Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z aktywacja dupliaktu karty SIM


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Problem z aktywacja dupliaktu karty SIM

Witam. W tamtym tygodniu został mi skradziony telefon wraz z kartą SIM. W ostatnią sobotę (tj.10/10/20) wyrobiłem duplikat karty SIM w jednym z punktów orange. Pani z punktu powiedział że duplikat aktywuje się do 24h lecz dalej tego nie zrobił a minęło już 48h. Największym problemem jest to że jestem już na wyjedzie bo byłem pewny że karta się aktywuje, a bardzo potrzebuję tego numeru. Proszę o pomoc 

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Problem z aktywacja dupliaktu karty SIM

@Yolx23 Spróbuj poruszyć ten temat na czacie https:// www.orange.pl/view/ kontakt 

Zrestartuj telefon i sprawdź. Może już działa, a ma myśli miał konsultant godziny dnia roboczego?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z aktywacja dupliaktu karty SIM

@Yolx23 najczęściej jak karta SIM nie była blokowana, to po kilku minutach duplikat powinien się aktywować. Jeżeli do tej pory duplikat się nie aktywował, to jak jesteś w kraju, przejdź do dowolnego salonu Orange i przedstaw całą sytuację, niech sprawdzą, co się dzieje z duplikatem karty SIM.

Jak jesteś za granicą, to raczej nie aktywuje się duplikat karty SIM, nawet jak przez infolinię ponowisz aktywację. Karta SIM musi najpierw logować się w sieci krajowej, dopiero po uruchomieniu w roamingu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Problem z aktywacja dupliaktu karty SIM

W kraju jestem aktualnie, tylko jest jeszcze problem typu że karta nie jest zarejestrowana na mnie, a na mojego brata, więc zapewne nic nie zdziałają jeśli pójdę tam ja.( Nie zobacze się z bratem cały tydzień)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z aktywacja dupliaktu karty SIM

@Yolx23 dokładnie, wymiany może dokonać tylko właściciel. Tylko, czy przy wymianie karty SIM była płatność gotówką, czy obciążenie konta. Jeżeli obciążenie konta, a nie było wystarczającej ilości środków, to mogło nie dojść do aktywacji karty SIM.

 

Jak mocno jest potrzebny duplikat, to można zrobić jeszcze jeden zabieg, ale niestety będzie kosztował więcej.

Niech brat przejdzie do salonu i ponowi duplikat karty SIM, ale podejrzewam, że nie ma obecnej karty SIM przy sobie, więc będzie musiał wyrobić kolejny duplikat (koszt 25 PLN, najlepiej płatne na miejscu), a następnie po aktywacji nowego duplikatu samodzielna wymiana karty SIM (koszt 15 PLN) według instrukcji:

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim

Tylko tu trzeba by być w kontakcie z bratem, aby podał informacje z SMS-a.

To taka podpowiedź, jak pilnie potrzebny jest aktywny Twój numer.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2023
  • 6234
  • 69

Problem z aktywacja dupliaktu karty SIM

@Yolx23 wiem że to zabrzmi trochę dziwnie, ale czy wyłączaliście i włączaliście telefon z tą nową kartą?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Problem z aktywacja dupliaktu karty SIM

@spiro Wyżej to sugerowałem, więc myślę że tak..


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Problem z aktywacja dupliaktu karty SIM

@Yolx23Cześć nie ma potrzeby aby brat szedł do salonu. Najlepiej będzie jak skontaktuje się z nami przez czat. Doradca sprawdzi co się dzieje.