Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Polaczenia do Niemiec


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Polaczenia do Niemiec

► Temat został przeniesiony z kategorii O społeczności. Dodatkowo doprecyzowano w nim tytuł - Moderator Wiktor ◄

 

Witam 

Od kilku dni nie mogę się dodzwonić do rodziców którzy są w Niemczech 

Mają od kilku dni panien nielimitowanych rozmów i SMS który działa na cała UE.

Usługę włączył pracownik Orange i usługa jest aktywna tylko jest jeden problem telefon jest od kilku dni zajęty i ani ja ani rodzice nie mogą się połączyć A mają darmowe rozmowy i co dalej ?

 

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polaczenia

Czy numer który jest w Niemczech jest numerem na kartę? Jeśli tak, sugerowałbym się upewnić czy mają odpowiednią ilość środków na wykonanie lub odebranie połączenia.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Polaczenia

Ale rozmowy są darmowe pan w salonie mówił bo roaming jest zniesiony


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Polaczenia

Druga sprawa z niemieckich telefonów wszyscy mogą się do nich dodzwonić A z PL nie ma opcji bo telefon zajęty 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polaczenia

W ofercie na kartę nie są. Od połowy czerwca wprowadzono dopłaty do roamingu. Przy wykupionym pakiecie opłaty są symboliczne: 5 gr za minutę połączenia wykonanego, 2 gr za minutę połączenia odebranego.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Polaczenia

Dzięki za info teraz pójdę do tego konsultanta co mnie w błąd wprowadził i mu zrobię taka awanturę że wszystkie pieniądze mi odda 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polaczenia

Rozmowy w salonie nie są nagrywane, więc ciężko coś wykazać. Poza tym środki na numerze mogą być, a przyczyna może być zupełnie inna. Zastanawia mnie w tej sytuacji gdy z Polski nie można się dodzwonić, a z Niemiec już tak. Może po stronie operatora lub po stronie aparatu ktoś włączył blokadę na połączenia międzynarodowe - to wtedy może stanowić problem.

To też mogą być chwilowe problemy po stronie operatora roamingowego, wtedy warto w ustawieniach aparatu wybrać ręcznie innego operatora roamingowego.

Być może też ktoś nieopatrznie dodał Twój numer do blokowanych.

Wiele rzeczy jest do sprawdzenia, ale bez alternatywnego kontaktu z osobą w Niemczech będzie to trudne.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Polaczenia do Niemiec

Dzięki za pomoc jutro się do salonu wybiorę ale i tak pewno nic nie powiedzą bo RODO


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polaczenia do Niemiec

Jak numer nie jest na Ciebie, to niestety nie. Jeśli ew znasz dane właściciela, to część spraw związanych z kwestiami technicznymi i tylko nimi - można załatwić na infolinii pod nr 510100100. Do zgłoszenia technicznego nie jest potrzebna weryfikacja. Warto przedstawić że Twój znajomy pod nr takim i takim jest w Niemczech i ma problem z dzwonieniem. Doradca udzielić info o stanie numeru zwykle nie może, ale może sprawdzić czy to przeszkoda techniczna czy inna (bez udzielenia Tobie konkretów). Nie daję gwarancji, że ktoś Ci powie ale spróbować można.

Ew można spróbować doladować za 5 zł (jeśli dla Ciebie to nie duża kwota) przez internet. Nie daję gwarancji że podziała ale jeśli jest prawdopodobieństwo że brakuje środków to może warto spróbować.