Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Próba wyłudzenia pieniędzy SMS

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 18
  • 0

Próba wyłudzenia pieniędzy SMS

Dzień dobry,

 

Istnieje sposób by zablokować sms z nieznanych numerów/zastrzeżonych ?

Dzisiaj dostałem takie coś Link do zdjęcia wiadomości  z próbą wyłudzenie pieniędzy niby "Operator". Jasne jest że Orange nie ma z tym nic wspólnego bo ostatnio przeszedłem na plan prepaid. Kwota do zapłaty ponad 1zł ale równie dobrze strona Payu może być lewa i mogą uzyskać dane do konta itd. 


Pozdrawiam 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364
5 ODPOW. 5

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Próba wyłudzenia pieniędzy SMS

@RobiK  Zgłoś to do operatora i poproś by zablokować ten numer jeśli. Cię na chodzi tak bo numery premium można zablokować na stronie nasz nowy Orange z konta lub poprosić konsultanta na czacie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Próba wyłudzenia pieniędzy SMS

Na stronie https://www.cert.orange.pl/ w prawym górnym roku jest zakładka zgłoś incydent - wtedy link będzie zablokowany w sieci Orange Polska.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Próba wyłudzenia pieniędzy SMS

@RobiK ok 4-5mc temu poszla fala takich sms-ów w trójmieście. Oczywiscie wszystko to oszustwo. Miałam kilku klientów dziennie z takimi perełkami. Spraw zglosilam wyżej a klientom proponowalam blokade uslug premium i blokade nr.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Próba wyłudzenia pieniędzy SMS

Wszystko dobrze, jeżeli SMS przychodzi z numeru premium. Można zablokować w tedy wszystkie numery premium, odbierane i wysyłane i po kłopocie.

Przychodzą też SMS-y o takiej treści z numeru krajowego lub nazwą w polu, gdzie powinien być numer. Takich SMS-ów nie obejmie już blokada premium.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Próba wyłudzenia pieniędzy SMS