Wczoraj zarejestrowałem numer na kartę w Orange i otrzymałem bonusy, chciałbym korzystać z internetu lecz nie mogę za żadne skarby skonfigurować telefonu, zrobiłem tak jak jest na stronie i dalej nic, czyli ręczne ustawianie APN-u, próbowanie wysłanie konfiguracji smsem i też się nie dało bo dostałem odp, że błąd a mam Samsunga Galaxy SIII mini, na poprzednim telefonie (Sony Xperia J) też miałem ten sam problem, lecz olałem wtedy sprawę, zaznaczę że po WiFi internet działa bez problemu, posiadam jeszcze kartę sim z "Idea" i nie wiem czy to nie jest właśnie problem, ktoś pomoże?

PS: Dlaczego wysyłając sms do orange o konfigurację internetu nie jest pobierana opłata z tego 1000zł na koncie promocyjnym za rejestrację? Mam rozumieć, że te środki nie są na smsy do orange tylko do innych kontaktów  z różnych siec?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7020
  • 183

Problem z konfiguracją internetu w telefonie


Radam87 napisał(-a):

Witam,

Wczoraj zarejestrowałem numer na kartę w Orange i otrzymałem bonusy, chciałbym korzystać z internetu lecz nie mogę za żadne skarby skonfigurować telefonu, zrobiłem tak jak jest na stronie i dalej nic, czyli ręczne ustawianie APN-u, próbowanie wysłanie konfiguracji smsem i też się nie dało bo dostałem odp, że błąd a mam Samsunga Galaxy SIII mini, na poprzednim telefonie (Sony Xperia J) też miałem ten sam problem, lecz olałem wtedy sprawę, zaznaczę że po WiFi internet działa bez problemu, posiadam jeszcze kartę sim z "Idea" i nie wiem czy to nie jest właśnie problem, ktoś pomoże?

PS: Dlaczego wysyłając sms do orange o konfigurację internetu nie jest pobierana opłata z tego 1000zł na koncie promocyjnym za rejestrację? Mam rozumieć, że te środki nie są na smsy do orange tylko do innych kontaktów  z różnych siec?


Jeśli nigdy nie korzystałeś z internetu na tej karcie, to prawdopodobnie masz wyłączony pakietowy przesył danych na tym numerze. Skontaktuj się z BOK celem sprawdzenia/włączenia usługi. Odnośnie opłat, to możliwe, należałoby dokładnie zgłębić regulamin promocji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

Owszem przyczyną może być stara karta sim. Stare karty nie obsługują technologii LTE, mogą mieć nawet problemy z technologią 3G jeśli są to bardzo stare karty. Proponuje spróbować włączyć w ustawieniach sieci tryb pracy tylko na 3G. Wyłącz i włącz ponownie telefon. Może to pomoże.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2812
  • 7020
  • 183

Problem z konfiguracją internetu w telefonie


Radam87 napisał(-a):

Witam,

Wczoraj zarejestrowałem numer na kartę w Orange i otrzymałem bonusy, chciałbym korzystać z internetu lecz nie mogę za żadne skarby skonfigurować telefonu, zrobiłem tak jak jest na stronie i dalej nic, czyli ręczne ustawianie APN-u, próbowanie wysłanie konfiguracji smsem i też się nie dało bo dostałem odp, że błąd a mam Samsunga Galaxy SIII mini, na poprzednim telefonie (Sony Xperia J) też miałem ten sam problem, lecz olałem wtedy sprawę, zaznaczę że po WiFi internet działa bez problemu, posiadam jeszcze kartę sim z "Idea" i nie wiem czy to nie jest właśnie problem, ktoś pomoże?

PS: Dlaczego wysyłając sms do orange o konfigurację internetu nie jest pobierana opłata z tego 1000zł na koncie promocyjnym za rejestrację? Mam rozumieć, że te środki nie są na smsy do orange tylko do innych kontaktów  z różnych siec?


Jeśli nigdy nie korzystałeś z internetu na tej karcie, to prawdopodobnie masz wyłączony pakietowy przesył danych na tym numerze. Skontaktuj się z BOK celem sprawdzenia/włączenia usługi. Odnośnie opłat, to możliwe, należałoby dokładnie zgłębić regulamin promocji.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

Ustawiłem na 3G, u mnie opcja WCDMA i dalej nic 😕


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

zmień apn na internet i typ apn na ipv4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

bonus rejestracji możesz wykorzystać na zwykłe numery, a nie skrócone np. w celu pobrania konfiguracji


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

To samo


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

Ok, dzięki za info


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

Numer mam od samego początku praktycznie już 10 lat i faktycznie nigdy nie korzystałem z internetu, tylko po WiFi i możesz mieć rację z tym przesyłaniem pakietów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Problem z konfiguracją internetu w telefonie

a kontaktowałeś się z BOK jak radził przedmówca? może masz blokadę